Mój nowy raj........!!! cz2.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Mnie się też podobają klony palmowe ale boję się jak będą zimować , a zabezpieczać,męczyć się nie bardzo mam ochotę , dostałam 2 małe siewki zobaczymy jak przezimują .
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Witaj Piotruś :wit :wit :wit
Nadrobiłam już zaległości i stwierdzam ,że masz u siebie bajecznie ;:63 ;:63
Mój Klon pierwszą zimę ma juz za sobą ,pięknie przezimował dzięki zabezpieczeniu .
Niestety ,w tym roku nie zobaczyłam jak się przebarwił ponieważ pierwszy przymrozek zniszczył jego liście i stoi biedak od jakiegoś czasu zupełnie goły ;:224
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Piotrek- klony masz super!

Ja kupiłam małego atropurpureum, jednak cały sezon przesiedział w donicy.. Ciągle się zastanawiam, gdzie go posadzić- więc czeka.. po prostu nie mogłam go zostawić w ogrodniczym- sam rozumiesz.. :wink:

Podpowiedz mi i doradź- jak go w tej doniczce przezimować? Na razie stoi na zewnątrz i ma jeszcze liście na samych końcach gałęzi-takie pędzelki zostały czerwone. Czy mam gowstawić do ciemnego niogrzewanego pomieszczenia, czy dość chłodnego ale też w miarę doświetlonego. Boję się w doniczce zostawić w ogródku- żeby mu nogi nie zmarzły..
I jeszcze jedno pytanko- klonik ma 4 gałązki-takie witki na ok 50cm lekko omdlewające.. Czy czekać, ąz sam powoli się zagęści, czy może przyciąć na wiosnę?

Postaram się wstawić u siebie zdjęcie-jak wygląda teraz, to ocenisz kształt i doradzisz, czy ciąc, czy on sam sobie poradzi w zagęszczaniu.

Czytając Twój wątek-na razie zaczynam.- doczytałam, że masz 20lat- jak to mówi młodzież "szacun"- taki piękny, zadbany i zaplanowany "z pazurem" ogród.. pięknie!
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

e-genia Witam :wit

dotiiWeście się ukazałaś cheche ;:138


Monika-Sz Klona w donicy powiadasz.... ;:224 Kiedyś też tak je miałem ale miałem za ciasno w piwnicy i wsadziłęm je do ogrodu.
Zimowałem je w piwnicy lekko jasnej i chłodnej 1-7*C Wstaw go po pierwszych większych przymrozkach i po przymrozkach wystaw na pole podlewaj delikatnie 1x na 2-3 tygodnie aby nie miał za mokro :wit
Lece do cb.
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Jak już napisałam u siebie- zgubiłam się w Twoim ogrodzie-zapomniałam, że wstawić miałam zdjęcia.. zerknęłam na zdjęcie z czerwca..za chwilę na drugie..i jakoś samo poszło ;:108

Zdjęcia już wstawiłam.
Dzięki za radę nt zimowania. W doniczce jest tylko dlatego, że nie mogę zdecydować się, gdzie go posadzić- czy od strony południowej, mocno słonecznej i średnio zacisznej.. czy strona zachodnia- jeszcze mniej zaciszna, ale też nie słoneczna patelnia, to może klon się nie spali..?
Rozmyślam już o tym od lipca-od kiedy kupiłam tego klonika..i tak doczekaliśmy jesieni w donicy.
Przezimuje dokładnie tak, jak radzisz- oj żeby przeżył.. Teraz tylko doradz co sądzisz o jego kształcie-ciąć czy czekać aż sam coś wymyśli..?
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

yyy to tak ja bym nie przycinał bo ich nie powinno sie przycinać moje są nieprzycinane i od strony połódniowej rosną słońce im nie szkodzi :uszy
Wiec nie ruszaj go on sam sie uformuje jego urok taki jest ;:173

Jak coś pytaj smiało :wit :wit :wit
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Dzięki wielkie!
Miałam nadzieję, że tak odpowiesz- żeby nie ciąć.. Szkoda by mi było tych gałązek.. Jak mają liście-toż to kawałek klona się z tego robi ;:138
Awatar użytkownika
madusia
1000p
1000p
Posty: 1162
Od: 19 paź 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski
Kontakt:

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

:wit Klon palmowy extra strasznie mi się podoba no ale właśnie zimowanie tego się boję ;:219
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

W pobliskim ogrodniczym-jak pytałam o klony atropurpureum-to właścicielka stwierdziła, że nie sprowadza, bo wymarzają i nie ma popytu.. W większych centrach duże i bardzo drogie- strach testować roślinę za kilkaset złotych..
Zaglądam za miesiąc do pobliskiego- są 2 kloniki..to nawet nie wypadało mi nie kupić :wink:
Kupiłam niewielką sadzonkę- za ok 50pln.. to niezbyt wygórowana cena- skoro tak bardzo chciałam mieć takiego klonika, to za taki koszt warto spróbować..
Jestem pełna nadziei, że się uda! A jak nie-to będę zaglądać do Ciebie Piotrze, żeby chociaż na nie popatrzeć, bo Twoje są piękne.. dorodne a jednocześnie to takie zwiewne rośliny.
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Ja padam z nóg przewlaliłem ręczne ziemię całą na rabatę :roll: i dałem radę,,,,,
Klonów palmowych mam z 7 szt i zimują bez okrycia pierwsze dwie zimy okrywałem teraz nie okrywam :wit i ładnie rosną w słonecznym miejscu ;:65 ;:65 ;:65
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Zapisałam na listę: klony palmowe szt 3 :D Lista wiosennych zakupów.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Piotr witam :wit :wit Pięknie u Ciebie ;:63 ;:63
Czytam że masz siedem klonów palmowych - więc zostaję ;:108 ;:108 i jeśli pozwolisz pójdę poczytać jak się nimi opiekujesz i może jeszcze coś ciekawego zobaczę w Twoim Raju .
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Mój nowy raj........!!! cz2.

Post »

Zamykam atek wnet gdzieś nowy sie pokaże miłej lektury :wit
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”