Działeczka- marzenia się spełniają !

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu kochana tyś mi życie uratowała tym wytłumaczeniem ;:168 co ja się nakombinowałam jakie ja bzdety pisałam a klikałam a klikałam bo mnie to trzeba jak krowie na rowie po polskiemu tłumaczyć ;:14 jeszcze raz Dzięki wielkie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

zuzola11- nie ma sprawy. zaraz zajrzę do ciebie. ;:303
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Zapraszam :wit na razie nie ma na co patrzec żałuje , że nie mam fotek działki z wiosny lata :( ale wiosna juz prawie za progiem także nadrobie zaległości foto
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Jak na wiosnę posadzisz na nowo piwonie, to w tym roku raczej nie zakwitną. Ja bym ich nie wykopywała, tylko odgrzebała delikatnie wierzchnią warstwę ziemi, żeby nie były za głęboko.
Migdałka tnie się co roku, można mocno, on to lubi, tylko po kwitnieniu.
Co ci nie pasuje w ścieżce, jej kształt czy to że jest wylana z betonu? Możesz sobie ją upiększyć, np wysypać żwirkiem i poukładać płaskie kamienie.
Marcinki możesz podzielić na wiosnę jak zaczną wypuszczać liście, obkroić nożem kępę jaką chcesz zostawić, a wszystko co po bokach wykopać, zebrać w kępki i posadzić w innych częściach ogródka.
Trawę dosiej jak już będzie ciepło po wygrabieniu trawnika. Ja mam trawę do sportu i zabaw kupioną w Lidlu, sprzedają co roku jakoś tak na wiosnę w pudełkach po dwa kilo.
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu Megi ma rację. Piwonie przesadza się we wrześniu.One maja płytki system korzeniowy, dlatego sadzi się dość płytko.Moja działka ma taki sam układ.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

megi1402- tak właśnie myślałam, że zrobię. jeżeli po odsłonięciu nie będzie efektu, faktycznie na jesień posadzę na nowo.
Ścieżka doprowadza mnie do rozpaczy, bo w zeszłym roku oczyściłam ją i chemicznie i mechanicznie. Niemało, ze kurzyło sie straszliwie po wzruszeniu ziemi, to po 2 tyg. urlopu zastałam taki szam busz. Wiec w tym roku, ponieważ mam nadzieję na nowy domek w przyszłości teraz położę płyty betonowe, takie kwadratowe, a boczki posypię żwirkiem. Dopiero docelowo położymy kostkę. :lol: Trzeba zadbać o ścieżkę, bo nie wygląda zachęcająco. No i ten projekt mogę wykonać sama. ;:134

megi1402- Kochana, twój wątek oglądam od początku po raz drugi. Klematis Pilu jest naprawdę piękny.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

przycisnęłam mężulka i zdjęcia z lata się znalazły. Jak miło jest móc już dokonać pierwszych porównań. to dodaje skrzydeł. Uwielbiam takie przed i po...

Obrazek

Obrazek

Już niedługo ten widok
Obrazek
zmieni się, ponieważ położymy kostkę, małżonek zatwierdził plan :tan co zostało mu wynagrodzone.. ;:196

A tu powstanie warzywnik, na który cały czas szukam pomysłu. 2m szer/ 3 m dł.
Obrazek
w starym kompostowniku będzie dynia i cukinia. W poprzek tego aż do widocznych płytek chcę oddzielić warzywnik. Chciałabym posiać (już wszystko kupione)
- sałatę w kilku rzutach co kilka tygodni
- rzodkiewkę
- pietruszkę
- koperek
- marchewkę
- bób będzie miał osobne miejsce
- szczypiorek czosnkowy
- siedmiolatkę na szczypior

Zastanawiam się tylko, czy rzeczywiście warto siać wszystko samemu, tworzyć własna rozsadę, czy lepiej kupić?

-Bazylię
- estragon
- oregano już mam pięknie rozrośnięte
- tymianek - cały dywan i nowe świeże poduchy - zapach cudny.
Z tego marzy mi się taki ogródek ziołowy niby na podwyższeniu. Usypać lekką skarpę, wbić na płasko kawałki piaskowca....
Już widzę jak się zwiesza ten tymianek. ;:173 .
I już widze czerwony alert - DEBET NA KONCIE... :twisted:
Tyle planów... wiosno nadejdź już...
Kto ma jakieś fajne zdjęcia i pomysły na mini warzywniczek - co po czym siać i w jakiej kolejności, co z waszych doświadczeń się udaje. Będę bardzo wdzięczna.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

mam pytanie, czy pod mój warzywnik nawieźć końskiego obornika, myślę, że nie będzie większego problemu, nie wiem tylko ile na tak małą powierzchnię? czy wystarczy taki granulowany, który wystarczy zlać wodą i przekopać? Miałam takiw zeszłym roku, wylazł mi z ziemi i strasznie muchy do niego ciągnęły - i to od samej furtki witał nas taki zapach, poźniej ustał, za to bazylia i mięta poszły jak szalone. Oj, chyba czesciowo sama już sobie odpowiedziałam na to pytanie... :;230
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Cześć Aniu. fajnie tu u was :)
To że marzenia sie spełniaja to my wiemy i jestesmy tego ewidentnym przykładem :), marzyliśmy o działce - kupionA, marzyliśmy o swoim domu - w tym roku rusza budowa :). trzeba tylko chcieć i wierzyc ze bedzie dobrze :)

Pozdrawiam :wit

ps. fajoskie zdjecie twego męża czyszczącego dzieciecy "tron" ;:306
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Gosiu małżonek co prawda nie wydał oficjalnej zgody na publikację wizerunku, zwłaszcza w takich okolicznościach przyrody.... :;230

A ja dzisiaj siałam, siałam... Mam już lobelię, szałwię, malwy no i 3 kiełki kobei.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witam Aniu . Czy ktoś już Ci odpowiedział na pytania w temacie lobelii.
Widać że kochasz swoją działeczkę ;:108 Ale uwierz mi to dopiero początek miłości ;:306
-nasionek lobelii nie przykrywaj ziemią , pikuj kępkami , może rosnąc w gruncie , ale w doniczkach też się czuje wyśmienicie . Ładnie wygląda w towarzystwie innych kwiatków . I z ciekawości pytam jaki kolorek wysiałaś ?
Gratuluje wykiełkowanej kobei . Jak stawiasz w tym sezonie na jednoroczne i lubisz pnącza może spróbuj jeszcze posiać tunbergie . :wit :wit
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

abcd- dzięki za odpowiedź. Wątek o lobelii przeczytałam wczoraj i na początku dziwiłam się
dlaczego tak gęsto ta roślinka wschodzi... Dzisiaj, kiedy otworzyłam paczuszkę już wiedziałam dlaczego. .. ;:60
Posiałam lobelię w kolorze różowym, któraś forumka dawała zdjęcie w wątku o lobelii. Ale w poniedziałek na wszelki wypadek dokupię jeszcze niebieską, ta ponoć wschodzi niezawodnie.

planuje jeszcze mini warzywnik z sałatą, rukolą, marchewką, koperkiem , pietruszką, takie szybkie, niezbyt kłopotliwe . Obowiązkowo rzodkiewkę no i bób. A po spożyciu -- drżyjcie narody ;:163
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

"Siała baba mak " ;:306 ;:306
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”