Opowieści z mchu i paproci

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam. Nie pomogę w kwestii pszczół i kwiatów łąkowych. Wpisuję się tu z racji sąsiedztwa. Mój dom stoi po drugiej stronie Bamy, między polami. Patrząc od Twojej strony można powiedzieć, że naprzeciwko :wink: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Serdecznie witam ivonar !!!
Jest mi bardzo miło spotkać tu krajankę i tak bliską sąsiadkę . Moja działka nie jest wprost przed bamą , ale raczej na wprost następnego przystanku autobusowego . może kiedyś będzie okazja sie spotkać . Pozdrawiam serdecznie :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

W "Twoje strony", te działkowe oczywiście, jeżdżę, a właściwie, jeździłam na wycieczki rowerowe z dzieciakami, jak były młodsze. Rundka przez ogródki, później drogą taradajką między polami (pod wałem), nawet nie znam nazwy tej ulicy. Mijałam gospodarstwo z końmi i psem, który do kostek skakał. Dalej wjeżdżałam na wał. Wałem do Dzierżowa i przez Ulim do domu. Zawsze podziwiałam działkowiczów za te wypielęgnowane "hektary". Sama nie uprawiam działki, raczej doniczkowa jestem. W tym roku kawałek podwórka oddaję pod grządki dla synowej. Kto wie, może złapię bakcyla :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dopisuję się do wątku :wit jak tam Twoja działka? Na początku opisywałaś co się działo kilka lat temu, jak jest teraz?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam Blueberry !
Dzięki za odwiedziny :)
Faktycznie na działce wiele się zmieniło przez te lata. Dzisiaj na przykład wykopałam prawie 3 m thuję , która zdążyła już urosnąć za bardzo i przestała pasować do koncepcji . Oddałam ja sąsiadom , bo wyrzucić nie potrafiłam. Właściwie to jest śliczna, będę ją teraz codziennie widywała przechodząc obok :)
Wstawiła bym parę zdjąć , ale nie wiem czy jeszcze potrafię . na razie zasuw wiosenny na działce zwłaszcza, że powiększam warzywnik i mam mnóstwo przesadzania oprócz tuji jeszcze różne krzaczki. Mam nadzieję , że jutro wreszcie wszystko trafi na miejsce .
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Moi Kochani ! Zawisł ten mój wątek na szóstej stronie i ani dudu dalej. Może uda mi się to zmienić. Chcę nadmienić, ze oprócz działeczki w ROD mam też ogródek przy domu. Malusi , bo coś tam ponad 350 m2. Musicie wiedzieć , ze zmieścić w takim ogródeczku wszystko co by się chciało mieć to czasem większe wyzwanie niż zagospodarowanie 20 arów . Dawno tego nie robiłam i nie wiem czy mi się uda , ale postaram się wkleić kilka fotek z przydomowych hahaha ! ha
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Czekam z niecierpliwością ;:65
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Małgosiu ! bardzo miło mi Cię gościć , zwłaszcza, że Twoje roślinki rosną od niedawna u mnie . Postaram się pokazać Ci jak :)
Może jutro uda się popstrykać trochę fotek , bo dzisiaj strasznie było u nas niemiło i zimno :wit
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Jak obiecałam kilka fotek z mojego przydomowego ,,ogródka zastępczego" . Zawsze jest gdzie wyjść kiedy nie jedzie się na działkę no i niezastąpione miejsce do wypicia porannej kawy. Od końca kwietnia tego roku mam ,,przymus" wyjścia na ogródek zaraz po wstaniu . Powód ? Moje kochane pszczółki :) To dla nich zachwaszczoną i zaśmieconą rabatkę, (zwyczajowo zajmowała się nią moja współlokatorka z góry domu, ale mi ją oddała bo ma już 91 lat i jej się już nie chce), zmieniłam w malinowy chruśniak . Zdjęcia sprzed i po zasadzeniu malin :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mała rzecz a cieszy
Niestety dzisiaj znowu pogoda paskudna , i deszcz pada uniemożliwiając spacery po ogródku :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj przy domu to najlepiej trawniczek jakieś iglaczki szczepione , berberysy no i może jakaś rabata różano- bylinowa jakieś cebule wiosenne nie duża brzegmi jednoroczne .

Tak jest u mojej sąsiadki , nie ma juz siły pracować w ogrodzie a przy tym nie ma dużo pracy a pięknie wyglada

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam Cię Geniu u siebie :) :wit
Mój malinowy chruśniak powstał głównie z myślą o pszczołach. One nie wiedzieć czemu uwielbiają ich niepozorne kwiatki. Mam koło domu 3 ule od kwietnia i teraz całą aranżację ogródka robię z myślą o moich małych podopiecznych :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Chyba powinnaś pomyśleć jeszcze o innych kwiatach dla pszczół. One potrzebują nektaru od chwili kiedy się obudzą do momentu snu, Sam chruśniak im nie wystarczy
Teraz na przykład "moje" pszczoły uwielbiają astry jesienne.
Piszę moje, bo mam pełno pszczół ale nie mam ula. Muszą skądś przylatywać.
Mam je od wczesnej wiosny do jesieni, ale też pełno różnych kwiatów
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Margo ! Zmieniam cały ogród pod kątem pszczół, ale mieszkam też w zielonej , spokojnej dzielnicy domów z ogrodami. Do tej pory nie wiedziałam dobrze co , gdzie i u kogo rośnie, teraz z powodu pszczół mam to już ,,obcykane" :) Od wiosny mamy dużo wierzb, klonów trawników z mleczami i ogrodów z drzewami owocowymi. Potem sporo wokół i w ogóle w mieście jest akacji, lipy (nawet blisko mnie) Najgorszy tak mi się wydaje jest czas do nawłoci, której też nie brakuje i tę dziurę właśnie aż do późnej jesieni próbuję zapełnić . Kupiłam trochę marcinków od Forumowiczów , ale ciągle jeszcze się rozglądam :0 Posadziłam też 200 krokusów i zamierzam jeszcze więcej , urządziłam wrzosowisko. Pokażę to wszystko gdy wrócę do domu, bo na razie siedzę u Mamy w Koszalinie i pomagam ogarnąć jej działkę. dziękuję za odwiedziny , zrewanżuję się , pozdrawiam :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”