Opowieści z mchu i paproci

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ewuniu...czyżby znów była przerwa. ;:173 . Nie może być, ciekawość mnie zżera co tam u ciebie na działeczce. ;:131 . Pozdrawiam serdecznie. ;:168
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dzień dobry !
Dziękuję Wszystkim odwiedzającym za miłe słowa i za to , że jesteście ;:162
Mam pytanie o dwie rzeczy .
Łąki kwiatowe i pasiekę.
Czy ktoś z Was dysponuje może nasionami takich łąkowych kwiatków i mógł by się podzielić ?
Oraz czy jest z nami Ktoś na forum kto mógł by mnie wprowadzić w tajniki pszczelarstwa i trochę poprowadzić ewentualnie na początku ?
Z góry dziękuję za każdy ,,trop " ;:196
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam. Nie pomogę w kwestii pszczół i kwiatów łąkowych. Wpisuję się tu z racji sąsiedztwa. Mój dom stoi po drugiej stronie Bamy, między polami. Patrząc od Twojej strony można powiedzieć, że naprzeciwko :wink: Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Serdecznie witam ivonar !!!
Jest mi bardzo miło spotkać tu krajankę i tak bliską sąsiadkę . Moja działka nie jest wprost przed bamą , ale raczej na wprost następnego przystanku autobusowego . może kiedyś będzie okazja sie spotkać . Pozdrawiam serdecznie :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

W "Twoje strony", te działkowe oczywiście, jeżdżę, a właściwie, jeździłam na wycieczki rowerowe z dzieciakami, jak były młodsze. Rundka przez ogródki, później drogą taradajką między polami (pod wałem), nawet nie znam nazwy tej ulicy. Mijałam gospodarstwo z końmi i psem, który do kostek skakał. Dalej wjeżdżałam na wał. Wałem do Dzierżowa i przez Ulim do domu. Zawsze podziwiałam działkowiczów za te wypielęgnowane "hektary". Sama nie uprawiam działki, raczej doniczkowa jestem. W tym roku kawałek podwórka oddaję pod grządki dla synowej. Kto wie, może złapię bakcyla :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Dopisuję się do wątku :wit jak tam Twoja działka? Na początku opisywałaś co się działo kilka lat temu, jak jest teraz?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam Blueberry !
Dzięki za odwiedziny :)
Faktycznie na działce wiele się zmieniło przez te lata. Dzisiaj na przykład wykopałam prawie 3 m thuję , która zdążyła już urosnąć za bardzo i przestała pasować do koncepcji . Oddałam ja sąsiadom , bo wyrzucić nie potrafiłam. Właściwie to jest śliczna, będę ją teraz codziennie widywała przechodząc obok :)
Wstawiła bym parę zdjąć , ale nie wiem czy jeszcze potrafię . na razie zasuw wiosenny na działce zwłaszcza, że powiększam warzywnik i mam mnóstwo przesadzania oprócz tuji jeszcze różne krzaczki. Mam nadzieję , że jutro wreszcie wszystko trafi na miejsce .
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Moi Kochani ! Zawisł ten mój wątek na szóstej stronie i ani dudu dalej. Może uda mi się to zmienić. Chcę nadmienić, ze oprócz działeczki w ROD mam też ogródek przy domu. Malusi , bo coś tam ponad 350 m2. Musicie wiedzieć , ze zmieścić w takim ogródeczku wszystko co by się chciało mieć to czasem większe wyzwanie niż zagospodarowanie 20 arów . Dawno tego nie robiłam i nie wiem czy mi się uda , ale postaram się wkleić kilka fotek z przydomowych hahaha ! ha
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Czekam z niecierpliwością ;:65
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Małgosiu ! bardzo miło mi Cię gościć , zwłaszcza, że Twoje roślinki rosną od niedawna u mnie . Postaram się pokazać Ci jak :)
Może jutro uda się popstrykać trochę fotek , bo dzisiaj strasznie było u nas niemiło i zimno :wit
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Jak obiecałam kilka fotek z mojego przydomowego ,,ogródka zastępczego" . Zawsze jest gdzie wyjść kiedy nie jedzie się na działkę no i niezastąpione miejsce do wypicia porannej kawy. Od końca kwietnia tego roku mam ,,przymus" wyjścia na ogródek zaraz po wstaniu . Powód ? Moje kochane pszczółki :) To dla nich zachwaszczoną i zaśmieconą rabatkę, (zwyczajowo zajmowała się nią moja współlokatorka z góry domu, ale mi ją oddała bo ma już 91 lat i jej się już nie chce), zmieniłam w malinowy chruśniak . Zdjęcia sprzed i po zasadzeniu malin :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mała rzecz a cieszy
Niestety dzisiaj znowu pogoda paskudna , i deszcz pada uniemożliwiając spacery po ogródku :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj przy domu to najlepiej trawniczek jakieś iglaczki szczepione , berberysy no i może jakaś rabata różano- bylinowa jakieś cebule wiosenne nie duża brzegmi jednoroczne .

Tak jest u mojej sąsiadki , nie ma juz siły pracować w ogrodzie a przy tym nie ma dużo pracy a pięknie wyglada

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam Cię Geniu u siebie :) :wit
Mój malinowy chruśniak powstał głównie z myślą o pszczołach. One nie wiedzieć czemu uwielbiają ich niepozorne kwiatki. Mam koło domu 3 ule od kwietnia i teraz całą aranżację ogródka robię z myślą o moich małych podopiecznych :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”