Moje Ranczowu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Kasiu ,już doczytałam moja gruszka podobno dorasta do 4m wys, tyle może być ,teraz muszę zaczerpnąć info na temat formowania aby nic nie zepsuć .Na razie posadziłam ją w dużej donicy i podziwiam piękny, wysoki, pojedynczy badyl jak idę od kur. ;:138
A co się tyczy warzywnych to dziś po inspekcji odnotowałam same pozytywy, to znaczy :cebulka dymka ładnie pościła korzonki na górze jeszcze sucha łuska ale to lada chwila zamieni się w szczypior bo zrobiło się cieplutko,marchew pokazuje różki no i najważniejsze a przynajmniej jedno z najlepszych korzeniowych jak dla mnie to pietruszka która tez dostaje igiełek i cieszy niezmiernie oczy swojej panci. :tan :tan :tan
Nie wiem jak u was ale u mnie wiosną pachnie i jaskółki przyleciały,kury zwariowały niosą się na potęgę aż strach ;:oj pomyśleć jak zaczną znosić po dwa jajka dziennie co miało miejsce rok temu.Gąska też jaja znosi i razem z gąsiorem nie pozwala zabierać z gniazda,trzeba się specjalnie wystroić w długi kij ;:134 ;:168 aby nie poczuć, gąsiora na plecach w ogóle to zauważyłam że maja bardzo silny instynkt "macierzyński" obydwoje dzielnie pilnują jaja.
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

;:100
A co posiałaś w gruncie? Myślę o warzywach, ale jakoś tego dużo, albo tak się tylko na fotkach wydaje.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Moniko trochę tego jest, samej dymki cztery woreczki podobnie z grochem i bobem.Na dzień dzisiejszy jest już prawie całe ranczo zasiane i zasadzone ,muszę jeszcze dokończyć sadzenie pomidorów ogórków ,zostały papryczki i parę drobiazgów. W dalszej perspektywie dynie i arbuzy ale te dopiero wychylają główki z doniczek.

Wiele się dzieje także smutnych historii,dziś za tęczowy most odeszła Łajzunia,najgorsze że nie wiem co jej było .Dziś od rana leżała pod gankiem i ledwo dychała ,podejrzewam że zjadła jakiegoś podtrutego szczura,była młodym żywym kotkiem i jestem w szoku że już jej nie ma :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje Ranczowu

Post »

Kochana wiem co czujesz bo ja do dziś nie mogę przeżyć tego ,że nie mam już mojej kici ;:145
Człowiek się przywiązuje ,dba o nie a potem jak straci to opłakuje jak człowieka.Ja strasznie tęsknię za moją a miałam ją 8 miesięcy.Jutro mam mieć przywiezioną nową kicie,ciekawa jestem jak będzie ,czy polubi się z moją psiunią .Trzymaj się ;:196

Moim lekarstwem na tęsknotę była praca w ogródku ,miałam mniej czasu do myślenia,choć mimo wszystko ciągle się myśli.Dobrze,ze mamy te ogródki bo inaczej człowiek by chyba zwariował.
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Ciekawa jestem czy ktoś tu jeszcze zagląda,kiedyś tętniło tu życie. :idea:
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1903
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moje Ranczowu

Post »

Hej Dominiko, przeleciałam migiem Twój wątek . ;:138
Mam tak samo jak Ty ,sklepy ogrodnicze mnie przyciągają jak magnes. ;:306
Też uwielbiam stare ,wielkie jabłonie. Śnią mi się po nocach. ;:306 Niestety nie mam takich , tylko to co sama posadziłam. Dziwię się że można od tak pozbyć się takiego skarbu ze swojej działki. Wyciąć to chwila i nie ma a wyhodować to trzeba wiele lat. ;:185
Córeczka już pewnie do szkoły chodzi. ;:167
Pisz więcej i wstawiaj zdjęcia ,masz piękne kwiatuszki. ;:333
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

leszkat76 Witam Cię u siebie.Życie daje po piętach ale miłość do nasion ,roślin i do grzebania nie ustaje.Córcia już prawie nastolatka ale miłości i zamiłowanie do ziemi nie odziedziczyła po mamusi,ostatnio poszła za mną do ogrodu dosłownie dwa razy małymi pazurkami w ziemię uderzyła i stwierdziła że strasznie ciężko pracować w ogrodzie :D .Przez te kilka lat nauczyłam się nowej ziemi,do dziś walczę z tym co pod trawką ukryte zostało.Ale jest fajnie.
Obrazek. A to moje drzewko z przed laty ,urosło jeszcze raz tyle
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Pole poziomkowe,wysiane z nasion w tam tym roku.Sadzoneczki malutkie poszły w ziemię w lipcu ,a jesienią były już poziomki.W tym miejscu nawieziona ziemia bo był tam skład popiołu.Zamówiłam małą koparczkę i zabrali mi to coś a następnie ziemię z gratisami dostałam. ;:222 .przywlekli mi perz.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1903
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moje Ranczowu

Post »

Niezłe poletko. ;:333 Z nasion? Niesamowite! ;:oj
Widziałam w starych postach że kupiłaś nasionka kwiatka Ratibida. Zastanawiałam się nad jego kupnem, nie miałam jeszcze takiego, może pamiętasz czy ładny był i wart uprawy?
Nie przejmój się że cureczka nie ma pasji ogrodniczej to raczej z wiekiem przychodzi, chyba żadne dziecko nie przepada za pieleniem grządek. :wink:
Kup jej nasionka dla ,,małej ogrodniczki,,
są takie w sprzedaży, łatwe w uprawie kwiatki ,specjalnie dobrane dla dzieci.
Może własna uprawa ją wciągnie. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Kasiu, Ratibida została gdzieś na starym,z tego co pamiętam to doczekałam się kwiatka,był posadzony w gąszczu i jego urody nie doświadczyłam.Chyba jeszcze zrobię podejście do niego.Bardzo lubię mieć roślinki z nasion,mam przy tym frajdę a krzaka kupić zawsze można :D .Tak myślałam aby młodej zbić skrzyneczkę aby tam sobie wysiewala.Zobaczymy ;:218 .

Tu winogron, posadzony dwa lata temu,różne rodzaje ,wczesny i póżny.W tamtym roku pięknie owocował.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Mój ogródeczek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Susza jej nie straszna.
Dziewanna

Obrazek

Róża posadzona w tamtym roku, zakwitła jednym kwiatkiem.


Obrazek

Przy takiej suszy jaka jest u mnie to każdy kwitnący kwiat cieszy ;:167 ;:167 ;:167


Obrazek
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Moje Ranczowu

Post »

Nowy sezon rozpoczęty. Pogoda nie rozpieszcza,mimo że ciepło ale słońca brak i deszczowo prawie codziennie.
Obrazek.
Wieczory jeszcze długie to znaczniki przygotowuje.


Obrazek
Maleństwa przepikowane.

U mnie już ślimaki żerują ,zjadły kilka siewek sałaty pod foliakiem,przeszłam się wieczorem z latarką i kilka udało mi się zlapać.Zapowiada się nie ciekawy rok i nie równa walka z bezdomnymi.Jeszcze trzeba chwilę poczekać na moje jeżyki ,mam nadzieję że spokojnie przezimowały i powiększyły rodzinkę. ;:303
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 811
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Moje Ranczowu

Post »

Witaj! Pomidory już wysiane! Ja dopiero będę startować. Trzymam kciuki, żeby zdrowo rosły!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”