Działeczka- marzenia się spełniają !

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Trzymam kciuki ;:215 ;:215 ;:215


PS. Moja teściowa kobee to sadzi na jesień w ziemię i przykrywa ziemią i sianem i jakimiś tam jeszcze resztkami roślin - nie wiem jak ona to robi ale zawsze urośnie jej :D Ma rękę kobita i tyle ;:303
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj :wit
Masz zamiłowanie do ogrodu i lekkie pióro :!:
Zatem witaj ANNO w naszym gronie ;:215
Pozdrowienia,
Sławek
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Agaciu- bo tak już jest na świecie, że teściowym wszystko się udaje, a synowym nie. A imię jej zapewne Krystyna? :twisted: Moja babcia miała taką rękę do kwiatów. Mama sie do dzisiaj smieje, że jakby babcia kij od miotły wsadziła to też by zakwitł... Choć ona była Maryśka. :uszy
Sławku - witam i zapraszam. ;:304
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
Agaciu
500p
500p
Posty: 503
Od: 24 paź 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

No teściowej zawsze wszystko rośnie :D Kij też jej wypuścił korzenie - były to tyczki pod fasolę Jaś - a na imie ma Janina - też nina na końcu - może to to tak działa :D ;:306 ;:306 ;:306
Pozdrawiam - Agnieszka
Moje "chwaściory" doniczkowe :)
Z innej beczki Pogaduchy u Magduchy
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Hej Aniu! Nie przejmuj się że źle posadziłaś kobeę. Ja również nieświadomoa niczego posadziłam na "leżąco" 17.01 a dziś popołudniu musiałam je dać do osobnych doniczek, bo wyrosły panienki że hej; a dodam, że nasionka wyszły wszystkie które były w torebce, a nasionka firmy legutko. Co ma wyrosnąć to urośnie :)
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

PEPSI- dzięki za otuchę, ale dokupiłam jeszcze jedna pakę fioletowych i białych, multidoniczkę, ziemię do pikowania. Pierwsza partię trzymam na kaloryferze, białe zaraz posadzę, dzieciaszki śpią i mogę sobie pogrzebać w ziemi.
Jesteś w wątku o kobei? Dołącz się i wrzuć zdjęcia. pozdrawiam ;:136
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=31&t=50627
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Aniu.Pospacerowałam sobie po Twojej działeczce.Jak napisała jedna z Forumek każda działka wymaga pracy, wiem coś o tym , bo sama niedawno zaczynałam.Moja działka tez jest jeszcze w powijakach , ale co rok będzie ładniej.Ciężko mi , bo sama muszę wszystko robić a nie mam doświadczenia. Pozdrawiam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

julianna Witaj, masz absolutną rację.
Ja tez działam na działce sama małżonek jest od rzeczy dla mnie niezrozumiałych jak np prąd i inne instalacje. To jest chłop miastowy, który ziemi widział tyle co w doniczce, a jak pędziłam cebulę zimą na parapecie, to był zdziwiony, że stąd pochodzi szczypiorek, więc sobie wyobraź co za ignorancja do kwadratu. ;:124 :D
Poza tym działka to było moje marzenie, więc jeżeli chcę by coś zostało zrobione, to biorę łopatę i robię
Najgorzej było w zeszłym roku, bo mogłam pracować tylko jak córeczka usnęła, czyli w samo południe. Od kopania w słońcu miałam mroczki przed oczami. Czasami myślałam, że zamiast rabatki to grób sobie kopię.. ;:170 Ale powoli do przodu.
Pozdrawiam, wstaw zdjęcia ze swoich zmagań, zawsze raźniej.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Zakupiłam w Biedronie pierwiosnki taniutkie i ładniutkie, może ciut przywiędnięte, ale naprawdę śliczne. Od razu jakoś tak miło na stole. ;:138
Kobeę zawinęłam w ręcznik i schowałam do szafy. A niech tam sobie grzeje swój kiełek ;:333
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Aniu :wit
Ładną masz działkę, a jak jeszcze urządzisz ją po swojemu, to będzie raj. Fajnie, że syn też podziela pasję grzebania w ziemi. Bardzo jestem ciekawa twoich grządek warzywnych i mającego powstać kącika z ziołami, będę do ciebie zaglądać.
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

megi1402 Witaj w moich skromnych progach. Ja działam powolutku ze względu na dzieci i odległość od działki.
z jednej strony szkoda, bo lubię szybkie efekty, ale już się od Was uczę, że ogród to sprawa dla cierpliwych.
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

Witaj Aniu podoba mi si?e u ciebie pozwolisz , że zajrze tu częściej :wit
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działeczka- marzenia się spełniają !

Post »

zuzola11 - witaj, zapraszam bardzo serdecznie.

a ja znalazłam jeszcze kilka zdjęć z ubiegłego sezonu. Widać na nich jaki układ ma działka. jest to prostokąt z wytyczona pośrodku ścieżka z betonu lanego ( co za pomysł) Niestety wylano go tak głęboko, że tylko granat dałby mu radę.

Poprzednia właścicielka sadziła wszystko i wszędzie bez większego pomysłu , więc jak zaczęłam to wszystko przenosić, to zostało mi bardzo dużo dziur i muszę w tym roku dowieźć skadś ziemi, żeby jakoś zniwelować poziom. Najbardziej szkoda mi było pięknych piwonii, które nie po przesadzeniu nie zakwitły. Ciekawe kiedy zakwitną ponownie?

Obrazek
Obrazek

Rosły piękne lawendy, które na wiosnę mocno ciachnęłam i zrobiłam rabatkę, szkoda, ze zapodziały mi się gdzies zdjęcia z sezonu, ładnie było. W tym roku coś tam zmienię, dodam więcej kolorków.
Stary warzywnik zniknął ustąpił pola do zabawy. W tym roku wytępię chwasty i dosieje dobrej trawy. To jest cały czas słoneczne miejsce . Cały czas tamtędy chodzimy. Jaka trawkę polecacie i jak ją wysiać? Ot tak rzutowo nasiona, czy raczej kupić ta magiczna dosiewkę? Z tylu dokładnie widać te marcinki, które się bardzo rozeszły.

Obrazek
Po lewej stronie też było ich mnóstwo, teraz rosną tam malinki.
A przed nimi będzie kącik ziołowy, na który na razie szukam inspiracji.

Tutaj widać kącik, z którego w zeszłym roku najczęściej korzystaliśmy, niestety około godz 15 jest tam już cień i jest naprawdę chłodno. W prawym rogu zaniedbany migdałek. jUŻ PRZECZYTAŁAM, ŻE TRZEBA GO PO KWITNIECIU OBCIĄĆ. nIE WIEM TYLKO JAK STARY JEST I CZY ZBYT SILNE CIĘCIE MU NIE ZASZKODZI.

Obrazek

N tym zdjęciu bardziej widać jego układ.
Obrazek
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”