Działeczka- marzenia się spełniają !

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Niestety straż pożarna nie interweniuje na działkach ROD zatem Małż zakupił gaśnicę na szerszenie i fzisiaj rano przystąpił do szturmu. Ja byłam po południu i chyba podziałała. Teraz M pojechał powtórzyć na wszelki wypadek.

A ja sobie popieliłam i podlałam przyjrzałam się miejscu idealnym na moje ciurkadełko
Coś tam oczywiście poprzesuwam , zobaczymy jak daleko będzie sięgał taras.

Obrazek

Na balkonie zakwitł mój pierwszy Agapant.
Obrazek

Obrazek
Miłego weekendu .
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

I w końcu dotarł do mnie kamlocik wartości miliona karatów ....

Obrazek

Moje przyszłe ciurkadełko ....
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Wczoraj zrobiłam nową rabatkę koło domku narzędziowego. Najbardziej cieszę się z nowego Zebrinusa. w rogu przeniosłam miskanta od mamy już 3 raz go przesadzam,mam nadzieję że too jego docelowe miejsce bo ciężki jest jak diabli.
w tym rogu będzie kiedyś podest do basenu więc miskanty jako obrzeże będzie ok.
Reszta kwiatków może się rozsiewać do woli. Trochę przeniosłam z innych rabatek .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu zaczynałyśmy przygodę z ogródkowaniem prawie w tym samym czasie. Ja miałam szczere pole, a Ty musiałaś czyścić zastaną działkę. ;:180
Nowa praca, nowe mieszkanie i nowy domek, miałaś co robić. ;:224 Cudny ten niebieski kolor domku i rabata od razu świetnie zrobiona. ;:138 Niestety przesadzanie miskantów, albo ich dzielenie, to droga przez mękę. ;:202
Ciurkadełko wyjątkowe, będzie prawdziwy klejnot w ogrodzie. ;:oj
Jak niska szałwia radzi sobie na balkonie? Mam jej sporo, a moje donicowe już mnie nudzą, pora coś zmienić. :roll:
Niech nasiona ładnie wykiełkują i cieszą oczy. :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Soniu , szałwię w donicach mam co roku. Traktuję ją jak jednoroczną. Jak zdążę w odpowiednim czasie w tym roku to przeniosę ją na działkę. Nie mam pojęcia dlaczego w zeszłym roku wyrzuciłam.
Działka w zasadzie jest moja, mąż jeździ pomóc w cięższych pracach. Teraz rozbiera stary domek w pocie czoła bo został on postawiony bez zachowania sztuki budowlanej... mówi że zbiłby majątek na gwoźciach - tyle ich jest.
Dobra nowina, że przechodnie pytają o stare deski więc być może nie zostanie wcale dużo do wywiezienia.

Dziubię sobie na tych moich 300 m2 tak często jak się tylko da. Dzieci trochę w tym czasie podrosły 11 i 6 lat więc nie wymagają już tyle uwagi i można popracować.
Wczoraj byłam po południu sama a dziś zabrałam córkę.
W przyszłym roku zaczynam budowę domku, dzieciaki nie będą się tak smęcić i narzekać że się nudzą ....
Kiedy kupiliśmy działkę miałam inną. koncepcję a taraz myślę jak wszystko zaaranżować żeby nie pielić non stop tylko mieć czas na drobne kosmetyczne zmiany a nie orkę od podstaw.
Na razie mam 2 rabatki w miarę zaaranżowane. Reszta czeka na siły czas i gotówkę ....

Dzisiaj półksiężycem wyrównywałam brzegi .. ale upał był niemiłosierny.
Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Dzisiaj zaczęłam oczyszczać miejsce pod drzewem. Wcześniej niewiele się tam działo bo sąsiadka miała zawsze jakieś uwagi kiedy prace były przy granicy.
Od tego roku mam nowych sąsiadów , dogadujemy się i wreszcie jest miło.
Mam do dyspozycji 2 kratki i teraz nie eiem czy przesunąć ją do samej siatki, bo teraz jest 1 m przed. A po obu stronach jakiś mieszany układ tuj zielonych z żółtą Ivonne i może coś niebieskiego np jałowiec. Czy zostawić 1 kratkę na pnącza i bylinki z przodu a tuje po bokach, wtedy po każdej stronie mogło by ich być po 5.

Obrazek[/url
mam tam z 7 metrów do dyspozycji. Z rana jest półvień potem trochę słońca a od 14 świetlisty cień. Cudo. Ziemia średnia trzeba by dokupić kompostowej.

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/ffd4896f3403d675]Obrazek

Kratki będą pomalowane na szaro. Mam do przeniesienia powojnika Viola , Błękitnego Anioła oraz Pilu i wiciokrzew. Wszystkie kwitną w czerwcu potem jest pusto. Może macie pomysł na kratkę "całoroczną" ?
Będę wdzięczna za pomysły bo mam cały tydzień bez dzieci tylko dla siebie i mogę zrobić tą rabatkę.
Na betonowym płocie rośnie winobluszcz trójklapowy i za 2 lata pewnie zarośnie już w znacznej mierze. Może w samym rogu coś co się odbija ? może dereń variegata czy po prostu kilka hortensji bukietowych?
Soniu twój ogród i kompozycje są bliskie mojemu gustowi, pomożesz?
W zależności od tego ile miejsca zajmie domek zostanie tam pas na pewno 3 metrowy.. . pod drzewem półkole . Będzie to miejsce ze zwisającą z drzewa huśtawką lub krzesełkiem. Idealne miejsce na leżaczek z książką.
Więc może tło z tuj między nimi szara kratka i kilkoma pnączami oczywiście białe firletki ;:138
Ogólnie biała rabata z kilkoma kolorowymi akcentami a na dole hosty i żurawki, trawki. Mam też 2 juki biało obrzeżone i 2 małe kulki żywotnika Miriam wpadającego w żółć.
Help me please.... ;:145
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu dopiero wnusia wyekspediowałam. :) Jak masz fajnych sąsiadów, to po co Ci tuje przy kratkach. Jeśli już muszą być to ja bym dała jedną odmianę. Różne kolory nie będa ładnym tłem dla nasadzeń. Ale to tylko moje zdanie, bo ja jestem minimalistką i lubię proste rozwiązania. :roll:
Pod drzewem będzie trudno wszystkim roślinom. Dałabym po bokach dereń elegantisima lub Sibrica o jasnych liściach. Kocham hortensje, więc w miejscu bardziej słonecznym jedna by świetnie rozjaśniała zakątek.
Kratka z powojnikamii będzie ładna jeden miesięc. ;:108 Właśnie swoją wyekspediowałam w ustronne miejsce. ;:173
Jeśli możesz to przesuń kratkę bliżej granicy. Niewiele za nią posadzisz, a pielić taki kawał działki trzeba. Może w nogach powojników jakieś średnie miskanty, turzycę palmową, prosa. Też dałabym najwyżej dwa gatunki, żeby nie robić misz maszu. Dopiero przed nimi kolorowe byliny, które już będą mieć tło z traw i żywotniki Miriam. Weź na nie poprawkę, że po kilku latach będą mieć 50 cm średnicy. Mam, więc wiem co piszę.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Soniu jesteś nieoceniona.
3 jałowce równe będą przycinane bo na górze jest korona Daglezji. Ja chcę tylko ten zakątek przesłonić bo domki są odsunięte od płotu 3 metry i zawsze jest to miejsce składowanja przydasiów. Oszczędzę sobie tego widoku. :heja
Właśnie Morning Light na tle szarej kratki. 3 będą ok. W przestrzeniach między nimi bylinki,.przed nimi tak jak piszesz.
Myślałam żeby Miriam formować w kulki .
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu mam Miriam cztery lata. Sama ma formę kulistą, ale u mnie tak szybko rośnie, że też przycinam.
Rzeczywiście takie piękne widoki, jak najszybciej zasłonić. :)
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Kratki pomalowane, jednak zdecydowałam na ich rozdzielenie. Między nimi 2 tuje i hibiscus, którego man nadzieję wyprowadzić na zgrabne drzewko. Jutro mam nadzieję z M zamontujemy kratki ....
Moja pikna biala rabata ... Roślinki od Forumowej koleżanki przyjdą może we wtorek
. Będą tam przecudnej urody irysy ..... Już się nie mogę doczekać. Prawie cały sierpień poświęciłam na ten kawałek ...
;:224

Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Na razie jedna krateczka i wsadzone iryski potem jeszcze je przesadzę bo dziś dostałam na giełdzie miskanty morning light. Muszę je porządnie nawodnić i zostawić w podziemnym garażu bo jutro wylatujemy na ostatni wypoczynek.
.Trzymajcie kciuki bo boję się latać



To czego nie posadziłam zalałam wodą. Musi wytrzymać ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Hej choć i tak nikt tu nie zagląda to i tak pokażę bułgarskie żywopłoty z hibiskusa.

Obrazek
Tutaj dopiero zaczynają kwitnienie . Wiele jest jeszcze w pąkach.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Zaglądamy :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”