Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 136 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
Klara154
 Tytuł: Re: Raczkująca działka
PostNapisane: 8 sie 2015, o 15:43 
100p
100p

1 szt.
Cześć Anitko :) bardzo mi miło!
Faktycznie to są lipy. Piękny szpaler lip.

Obrazek

Dzisiaj zanabyłam kilka skarbów:

Obrazek

Tak się prezentują - tymczasowo na balkonie, potem wkopię do ziemi na przechowanie, a w przyszłym sezonie zainicjują powstawanie rabat.
Wstępny plan rabat jest, jeszcze konsultacje będę czyniła z mężem koleżanki, który zawodowo aranżuje ogrody.

Obrazek

Co będzie w naszym ogrodzie:
- trawnik do biegania, grania w badmingtona
- kosz do gry w koszykówkę, bramka do gry w nogę (średnia)
- elementy placu zabaw - zobaczymy jakie, bo nie wiem co za dwa - trzy lata będzie interesowało moje dzieci; teraz chcą zjeżdżalnię, potem może to być ścianka do wspinaczki;
- huśtawka
- hamak
- warzywnik, jagodnik i kilka drzewek owocowych - mam na to uzgodnione z M około 2,5 ara
- okrąg do ogniska i siedziska wokół niego
- rabaty w konkretnych kolorach; romantyczne i zwiewne (co to dla mnie oznacza, to innym razem)
- rabata pomarańczowa (życzenie synka)
- rabata tęczowa wabiąca motyle (życzenie córki)
- elementy małej architektury: obeliski, pergola/pergole, ławeczki, poidełko dla ptaków, budki lęgowe na drzewach, buda dla psa, chatka ogrodnika (do wynegocjowania)

To bardzo wstępne założenia i zobaczę co do nich dojdzie a co wypadnie.
Samo planowanie to też przyjemność.

Ze względu na afrykański weekend oziemble pozdrawiam :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Filemon24
PostNapisane: 8 sie 2015, o 16:06 
1000p
1000p

więcej niż 1
Fajne zakupy hortensje musisz na wiosnę porządnie przyciąć co by się ładnie rozgałęziła.
Polecam ci sadzenie roślinek grupami bo wtedy daje to piękny efekt nie robi się na rabatach taki misz masz.

Alania
PostNapisane: 8 sie 2015, o 22:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nooo, piękne zakupy ;:224 Plany jeszcze piękniejsze ;:215
Działacie już coś celem realizacji zamierzeń?
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit

Klara154
PostNapisane: 9 sie 2015, o 08:42 
100p
100p

1 szt.
Moniko, tam na razie jest ściernisko...

Obrazek

W widocznej na zdjęciu torbie miałam ze sobą zeszyt, ołówek, miarkę 50 metrową. Plus Męża przy boku.
Przedeptaliśmy działkę wzdłuż i wszerz zdejmując różne miary.
Póki nie ma ogrodzenia (na wiosnę) to zadanie nie doprowadzenia do rozwoju chwastów podejmie mój Tata, który ma resztę połaci pola i za jedną orką, czy bronowaniem pojedzie traktorem.
Chyba będzie tam jakiś poplon jeszcze wysiewał, a potem go przyorywał - no ma być tak, żeby się nie zachwaściło. Jak damy znak - sygnał, to grodzimy, wyznaczamy rabaty według planu, a resztę obsiewamy trawą.
Zostawiamy też wyznaczony plac budowy (tam nie posiejemy trawy) i niech tam sobie ekipy działają i budują dom.
Chodzi mi o to, że jak dam 26 arów na plac budowy to mi zjeżdżą i zniszczą wszystko, a jak wydzielimy gdzie wolno, to zmieszczą się na wydzielonym. A ogród będzie sobie przez te dwa lata powstawał i rósł.
Jak coś głupio myślę, to chętnie posłucham wskazówek :)
W międzyczasie załatwiamy wszelkie mapki, zgody, plany i inne papierologie.
No i kasę zbieramy.... ;:202

witch
PostNapisane: 9 sie 2015, o 09:06 
1000p
1000p

---
Klaro, śliczna hortensja :D
Plan masz dobry, nawet kiedyś słyszałam w programie budowlanym taką poradę by zaczynać od ogrodu ;:108

Alania
PostNapisane: 9 sie 2015, o 09:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja robiłam dokładnie tak samo - rabaty powstawały równo z domem i dlatego, gdy się wprowadziłam, miałam już jako taki ogród i miło było wyjść z kawką w ręku o poranku na miły spacerek ;:224
A budowlańcy muszą się zmieścić na tym, co wydzielisz - niejednokrotnie mają do czynienia z 3-5arowymi działkami (bo i takie ludzie zamieszkują) i muszą sobie dać radę z ciężkim sprzętem ;:333
Im szybciej zaczniesz coś działać ogrodowo tym lepiej, bo wszystko będzie większe z każdym rokiem, a to oznacza z każdym rokiem mniej chwastów do pielenia :wink:
A te zakupy ogrodowe to nie do nowego ogrodu?

Klara154
PostNapisane: 9 sie 2015, o 19:44 
100p
100p

1 szt.
Och, Monia lejesz miód na moje serce. Taka wizja z kawą we własnym ogrodzie to spełnienie jednego z moich marzeń. ;:196
Zakupione rośliny są do nowego ogrodu, wszystko co robiłam na działce ROD było polem doświadczalnym przed założeniem ogrodu i wszystko co tam posadziłam w ciągu ostatnich 3 lat będzie przeniesione.
Nastąpi to na wiosnę, dlatego do tego czasu będę rośliny wysadzała na działce ROD, albo w ogródku Teściowej. Na przechowanie.
Mam posadzonkowane: bukszpany, lawendy, trzmieliny, jeżówki i kilka tujek smaragd.
Trzy powojniki, kilka krzaków róż, krzewuszka, kalina koralowa, serduszka biała i różowa, kilka host i piwonie - już są dosyć rozrośnięte.
Oprócz tego borówki, tymianek, czarna porzeczka i aronia. Sasanki, miskant zebrinus i mały dąb, który dostałam za oddanie makulatury.

Dąb będzie pewnie posadzony przy szpalerze lip, tam, gdzie jest przerwa i jedna chyba wypadła.

Obrazek

Wiem, że nie ma tego za dużo, ale oprócz ilości roślin bardzo ważne jest to czego się nauczyłam przez trzy lata swojej działki w ROD.
Kawa w ogrodzie... :heja

Alania
PostNapisane: 9 sie 2015, o 22:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Masz tego trochę ;:224 Myślę, że na skromny początek całkiem nieźle. Ja bym Ci proponowała zrobić już teraz podział na mniejsze sadzonki - do wiosny jeszcze się rozrosną i będziesz miała więcej. Na piwonie teraz najlepszy czas na podział - dziel śmiało ;:333 Wszystko będzie jak znalazł do nowego ogrodu. Tworzysz już wstępny projekt ogrodu i rabat?

daysy
PostNapisane: 27 sie 2015, o 14:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Jakie znajome widoki.... ja też zaczynałam od ścierniska tylko kilkadziesiat lat temu :D Wiem ile pracy Cię czeka, ale wierz mi bardzo przyjemnej. Zmęczenie szybko mija, kiedy patrzy się na to co już zrobione, a wszystko co się przygarnie do ogrodu, niezmiernie cieszy.
Plany widzę już masz, wiesz jak będzie wyglądał ogród, pozostaje tylko życzyć z całego ;:167 byś je zrealizowała.
Powodzenia Klaro

Klara154
PostNapisane: 1 maja 2016, o 20:04 
100p
100p

1 szt.
Witam wszystkich Miłych Gości.
Wątek będzie zamykany, gdyż moja działalność przenosi się do prawdziwego Ogrodu.
Zapraszam do Nowego wątku

:)
Ania

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 136 ]  Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: beacik78, pelagia72 i 22 gości