Ogródkowy bloog

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Hej Aniu zazdroszczę tych piwonii mnie jakoś kupne nie chcą iść dopiero koleżanka dała większą kępę i wystartowała. Masz może białą piwonię jeżeli tak a będziesz sprzedawała to chętnie kupię :wink:
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Olgo!
Cieszę się,że wpadłaś do mnie. Zapraszam częściej. Niestety u nas na śląsku nie ma tak pięknych widoków jak u Was ale będzimy nadrabiać zdjęciami kwiatów jak zakwitną. Moj syn jutro wraca ż Zakopanego i będzie smażony oscypek od Jaśka z bacówki.

DuczekiOsia!
W ubiegłym roku też zaczynałam od jednego kłącza i przerodziło się to umnie w kompulsywne zbieractwo. Dziś sadziłam kolejne liliowce.

Ewciu!

Niestety nie mam ani jednej białej. Wszystkie są ciemno czerwone a te drzewiaste są różowe. Teraz widzę dopiero,że różnią się liścmi i wysokością. Jak rosły porozrzucane po ogrodzie to nie rzucało się tak w oczy. Między nimi rośnie jedna piwonia, którą dostałam w doniczce ale darczyńca kupując ją w Leroy-u nie zwrócił uwagi na kolor. Jeśli będzie biała to jest Twoja.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Lodziu!
Teraz Cię skojarzyłam... śledziłam Wasz wątek od początku waszych zmagań. Potem mi zniknął z obserwowanych. Pewnie kliknęłam dolny link i wyleciał z obserwowanych. Wasz zapał nie stygnie.. tak trzymać. Niebawem nadrobię zaległości u Ciebie. Mój ogródek na początku wcale nie wyglądał lepiej od Twojego.
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Witaj Aniu, piękny dzień się zapowiada, słoneczko już wschodzi. Liliowce już szaleją to znaczy pięknie rosną, ciekawa jestem w jakim kolorze zakwitną.
Czy więcej potrzeba do szczęścia :?: ,jestem bardzo szczęśliwa patrząc jak wszystko kwitnie , kotki przychodzą do karmy, ptaszki śpiewają. To jest mój raj na ziemi i nic mi więcej nie potrzeba.Aniu życzę miłej niedzieli i pięknych widoków na działce. ;:167
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu przepięknie będzie wyglądala ta rabata z kwitnącymi piwoniami. Moje piwonie rosną wzdłuż siatki, nie będę ich przesadzała, bo to bardzo stare krzewy.Wiosna w Twoim ogrodzie wygląda pięknie, kolorowo z dużą różnorodnością roślin. Mnie w pracy na działce towarzyszy mój piesio. Miłego wieczoru, pozdrawiam cieplutko.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Irenko!
Ależ z Ciebie skowronek!Ja niestety należę do rodziny puchaczy czyli tych co w nocą są aktywne a rano "budzikom śmierć".
Dzień bez łopaty to dzień stracony. Dwie godzinki udało mi się pokopać. Od razu lepiej...

Juliano!
Te piwonie rosły też bardzo długo powciskane pod siatką. Nie byłam pewna czy zakwitną bo przesadzałm je bardzo późno i po raz pierwszy. Oczywiście naczytałam się przedtem jak je przesadzać ale robiłam to po raz pierwszy w życiu. teraz mają pączki więc pewnie zakwitną . Niektóre były troszkę zmasakrowane, gdyż poprzednia właściecielka ogródka przypomniała sobie
w ubiegłym roku o piwoniach i przyszła żeby jej wykopać kilka dla córki do Stanów. Niektóre rozlecialy się w trakcie wykopywania.Część kłączy została w ziemi i dopiero jesienią wykopałam to co zostało. Wczoraj przesadziłam kolejną znalezioną w kącie ogródka ale wygląda marnie po przesadzeniu.Cieszę się, że chociaż część zakwitnie.
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Ogródkowy bloog

Post »

hehe to miło że nas kojarzysz :) wpadnij do nas bo dużo się pozmieniało :) czekam na jakieś fajne forteczki u Ciebie :) coraz więcej roślinek kwitnie już niedługo liliowce też pokażą swoją piękną stronę , na razie tylko listki wypuszczają..
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu dzień dobry .Wpadłam do Ciebie i ujęło mnie Twoje serduszko ,które jest wrażliwe na niedolę innych Twoja piwoniowa rabata bardzo mi się spodobała .Już sobie wyobrażam ,jaki to widok ,jak wszystkie zakwitną .Pozdrawiam Cię serdecznie .
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Witaj Aniu :wit
Poletko piwonii imponujące ;:oj Jak zakwitną , będzie cudnie :D
Moje o dziwo też szykują się do kwitnienia ;:oj
Pozdrawiam!
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu ale ja nie chcę Cię oszwabić z białej piwonii :D mam tylko chęć kupic nadmiar białych. Zgódżmy się, że jak się rozrośnie a ja nie będę miała to zapukam do Ciebie OK? :wink:
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Ewo!
Jeżeli będzie biała to będzie jak ten pojedynczy tulipan w tych piwoniach, nie wiadomo skąd. Ni przypiął ni przyłatał.
Nie wiem czy ona zakwitnie w tym roku .Jest taka rachityczna w porównaniu z tymi starymi.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Zaprzyjaźniam się powoli z moim aparatem.

Obrazek
Tulipanki z "wyprzedażowych" cebulek.

Obrazek
Liliowce botaniczne mają już pączki.

Obrazek

Tawuła Goldmound. Zmienia kolory jak kameleon.

Obrazek
Trawka pod iglaczkami czeka na towarzystwo żurawek

Obrazek
Lime Marmalade pięknie odbiła po zimie

Obrazek
Żuraweczka Stoplight w wiosennych kolorkach
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu, jakie masz cudne żurawki a jaki wielkie kupy ;:oj
Piękności!!!
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”