Ogródkowy bloog

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Moi drodzy!
Z tą samokrytyką to jest prawda. Czasem potrzebujemy akceptacji otoczenia,żeby utwierdzić się w przekonaniu,że to co robimy to jest słuszne. Tym bardziej ,że to co robimy nie zawsze spotyka z akceptacją otoczenia.
Żyjemy w takich czasach i takim dziwnym cyber-świecie..
W ciągu dnia np. dostaniesz dziesięć e-maili typu: "kliknij -nakarm głodne psiaki" , "kliknij w pajacyka" itp itd..
albo: przekaż jeden procent na konto fundacji takiej a takiej, nakarm głodne dzieci, kup jeden obiad więcej itp...
Jak to zrobisz wirtualnie po chwili już masz podziękowania sms-em, e-mailem i kolejne ble..ble jaka to jesteś the best bo wysłałaś kasę lub sms-a za ileś tam. I to jest ok.
Natomiast jeżeli za te same pieniądze pójdziesz do sklepu, kupisz puszkę whiskasa karmiąc
bezdomnego działkowego kota, to co niektórzy potępią cię za to a drudzy będą wymownie pukać się w czoło.
Ogródkowy kot to szkodnik jak ślimak czy nornica. Koty tepią pożyteczne ptaszki ale ten sam działkowicz jak tylko ptaszki przyjdą ucztować w jego czereśni weźmie wiatrówkę i będzie do nich strzelał a wiosną będzie płakał nad zjedzonymi cebulami.
Madziu! Kicior naprawdę próbował zwrócić na siebie swoją uwagę jak i cała reszta domowego zwierzyńca. Tak samo reagują papugi, które na moją obecnośc w pokoju, w którym stoi klatka reagują wyraźnym ożywieniem.Nic na to nie poradzę,że niektórym kojarzę się z dobrym jedzonkiem. Moi domownicy na mój widok też tak czasem reagują. Moje pojawienie się w kuchni oznacza ,że zaraz coś tam będzie się dziać i zaczyna się poruszenie. Nie ma to jak jedzonko podane pod nos...ale to nie oznacza, że muszę rezygnowac ze swoich przyjemności. Staram się pogodzić jedno z drugim.Czasem się udaje.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Napiszę tylko jedno.... Nie znam Cię, ale już wiem że masz bardzo dobre serduszko.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu cała prawda w tym co mówisz, ludziom wydaje się, że ten świat tylko dla nich stworzony. Jakie to szczęście, że ogrodowe kociaki maja Ciebie :wink: Liliowcowa alejka zapowiada się znakomicie :)
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu może jesteśmy po tych samych rodzicach i mamy to samo w genach.Też pomagam jak mogę moim dzikusom w grudniu zorganizowałam sterylizacje.
A teraz co do żurawek czy mogła byś mi sprzedać mała sadzonkę albo wymienić na coś z mojego ogródka ;:303
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Irenko!
Sadzonki dostaniesz w prezencie razem kłączami liliowców botanicznych ( o ile zechcesz). Pięknie pachną wanilią. Za pieniążki, które mialabyś na to wydać kup puszkę kotkom.
Nie mam pojęcia kiedy można dzielić żurawki. Chyba jeszcze za wcześnie, wczoraj u nas leżał śnieg. Podszkolę się dziś w temacie żurawek. Jest wątek na forum poczytam i dam znać.Masz jak w banku:)
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Irenko!
Żurawka nazywa się Stoplight, tak na 80%. Trafiłam na FO na żurawkowy wątek i już powiększyła się lista chciejstw.
Obrazek

-- 19 lut 2013, o 16:29 --

Za oknem widać takie szare paskudztwo lecącez nieba
a moje miniaturowe lilijki na parapecie mają ochotę już kwitnąć.

Obrazek
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu wszystkim nie dogodzisz, najważniejsze aby być w zgodzie z samym sobą,
a kocia rodzinka super, ;:7
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu - cieszę się, że pojawiłaś się na forum.
Tyle miłości w Tobie jest, że można by obdzielić kilka osób. :D
Co do krytycyzmu, zauważyłam że właściciele patrzą na swoje ogrody najbardziej krytycznie, podczas gdy pozostali spoglądają przychylniejszym okiem. Ale to już tak jest, tylko my sami wiemy co nam się u nas nie podoba i co powinno być zrobione a nie jest. Na szczęście inni tego nie wiedzą. :;230
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Comciu wtrącę się do dyskusji :) W tym co napisałaś jest 100% racji. Nie użalam się ani nic.. kocham swoją działkę ale podobała mi się póki na forum częściej nie przebywałam. Teraz.. mi się mniej podoba. Bo wiem w jakim kierunku muszę iść i co zrobić. I właśnie jak dużo zrobić. Powoli do celu. Zdaję sobie sprawę że miałam bardzo mało czasu na zrobienie tam czegokolwiek bo tylko kilka miesięcy i to tak weekendowo. Ale po zakupie domku ograniczały nas też bariery finansowe. W tym roku na miarę swoich możliwości coś tam pozmieniam żeby mi się bardziej podobało. Zamówiłam już kwiaty, po krzewy wybiorę się jak pozwoli pogoda ale już obdzwaniałam szkółki :). Także masz świętą rację.. na swoją działkę patrzymy krytycznie. Ale tak naprawdę to każdy z nas forumowiczów włożył dużo pracy i serca w to co ma. I wszędzie jest pięknie, z każdym rokiem coraz ładniej. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Aniu szkoda, że nie przyjechałas wczoraj do Rybnika,miało byc dziewięć a było sześć osób :wink: ale jeszcze nic straconego-jeszcze będą następne :wit
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Co prawda to prawda, ja też uważam że mój ogródek najgorszy. A co sie nasłucham uwag przechodzących , jaki to busz. ;:202 ;:306
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Comciu!
Jak tu nie patzreć krytycznie jak u sąsiada obok pieknie wypelęgnowany trawniczek a u mnie mniszek po kolana i uwagi,że rozsiewa się po innych ogródkach. Za pierwszym razem zamówilam pana do koszenia. Przelecial trawnik razem z moimi świeżo zakupionymi krzaczkami Itei. Można było pójśc po najmniejszej linii oporu i potraktowac trawnik chemią a ja chciałam "ekologicznie".Za to jaka była super gnojówka dla roślinek.
Kupiliśmy podkaszarkę i teraz koszenie trawnika to ulubione zajęcie mojęgo M. Ledwo daje odrosnąć tej trawce.
Z drugiej strony jak tu nie wpaśc w ogródkową depresję i samokrytycyzm oglądając takie piękne pełne kolorowych kwiatów ogrody Wasze ogrody.
Irenko!
Twój ogród jest pełen kolorowych kwiatów i przepieknych roślinek. Mnie się podoba. Uwagami złośliwymi się nie przejmuj.
Zwracaj uwagę na te życzliwe i cenne uwagi, dzięki którym można zyskać jaką wiedzę.
Ewo!
Niestey nie mogłam być dzisiaj z Wami. NAPRAWDE BARDZO ŻAŁUJĘ.Niestety nie miałam co zrobić z małym Trollem i jak dojechać do Was w środku tygodnia. Mam nadzieję,że następne spotkanie mnie nie ominie. Z utęsknieniem czekam na zakończenie roku akademickiego. Babcia będzie miała więcej czasu :)
Przedstawiam Wam mojego ogródkowego pomocnika.
W lecie o tej porze kończymy pracę.
B Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródkowy bloog

Post »

Wspaniały pomocnik ;:333 Ależ ty dziewczyno masz dobre serce dla kotków ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”