Lato na Modraszkowej

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Lato na Modraszkowej

Post »

Wiosna modraszków została zamknięta w puszce z napisem http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53353

Kochani, nie wiem jak Wy, ale ja już poczułam - LATO!!! :tan

Ostatnio wybraliśmy się do Starego Lasu późną nocą, pospacerowałam trochę z latarenką, posiedzieliśmy w błogiej ciszy i miłym chłodku jeszcze chwil parę po czym ułożyliśmy się do snu. Zajęło mi jakiś kwadrans szukanie najbardziej dogodnej pozycji do odlotu, aby ostatecznie skonstatować, że W OGÓLE NIE CHCE MI SIĘ SPAĆ :lol: Zresztą - oświadczyłam - jest trzecia RANO (co za zmiana perspektywy :lol: ), zaraz i tak zrobi się widno. I tyle mnie było w namiocie.

Doznania nie do opisania. Opary nad stawem, gwiazdy na niebie i pozłotka nad horyzontem. Hektolitry rosy (obowiązkowy spacer na bosaka, choć w puchówce). I przede wszystkim - ptaki. Kiedy wyszłam z namiotu, była cisza jak makiem zasiał. Po pięciu minutach trel zaczął pierwszy śpiewak (zdążyłam w samą porę) a już po godzinie czułam się prawie jak na koncercie heavymetalowym (mierząc ilością, nie jakością decybeli). Zapach koszonej trawy i "parującego" leśnego runa - mieszanka przyprawiająca o zawrót głowy.

Jeszcze kilka takich wyjazdów i naprawdę wołami nie da się mnie stamtąd wyciągnąć.

Uznałam, że to najlepszy czas, by zastartować nowy wątek, letnio-wakacyjny, mam nadzieję, że będzie jeszcze bardziej intensywny niż część wiosenna. I wiem, że Wy mi w tym pomożecie :uszy

Zapraszam więc na spacer po rosie a potem miłe prażonko w pełnym słońcu...

-- 19 cze 2012, o 17:19 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I W KOŃCU... TA-DAM!!! :lol:

Obrazek
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Piękne widoczki .Tak to można spędzać każdy dzień :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

No tak.....takie widoczki to raj....Aniu masz wspaniałe miejsce, w nim cały zgiełk, troski i problemy muszą pierzchnąć.....sama natura, relaks i błogi spokój.....po prostu raj....
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Witaj, Andrzejku :wit Cieszę się, że widoczki przypadły do gustu - choć aparat "cienki" do robienia zdjęć o takiej porze, a ręka pani fotografki jeszcze cieńsza :lol: Mogłabym tak spędzać każdy dzień, nie powiem...
Polecę z rewizytą jak tylko skończę wstawiać foty. Widzę, że prawie-prawie po sąsiedzku stacjonujemy :D Często przejeżdżałam pociągiem przez Twoje miasto pociągiem za czasów studenckich... ale jakoś nigdy nie udało mi się w nim wysiąść ;:224 Kolejna pozycja na liście "NADROBIĆ" :)
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Woda woda woda... to jest to ;:224 widoki piękne :wink:
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Pięknie...nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Mogłabym tam zostać na stałe... Woda jednak dodaje czaru i wszystko wygląda jak z bajki. Robisz cudne zdjęcia, pięknie piszesz, Twoje wątki to sama przyjemność dla oczu i zmysłów, czasem nawet czuć zapach patrząc na Twoje zdjęcia i czytając Twoje posty
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Och Aniu :tan , ja też tak chcę.
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Aguniu, witaj ;:196 Ja się zgadzam w pełni - to jest raj najprawdziwszy. Bardzo się staram, żeby tego nie sknocić :wink: Wszystko bym dała, by móc tam spędzać więcej czasu, ale na razie to niestety niemożliwe. Cieszę się więc podwójnie każdą spędzoną chwilą.
Dzięki, że dotrzymujesz mi towarzystwa ;:168

Piotrku, a tej wody coraz mniej ;:oj chociaż ostatnio popadało porządnie, a i wczoraj jeszcze burza się trafiła wraz z chmury oberwaniem. Mam nadzieję, że nie skończy się na kąpielach błotnych. Zresztą - co ja mówię! Ryby nam na to nie pozwolą 8-) Witaj "na nowym" :wit

-- 19 cze 2012, o 17:41 --

Marzko, teraz mi brak słów :oops: Dziękuję Ci ślicznie ;:196

Lusiu - wszystko przed Tobą! Teraz pewno będziesz mieć trochę więcej czasu na Ślimacze? Ja mam nadzieję, że kiedyś dane mi będzie Cię u siebie ugościć "na żywo" - ale póki co, to byłby wstydek trochę ;:131 Wszystko jeszcze w powijakach... Cieszę się wielce, że mnie tu odwiedzasz ;:196
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

To trzeba nadrobić ,bo miasto się zmienia i pięknieje ,a przy okazji zapraszam do mnie .
Tylko musisz uprzedzić ,żebym jakby co pomalował trawnik i posprzątał w ogrodzie :;230 :;230
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Andrzejku, dla mnie bomba! Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, zwłaszcza z kompetentnym przewodnikiem :D Dziś wieczór ląduję u Ciebie na stronie, a w przyszłości - na wyczesanym trawniku :D Do zobaczyska :wit

No to idziemy dalej... już w pełnym słońcu. Prażyło szalenie i jarzyło tak, że kolory wychodziły jak na psychodelicznym technoparty :lol: Wybieram te najnormalniejsze 8-)

Obrazek

Obrazek

Zakwitła wreszcie Robusta, pewno nie każdemu różomaniakowi przypadnie do gustu, ale ja jestem nią wprost zachwycona! :tan

Obrazek

Jak trio z Belleville :lol:

Obrazek

Szałwia spokojna...

Obrazek

i szałwii szał :lol:

Obrazek

Panna lepnica herbu nadmorska

Obrazek

Kobold Drugi

Obrazek

Gazanii wreszcie usunęłam przekwitnięte kwiatuchy, odpłaciła pięknym :D

Obrazek
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Moje kochane maleństwo. Robię się coraz bardziej porządnicka w kwestii nazewnictwa, więc oficjalnie zapisuję go jako fiołek rogaty Viola cornuta PENNY MARLIES. No proszę - jak to dumnie brzmi. A ja i tak konfidencjonalnie tytułuję go brateczkiem :D Po co mam mu wytykać "rogatość" przy każdej okazji...

Obrazek

A to sprawczyni rogatości, mieszka tuż za... rogiem. Taka niby skromna panna tawułka. Dopóki mieszkali na rabacie bez towarzyszy, byli dziwną, lecz kochającą się parą. Wszystko się zmieniło z dniem, kiedy wśród nowych współlokatorów na namiotowej jeden (co najmniej jeden - reszta się nadal nie chce ujawnić) okazał się być MIKOŁAJKIEM! :roll: Możecie sobie wyobrazić, co się tam teraz na rabacie wyprawia! ;:131

Obrazek

Ale żeby bratek się nie dołował, sprowadziłam mu przezornie całe stado szalonych maciejek. Na razie nie są zbyt otwarte, ale to się powoli zmienia. Mam nadzieję, że Niebieski nie w ciemię bity i odnajdzie się w sytuacji... ;:204
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

:wit Muszę się wpisać, żeby wątek mi nie uciekł.

Poranne (a może nocne :wink: ) zdjęcia piękne. Ta mgła nad wodą stwarza taki bajkowy klimat...aż się rozmarzyłam :wink: A ile razy spojrzę na te twoje bratki szpiegi z drugiego planu to śmiać mi się chce :;230 To takie agenty obserwujące co się dzieje dookoła!
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Lato na Modraszkowej

Post »

Dokładnie tak, Maryśku 8-) Dobrze Cię widzieć ;:168

-- 19 cze 2012, o 18:38 --

Rumiankowo już działa pełną parą!

Obrazek

A to santolina - obiekt moich westchnień, ale i dumy. W tym roku będzie jeszcze piękniejsza niż w ubiegłym! ;:138

Obrazek

Tuż obok zagrzewa się do boju czosnek kazachstański...

Obrazek

i cesarskie chabry.

Obrazek

Dobrze się stało, że czosnki musiałam sadzić wiosną. Ich kwiaty mi zdecydowanie bardziej pasują do lata niż wiosny. Chyba tak będę robić co roku. Chociaż ostatecznie i tak pewnie okażę się na to zbyt leniwa. :lol:

Kiedy ten fragment obsadzałam w kwietniu, oczyma wyobraźni widziałam piękny kwiatowy i różnokolorowy łan... No, łanek... ;:131 Wyszła wersja "na ubogo' :roll: myślałam, że więcej tego urośnie. Ale do następnego roku ładnie się rozsieją i już będzie cacy, prawda?
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”