Siedlisko z sosnami cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Dziś tak w biegu, bo pilnie pracowałam. Jutro mam wolne.

Agnieszko, ważne, że dwa ratują honor gatunku ;:138

Ewa, teraz nie mam głowy na roślinki, ale do tematu wrócimy za jakiś tydzień, dobrze?

Elu, nie ma problemu. Jest jeszcze czas. Znalazłam PW i może w piątek coś poślę a jak nie to w przyszłym tygodniu na pewno.

Zdjęć na dziś nie mam, ale donoszę, że lobelia mi wschodzi. Nie wszystkie oczywiście a część krążków zaczyna pleśnieć ;:145 , czyżbym przelała? Idę po poradę do speca, czyli Kasi ;:65
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Marzenko, wiesz ,że można spacerować na leżąco ? Ja tak właśnie dziś u Ciebie pospacerowałam ;:41 Dobrze ,że ktoś kiedyś wymyślił laptopy... Twoja RUINA , jeśli ją fajnie wkomponujesz w resztę ogrodu może stać się najciekawszym fragmentem przydomowego terenu. Pokombinuj tylko co zostawić , co usunąć , co i czym obsadzić . W romantycznych ogrodach angielskich , parkach krajobrazowych a także wzorowanych na nich romantycznych wersjach ogrodów włoskich wykorzystano duże fragmenty ruin tworząc niezwykłe zakątki.

Popatrz choćby tu : http://gardensoftheworld.scienceonthewe ... infap.html To mój ulubiony ogród-park we Włoszech - NINFA, powstały na ruinach miasta. Jest naprawdę niesamowity !

Tutaj widać jak odpowiednio dobrane rośliny mogą z niezbyt urodziwego przecież muru "wyczarować" urokliwy zakątek: http://gardensoftheworld.scienceonthewe ... infa24.jpg , a nie potrzeba wiele...

Pewnie gdyby nie brak miejsca to zbudowałabym z jakiejś rozbiórkowej cegły taką nową -ruinę w swoim ogrodzie, ale na razie będę podglądać tę u Ciebie :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Marzenko, mi też wpadła w oko Twoja ruina - ta kamienna podmurówka jest piękna. Już widze wspinającą się po tym murze hortensję, a na murze np. stara, drewniana rama - ogrodowe okno na świat ;:170
Ale jak to mówią Anglicy, first thing first, w pierwszej kolejności to co potrzebne, a plany na zagospodarowanie ruiny będą spokojnie dojrzewać do realizacji ;:196
Pamiętam jak kiedyś pokazywałaś stary dom babci - czy on jest usytuowany koło ruin obory? Jak przed tym domkiem posiejesz kosmosy, malwy, ostróżki, naparstnice....to zrobi się piękna angielska rabata ;:173
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Dziś w biegu, bo pracy masa. Dziękuję Jackowi, Tadkowi i Ewelince za miłe przesyłki ;:196 . Pozdrawiam miłych gości i zmykam dalej pracować.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Ja krążki chyba też przelałam bo mam podobny problem ;:131
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.3

Post »

Ewelinko, Kasiu, bardzo dziękuję Wam za sugestie. Myślę, że będą niezłą inspiracją, natomiast teraz będę sadzić dalej krzewy i drzewa. Nasieję jednorocznych dla koloru. Ruinami juz chyba na deser się zajmę, bo coś takiego wkomponować w ogród, to póki co dla mnie dość trudne zadanie.

Jolu, lobelki jakby odżyły. Wystarczyło je trochę podsuszyć.

Tymczasem zapraszam do części 4

Moderatorów proszę o zamknięcie tej części.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”