...codziennie po godzince...u Joli i Adama cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Witam Wszystkich :wit

U nas w ogrodzie jeszcze zima. Chociaż słoneczko mocno już przygrzewa to wciąż zalega sporo śniegu. Spacerując po Waszych wirtualnych ogrodach można już dostrzec pierwsze oznaki wiosny. W naszym usilnie chciałam dzisiaj znaleźć wiosenkę i jedynie co się udało to dostrzegłam kilka bazi na wierzbie... ale myślę, że już z dnia na dzień będzie lepiej...
A to dzisiejsze fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Witaj :wit
Prezentacja czterech pór roku ,świetna ;:215
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Witam :wit

anabuko1 Miło Ciebie gościć w moim ogrodzie, zapraszam.

Zima u nas wciąż trwa , dużo śniegu... Pokazywałam kiedyś moich gości - dwa gołąbki, które całe lato odwiedzały nasz ogród...teraz rodzinka chyba się powiększyła przylatują trzy i wygląda na to ,że jeden jest młodziutki. Było ciężko ale udało się zrobić im fotkę. są bardzo płochliwe , zdjęcie zrobiłam z daleka przez szybę z salonu:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jolu, miałam trochę wiosny, ale szybko wróciła zima i teraz mam zimę jakiej zimą nie było :wink: , śnieg i mróz. Mam nadzieję, ze jednak choć za tydzień będzie już naprawdę wiosennie i tak już zostanie do lata
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jako wierna fanka Twojej skarpy cieszę się, że jest ten wątek i że będę mogła dalej obserwować historię tak pięknego ogrodu. Obejrzałam zdjęcia i poczułam zapał i energię do pracy nad swoim ogrodem (który na razie bardziej przypomina krajobraz księżycowy niż ogród) :D
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Do mnie przylatują sierpówki. Bardzo lubię te ptaki. Są piękne.
Jak tam ogród po zimie? Odkryłaś już jakieś straty?
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jolu, dzień dobry, pobudka! Już wiosna :)
Co słychać w ogrodzie?
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Wiosna od dawna, Jolu, poprosimy o fotki wiosenne. mam nadzieję, ze woda nie czyni u Ciebie rzadnych szkód, bo nasza rzeczka Grabia wylała. Mnie bezpośrednio nie grozi, ale sam fakt daje do myślenia
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Witajcie :wit
Pierwszy raz jestem w waszym ogrodzie i podziwiam waszą pasję.Ogród jest starannie pielęgnowany, pełen świetnych rozwiązań.Chętnie będę waszym gościem.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Witam Wszystkich odwiedzających nasz ogród :wit

Sosenki4 , [Iza] , aguniada , ...Kobitki jak wiecie w moim mokrym i bagnistym ogrodzie po takiej śnieżnej i mokrej zimie zawsze sporo strat...połamane forsycje, które przez lata kształtowałam na jednym pniu straciły swój żywot...to już cztery forsycje padły...zostały jeszcze dwie...; dużo strat na żurawkach - miałam ich chyba ok 60 odmian ...ale zostało niewiele...najbardziej żal tych o mocnym ubarwieniu żółtym i czerwonym...wierzby na szczęście w tym roku ocalały...a reszta ...mam wrażenie ,że lilie też zgniły od nadmiaru wody ale to będzie można dopiero ocenić...oby nie.

Dorfi Witaj ...Tak jak już pisałam warto założyć swój wątek... ogrodowe prace lepiej idą kiedy możemy się ich efektami podzielić z pasjonatami...znajdziesz na forum wiele duszyczek, które podpowiedzą , doradzą i pomogą w potrzebie ...zachęcam...
A co do skarpy to najwyższe jej partie i te najbardziej strome wciąż czekają na przerobienie...stosowałam już kilka rozwiązań ale nie jest to łatwe na mokrej i stromej skarpie...
Miałam tam już kwiaty i skalniaki, które były trudne do ogarnięcia ... jak pozostawiłam tam kilka iglaków i krzewów, a między nimi trawę to koszenie na takim stromym zboczu graniczy z cudem... więc ratuje nas tylko stopniowanie, murki z kamienia,a na to włóknina i kora...
Tak więc zapraszam ... jak coś nowego powstanie pewnie będę pokazywała...może coś podpowiem lub zainspiruję...

julianna Witaj...miło, że doceniasz nasz trud i wysiłek w tworzeniu ogrodu. Sporo rozwiązań, które zastosowaliśmy wymusiła na nas sama natura...kilkanaście lat stosowania metody prób i błędów pomogło...przynajmniej na razie ogarnąć nasz trudny teren...zapraszamy do dalszych odwiedzin

Wiosenkę już widać...słoneczko mocno już przygrzewa, ławeczki i stolik już na tarasie, w doniczkach pierwsze braciszki samosiejki już goszczą. Wierzby zaczynają się zielenić ,ogród nabiera barw...na warzywniaku kilka grządek już zrobionych, a w domku czekają sadzonki pomidorów i ogórków...Myślę , że z dnia na dzień będzie tylko ładniej...

Kilka wczesno-wiosennych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jolu tęskniłam za Waszymi widokami z cudownego ogrodu ;:oj
Pięknie u Was i ani śladu po zimie :D
Zaczyna się robić kolorowo...lubię spacery po waszych kamiennych zakątkach.
Podziwiam ;:180
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jola, widoki Waszego ogrodu o każdej porze są piękne. Szkoda, że forsycje straciłaś. Trzymam kciuki, żeby lilie ocalały
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogrodowe zakątki Joli i Adama cz. 3

Post »

Jestem, melduję się ale muszę jeszcze nadgonić zaległości. Fajnie że się przypomniałaś.
Wiesz że stary wąteczek masz ciągle otwarty?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”