Działeczka- marzenia się spełniają !

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Fajnie u ciebie i "zazdroszcze" altanki ja niestety nie ma własnych 4 kątów dzialkowych :( ty narzekasz na ścieżkę u mnie cały teren obsiany jest trawą i nie mam konkretnej centralnej ścieżki chociaż momentami nachodziły mnie myśli aby takowa zrobic ale szkoda mi było tej zieleni likwidowac , szkoda że nie posiadam fotek swojej działki ale niedługo wiosna to jak tylko coś się zazieleni to wkleje
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

dorcia7- więc fakt przesadzenia nie ma na to wpływu? Sprawdzę głębokość posadzenia i jeżeli faktycznie wsadziłam głębiej to podniosę. I wtedy zakwitnie?

Zuzola- altanka jest ale pozostawia wiele do życzenia. Dykta przeżarta, beton na podłodze. Za jakiś czas pójdzie do rozbiórki i postawimy sobie taki gotowy drewniany. dlatego też nie mogę w tamtym rejonie planować żadnych stałych nasadzeń, bo szkoda będzie mi to później wyrzucić.

Warzywnik i jednoroczne. Kupiłam malwy jednoroczne, groszek, fasolę bób.
Z kolei z przodu też nie mogę poszaleć, bo kiedyś tam będzie kopane szambo i znowu muszę się zadowolić półśrodkami, myślę o liliowcach i daliach, które zawsze mogę po sezonie przenieść w inne miejsce.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

zuzola11- Ja tez sie meczyłam z linkiem ale się udało.

wejdź w profil, dalej w podpis.
teraz na poziomym pasku na samym końcu masz URL, wciśnij.
w pierwszym nawiasie za url zrób =wklej skopiowany adres strony www, którą utworzyłaś otwierając swój wątek, zamknij nawias
dalej wpisz sobie sentencje jaką nazwałaś swój wątek, ale przed drugim nawiasem. Drugiego nawiasu nie otwieraj w ogóle. Zrób sobie podgląd, a jak się udało zrób wyślij i masz to z głowy kochana.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Przesadzenie nie ma wpływu,ja swoje też przesadzałam i rozsadzałam i kwitną ,kiedyć podarowałam kłącza kolezance z pracy,nie kwitła u niej,zaczęłyśmy szukać i wtedy dowiedziałam się że jednym z powodów może być zbyt głęboki posadzenie,a tą informację potwierdziłam bywając na forum,forumowicze też podają taką przyczynę braku kwitnienia :D
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

a wystarczy tylko rozgarnąć ziemię z tych pączków, czy raczej powinnam wykopać i ponownie posadzić?
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

nyna76 pisze:a wystarczy tylko rozgarnąć ziemię z tych pączków, czy raczej powinnam wykopać i ponownie posadzić?
Ja bym ponownie posadziła tylko nie wiem czy teraz po jest opinia że piwonie powinno się przesadzać w sierpniu ,radziłabym poszukać wątków o piwoniach może tam dowiesz się więcej
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu kochana tyś mi życie uratowała tym wytłumaczeniem ;:168 co ja się nakombinowałam jakie ja bzdety pisałam a klikałam a klikałam bo mnie to trzeba jak krowie na rowie po polskiemu tłumaczyć ;:14 jeszcze raz Dzięki wielkie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

zuzola11- nie ma sprawy. zaraz zajrzę do ciebie. ;:303
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Zapraszam :wit na razie nie ma na co patrzec żałuje , że nie mam fotek działki z wiosny lata :( ale wiosna juz prawie za progiem także nadrobie zaległości foto
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Jak na wiosnę posadzisz na nowo piwonie, to w tym roku raczej nie zakwitną. Ja bym ich nie wykopywała, tylko odgrzebała delikatnie wierzchnią warstwę ziemi, żeby nie były za głęboko.
Migdałka tnie się co roku, można mocno, on to lubi, tylko po kwitnieniu.
Co ci nie pasuje w ścieżce, jej kształt czy to że jest wylana z betonu? Możesz sobie ją upiększyć, np wysypać żwirkiem i poukładać płaskie kamienie.
Marcinki możesz podzielić na wiosnę jak zaczną wypuszczać liście, obkroić nożem kępę jaką chcesz zostawić, a wszystko co po bokach wykopać, zebrać w kępki i posadzić w innych częściach ogródka.
Trawę dosiej jak już będzie ciepło po wygrabieniu trawnika. Ja mam trawę do sportu i zabaw kupioną w Lidlu, sprzedają co roku jakoś tak na wiosnę w pudełkach po dwa kilo.
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Aniu Megi ma rację. Piwonie przesadza się we wrześniu.One maja płytki system korzeniowy, dlatego sadzi się dość płytko.Moja działka ma taki sam układ.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

megi1402- tak właśnie myślałam, że zrobię. jeżeli po odsłonięciu nie będzie efektu, faktycznie na jesień posadzę na nowo.
Ścieżka doprowadza mnie do rozpaczy, bo w zeszłym roku oczyściłam ją i chemicznie i mechanicznie. Niemało, ze kurzyło sie straszliwie po wzruszeniu ziemi, to po 2 tyg. urlopu zastałam taki szam busz. Wiec w tym roku, ponieważ mam nadzieję na nowy domek w przyszłości teraz położę płyty betonowe, takie kwadratowe, a boczki posypię żwirkiem. Dopiero docelowo położymy kostkę. :lol: Trzeba zadbać o ścieżkę, bo nie wygląda zachęcająco. No i ten projekt mogę wykonać sama. ;:134

megi1402- Kochana, twój wątek oglądam od początku po raz drugi. Klematis Pilu jest naprawdę piękny.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

przycisnęłam mężulka i zdjęcia z lata się znalazły. Jak miło jest móc już dokonać pierwszych porównań. to dodaje skrzydeł. Uwielbiam takie przed i po...

Obrazek

Obrazek

Już niedługo ten widok
Obrazek
zmieni się, ponieważ położymy kostkę, małżonek zatwierdził plan :tan co zostało mu wynagrodzone.. ;:196

A tu powstanie warzywnik, na który cały czas szukam pomysłu. 2m szer/ 3 m dł.
Obrazek
w starym kompostowniku będzie dynia i cukinia. W poprzek tego aż do widocznych płytek chcę oddzielić warzywnik. Chciałabym posiać (już wszystko kupione)
- sałatę w kilku rzutach co kilka tygodni
- rzodkiewkę
- pietruszkę
- koperek
- marchewkę
- bób będzie miał osobne miejsce
- szczypiorek czosnkowy
- siedmiolatkę na szczypior

Zastanawiam się tylko, czy rzeczywiście warto siać wszystko samemu, tworzyć własna rozsadę, czy lepiej kupić?

-Bazylię
- estragon
- oregano już mam pięknie rozrośnięte
- tymianek - cały dywan i nowe świeże poduchy - zapach cudny.
Z tego marzy mi się taki ogródek ziołowy niby na podwyższeniu. Usypać lekką skarpę, wbić na płasko kawałki piaskowca....
Już widzę jak się zwiesza ten tymianek. ;:173 .
I już widze czerwony alert - DEBET NA KONCIE... :twisted:
Tyle planów... wiosno nadejdź już...
Kto ma jakieś fajne zdjęcia i pomysły na mini warzywniczek - co po czym siać i w jakiej kolejności, co z waszych doświadczeń się udaje. Będę bardzo wdzięczna.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”