Opowieści z mchu i paproci

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam u siebie ED :wit , dziękuję za wizytę i pochwalenie pomysłu z malinami . Mam nadzieję, że pszczoły też będą zadowolone :)

Wreszcie w domu , wróciłam po 2 tygodniach wojaży w Koszalinie . Myślałam, że rozminę się z kwitnieniem moich datur a tu zaskoczenie . Zanim zapowiedziane wichury zdmuchną i połamią kwiaty zrobiłam im kilka zdjęć. tak teraz , dzisiaj wyglądają :


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ewciu tak z ciekawości zajrzałam do Twego ogrodu i ... przy okazji poczytałam sobie o początkach Twojej historii z działką.
Mając pszczoły faktycznie musisz posadzić odpowiednie rośliny bo czas do nawłoci jest dośc długi.
Chyba, że będziesz je karmić łyżeczką :;230
W połowie lata rozkwitają dzielżany, w sierpniu niektóre rozchodniki, a rożnik przerośnięty ( pyłkodajny i miododajny), chwalony przez pszczelarzy zakwita pod koniec czerwca i kwitnie do mrozów.
Warto wycinać przekwitłe pędy kwiatowe bo to stymuluje do wytwarzania nowych ale ... pewnie Ty o tym wiesz.
Datury to wielkie drzewa i przepięknie wyglądają obsypane kwiatami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Krysiu ! dziękuję Ci za wizytę u mnie. Moje daturki budzą powszechne zainteresowanie przechodniów. Nie sposób je nie zauważyć ze względu na rozmiary , to fakt, ale jak już ktoś strasznie się zamyśli to upojny b. silny zapach zawsze go z tego zamyślenia wyrwie ;:218 A wczoraj to chyba był jakiś dzień daturkowo-handlowy . Najpierw naszła mnie w ogródku starsza pani ( starsza ode mnie ;:306 ) i powiedziała, że nie wyjdzie jak jej jednej donicy nie sprzedam, a zaraz po chwili nadszedł Pan i zaproponował mi wymianę mojej żółtej na jego białą . Tak, ze handlowałam na potęgę hihihi ! Któregoś roku mąż przed zimą nie miał już gdzie schować bo sie wszystkie nie mieściły i wystawił przed płot z donicą . Nawet się nie spostrzegłam kiedy zniknęła :;230 Jest z nimi targania to prawda i roboty ( tego roku podlewałam 3x na dzień - upały), ale moje pszczółki tak je kochają i niewiele co już kwitnie więc dla nich się trudzimy. Wczoraj mieliśmy w Gorzowie 24 C w porywach i zaineresowanie pszczół ogromne, zbiera ły pyłek to widziałam, czy nektar też mają datury nie wiem. A tej roślinki, o której piszesz Krysiu , ze kwitnie do mrozów nie znałam jako miododajnej i jej nie mam, ale wciąż się uczę . Muszę się za nią rozejrzeć . Dziękuję za podpowiedź

Obrazek

A to z dzisiaj . Jutro 1 listopada, nie wiem czy to normalne ;:306 Te żółte kropy powyżej , to koszyczki pełne pyłku
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Strasznie lubię datury ale niestety w tej chwili nie mam miejsca na zimowanie.Co do podlewania to aby nie biegać 3 razy dziennie wstawiałem donicę do dużej miski i tam lałem wodę z nawozem.
Rosły tak że był to problem.A jak kwitły ;:oj
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Mam co prawda , ;:223 nie nie ja, tylko moje pszczoły maja wielkie potrzeby , ale ja za to mam dobre alibi hihihi . Polowałam na przeceny cebulowych . I zaczęły się !!!! Amatorom wiosennych cebulek polecam odwiedziny w naszych popularnych marketach.
Oto mój dzisiejszy łup :uszy



Obrazek

Obrazek
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

W jakich, bo w moich juz dawno po cebulkach.
Astry są rewelacyjne, u mnie pszczoły az się zderzały tyle ich na nich było.
Wczesniej kwitną jeszcze smagliczki
Te też do mrozów kwitną. A jeżówki?
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Margo ! Masz rację astry dla pszczół o tej późnej porze to rewelacja. Ja niestety nie miałam astrów marcinków w swoim ogródku. Przez to , że często maja mączniaka jakoś ich unikałam, nie lubiłam. Teraz kupiłam kilka nowych kolorków i odmian, niskie i średnie , bo do wysokich dalej nie mam przekonania, może to się zmieni. Co do cebulek to zakupy robiłam w B....ce i w O...I. Ten drugi mnie dość zaskoczył , bo wsypali do koszy wszystko co mieli przedtem w dość wysokich cenach. Naprawdę jest w czym wybierać , przynajmniej u nas. Ceny cebulek w zależności od wielkości paczek są trzy : 2,99, 3,99 i 5,99 .Wypad zakończył się wczoraj kolejnymi 200-toma krokusami , 10 -cioma irysami i 12-toma tulipanami. Tak, że ten ..... gdzie ja to powtykam ? ;:223 Najgorsze, ze ciągle mnie jeszcze korci , bo kosze w O..I są tak przepastne , że do dna nie sposób było się dobrać . Na usprawiedliwienie powiem tylko , że cebulowe to moja od zawsze choroba. Jak by tak zliczyć te choroby , to nie powinnam już żyć hahahaha !!! Ale jakoś tak dziwnie się składa, że te ogrodnicze ,,choroby" to mają dobry wpływ na zdrowie taki paradoks :) ;:306
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ależ masz piękne te datury ;:oj Zawsze je podziwiałam w Niemczech... Tam niemal nie ma podwórka bez tych piękności.
Widzę, że łupy cebulowe bogate ;:215 Oj, ależ pięknie będzie u ciebie wiosną ;:173 No i tego wrzosowiska jestem bardzo ciekawa, uwielbiam wrzosy, niestety one mnie niezbyt ;:185
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Niestety ja nie chodzę do Biedronki i OBi też bardzo dawno nie odwiedzałam
Może jednak trzeba?
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Małgosiu ! Miło mi ,że podobają Ci się moje olbrzymy. Na pewno gdybym miała większy ogródek, było by ich jeszcze więcej haha bez względu na trudy. Moje wrzosowisko zaś to zaledwie wrzosowisuńko, i tez jestem ciekawa jak zniosa zimę , wilgoć i czy na dobre się zaaklimatyzują. Zdam relację w swoim czasie.

MARGO! Jak nie chcesz ;:oj to lepiej nie chodź faktycznie tam gdzie są wyprzedaże. Ja nie piję nie palę , ale jak zobaczę cebulowe to umarł w butach . Taka cebulkowa narkomania hihihi. Dobrze , że mąż nie krzyczy, a może niedobrze bo On kurka jeszcze sam mnie zachęca, sam kupuje i znosi do domu. No i jak tu nie sadzić ???
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Ewo :) Wpadam z rewizytą :wit pięknie działka nabrała kształtów od samego początku, datury wymiatają!
Hmmm cebulek masz sporo, widzisz ja jeździłem z nadzieją na przeceny i nie widziałem, chyba że tak szukałem hihi :) Najgorsze to wsadzanie, kręgosłup boli :) no ale efekt będzie niesamowity na pewno!!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ja po prostu nie kupuję w Biedronce.
Specjalnie do OBI też nie jeżdżę
Ostatnio bardzo mało kupuję do ogrodu.
Nie mam już gdzie sadzić
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ewko masz przepiękne datury i tym bardziej podziwiam bo wiem ile z nimi roboty i jakie to żarłoki.
Kiedyś też się przymierzałam ale fuksje i inne zdążyły zapełnić piwnicę i już nic więcej się nie zmieści.
Teraz doszły jeszcze dalie ;:oj to tym bardziej.
:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”