Miejski ogródek Ani-część 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Jule ale fajnie dzięki ;:168 zrobię sobie listę bo tych odmian które podałaś w ogóle nie znam ;:131 Ja robię odwrotnie
w ogródku przydomowym, sadzę tylko z sadzonek wszystko oprócz smagliczki, bo boję się, że nad innymi kwiatami ( z nasionek) nie zapanuję i zrobi mi się chaos.
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Strasznie dłuży mi się ta zima a prognozy wcale nie są przyjemne :? Zrobiłam maly spacer po ogródku, ale niestety mało co widać spod śniegu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kalina dawn - mam nazieję że to pąk kwiatowy
Obrazek

Obrazek

Magnolia także ma sporo pąków
Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

:wit Aniu
Widzę że u Ciebie też jeszcze sporo śniegu, u mnie niedawno juz prawie nie było zaczęły wychodzić ranniki i dosypało i po wiośnie :( Ale bazie na wierzbie już widać to może i wiosna już blisko.
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu u mnie tez tyle śniegu mam go już serdecznie dość
Aniu w marcu są targi rolnicze i w ubiegłym roku był duży wybór roślin i cebulek mieczyków możesz się wybrać polecam
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
kokotbg
50p
50p
Posty: 92
Od: 20 lis 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Witam :wit
Ładny ogród ;:138 Mam pytanko co to jest za drzewo na pniu?chodzi mi oto na pierwszej stronie 9zdjęcie?????
Zapraszam i pozdrawiam Damian
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=62569" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Iwonko śniegu u mnie masa, dzisiaj dodatkowo ścisnął mróz :( Jakieś dwa tygodnie temu ścięłam kilka gałązek forsycji do falkonu i wczoraj zakwitła więc mam nadzieję że to już końcówka zimy. Może by mi się tak bardzo nie dłużyła , gdyby nie to że prawie w ogóle nie było słońca, non stop jest pochmurno. ;:65

Ula Wybieram się na ogrodnicze (5-7 kwiecień) na których jest trochę roślin i cebul, ale na rolniczych jeszcze nie byłam bo zawsze myślałam że tam głównie maszyny pokazują (dobrze wiedzieć, dzięki za info).

kokotbg witaj :wit dziękuję za uznanie, drzewo o które pytasz to wiąz camperdownii (ma robić za parasol w przyszłości), polecam bo to piękna odmiana.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Ania jak są pąki, to i wiosna niedługo się doczłapie. U nas takie same widoki :D
Mnie od jakiegoś czasu opuścił zły nastrój, więc i śnieg za oknem nie straszny :heja Luty, to najgorszy miesiąc dla mnie..dłuży się jakby miał przynajmniej 35 dni :;230 i co roku to samo
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Ja zawsze twierdziłam że najgorszy jest styczeń, ale chyba zmieniłam zdanie ;:224 Podziwiałam Twoją piękną donicę więc posiadaczka takiego cuda musi być w dobrym nastroju, a do tego te plany ;:215
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Aniu a masz gdzie schować donice z powojnikami ??? Ja jakoś nie jestem za sadzeniem w pojemniku mi trzy piękne padły poprzedniej zimy donica duża drewniana ;:131
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Właśnie chciałabym bardzo podobną do Twojej donicę na taras bo mam takich kilka w innych miejscach. Myślałam żeby dać do środka styropian i ewentualnie jeszcze na zimę z zewnątrz zabezpieczyć. Trochę mnie zmartwiłaś, czy okrywałaś swoje donicowe powojniki? Jakoś nie widzę taszczenia takiej wielkiej donicy np. do garażu :(
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

W środku był taki 1 cm ale drewno grube na ok 5-6 cm , stała na legarach przewa od ziemi ok 10 cm i szłag trafił wszystko. Miałam ja schować ale lenistwo wizeło górę ;:124
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

No dobra to zakładamy że będę chować :wink: . Masz jakieś typy lubiące donice? Co sądzisz o botanicznym Sieboldii i włoskim Venosa Violacea?
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Miejski ogródek Ani-część 2

Post »

Sieboldii hmmmmm miałam ją już zamówiony ale pani Ania mnie wystraszyła , że nie przezimuję a nie miałam zamiaru jego chować ale śliczna ;:215

Venosa Violacea ta raczej okrywawa niż do pojemników

Aniu ale jak już idziesz w rarytacki , które będziesz chować to zobacz jeszcze ten Clematis florida var. flore-pleno Alba Plena - powojnik kwiecisty,botaniczny ma takie same wymagania jak Sieboldii
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”