Opowieści z mchu i paproci

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Jak obiecałam kilka fotek z mojego przydomowego ,,ogródka zastępczego" . Zawsze jest gdzie wyjść kiedy nie jedzie się na działkę no i niezastąpione miejsce do wypicia porannej kawy. Od końca kwietnia tego roku mam ,,przymus" wyjścia na ogródek zaraz po wstaniu . Powód ? Moje kochane pszczółki :) To dla nich zachwaszczoną i zaśmieconą rabatkę, (zwyczajowo zajmowała się nią moja współlokatorka z góry domu, ale mi ją oddała bo ma już 91 lat i jej się już nie chce), zmieniłam w malinowy chruśniak . Zdjęcia sprzed i po zasadzeniu malin :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mała rzecz a cieszy
Niestety dzisiaj znowu pogoda paskudna , i deszcz pada uniemożliwiając spacery po ogródku :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj przy domu to najlepiej trawniczek jakieś iglaczki szczepione , berberysy no i może jakaś rabata różano- bylinowa jakieś cebule wiosenne nie duża brzegmi jednoroczne .

Tak jest u mojej sąsiadki , nie ma juz siły pracować w ogrodzie a przy tym nie ma dużo pracy a pięknie wyglada

Obrazek
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam Cię Geniu u siebie :) :wit
Mój malinowy chruśniak powstał głównie z myślą o pszczołach. One nie wiedzieć czemu uwielbiają ich niepozorne kwiatki. Mam koło domu 3 ule od kwietnia i teraz całą aranżację ogródka robię z myślą o moich małych podopiecznych :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Chyba powinnaś pomyśleć jeszcze o innych kwiatach dla pszczół. One potrzebują nektaru od chwili kiedy się obudzą do momentu snu, Sam chruśniak im nie wystarczy
Teraz na przykład "moje" pszczoły uwielbiają astry jesienne.
Piszę moje, bo mam pełno pszczół ale nie mam ula. Muszą skądś przylatywać.
Mam je od wczesnej wiosny do jesieni, ale też pełno różnych kwiatów
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Margo ! Zmieniam cały ogród pod kątem pszczół, ale mieszkam też w zielonej , spokojnej dzielnicy domów z ogrodami. Do tej pory nie wiedziałam dobrze co , gdzie i u kogo rośnie, teraz z powodu pszczół mam to już ,,obcykane" :) Od wiosny mamy dużo wierzb, klonów trawników z mleczami i ogrodów z drzewami owocowymi. Potem sporo wokół i w ogóle w mieście jest akacji, lipy (nawet blisko mnie) Najgorszy tak mi się wydaje jest czas do nawłoci, której też nie brakuje i tę dziurę właśnie aż do późnej jesieni próbuję zapełnić . Kupiłam trochę marcinków od Forumowiczów , ale ciągle jeszcze się rozglądam :0 Posadziłam też 200 krokusów i zamierzam jeszcze więcej , urządziłam wrzosowisko. Pokażę to wszystko gdy wrócę do domu, bo na razie siedzę u Mamy w Koszalinie i pomagam ogarnąć jej działkę. dziękuję za odwiedziny , zrewanżuję się , pozdrawiam :)
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Świetny pomysł z malinami, nie dość że pyszne owoce to jeszcze pszczoły i trzmiele je uwielbiają.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witam u siebie ED :wit , dziękuję za wizytę i pochwalenie pomysłu z malinami . Mam nadzieję, że pszczoły też będą zadowolone :)

Wreszcie w domu , wróciłam po 2 tygodniach wojaży w Koszalinie . Myślałam, że rozminę się z kwitnieniem moich datur a tu zaskoczenie . Zanim zapowiedziane wichury zdmuchną i połamią kwiaty zrobiłam im kilka zdjęć. tak teraz , dzisiaj wyglądają :


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Ewciu tak z ciekawości zajrzałam do Twego ogrodu i ... przy okazji poczytałam sobie o początkach Twojej historii z działką.
Mając pszczoły faktycznie musisz posadzić odpowiednie rośliny bo czas do nawłoci jest dośc długi.
Chyba, że będziesz je karmić łyżeczką :;230
W połowie lata rozkwitają dzielżany, w sierpniu niektóre rozchodniki, a rożnik przerośnięty ( pyłkodajny i miododajny), chwalony przez pszczelarzy zakwita pod koniec czerwca i kwitnie do mrozów.
Warto wycinać przekwitłe pędy kwiatowe bo to stymuluje do wytwarzania nowych ale ... pewnie Ty o tym wiesz.
Datury to wielkie drzewa i przepięknie wyglądają obsypane kwiatami.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Krysiu ! dziękuję Ci za wizytę u mnie. Moje daturki budzą powszechne zainteresowanie przechodniów. Nie sposób je nie zauważyć ze względu na rozmiary , to fakt, ale jak już ktoś strasznie się zamyśli to upojny b. silny zapach zawsze go z tego zamyślenia wyrwie ;:218 A wczoraj to chyba był jakiś dzień daturkowo-handlowy . Najpierw naszła mnie w ogródku starsza pani ( starsza ode mnie ;:306 ) i powiedziała, że nie wyjdzie jak jej jednej donicy nie sprzedam, a zaraz po chwili nadszedł Pan i zaproponował mi wymianę mojej żółtej na jego białą . Tak, ze handlowałam na potęgę hihihi ! Któregoś roku mąż przed zimą nie miał już gdzie schować bo sie wszystkie nie mieściły i wystawił przed płot z donicą . Nawet się nie spostrzegłam kiedy zniknęła :;230 Jest z nimi targania to prawda i roboty ( tego roku podlewałam 3x na dzień - upały), ale moje pszczółki tak je kochają i niewiele co już kwitnie więc dla nich się trudzimy. Wczoraj mieliśmy w Gorzowie 24 C w porywach i zaineresowanie pszczół ogromne, zbiera ły pyłek to widziałam, czy nektar też mają datury nie wiem. A tej roślinki, o której piszesz Krysiu , ze kwitnie do mrozów nie znałam jako miododajnej i jej nie mam, ale wciąż się uczę . Muszę się za nią rozejrzeć . Dziękuję za podpowiedź

Obrazek

A to z dzisiaj . Jutro 1 listopada, nie wiem czy to normalne ;:306 Te żółte kropy powyżej , to koszyczki pełne pyłku
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Strasznie lubię datury ale niestety w tej chwili nie mam miejsca na zimowanie.Co do podlewania to aby nie biegać 3 razy dziennie wstawiałem donicę do dużej miski i tam lałem wodę z nawozem.
Rosły tak że był to problem.A jak kwitły ;:oj
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Mam co prawda , ;:223 nie nie ja, tylko moje pszczoły maja wielkie potrzeby , ale ja za to mam dobre alibi hihihi . Polowałam na przeceny cebulowych . I zaczęły się !!!! Amatorom wiosennych cebulek polecam odwiedziny w naszych popularnych marketach.
Oto mój dzisiejszy łup :uszy



Obrazek

Obrazek
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

W jakich, bo w moich juz dawno po cebulkach.
Astry są rewelacyjne, u mnie pszczoły az się zderzały tyle ich na nich było.
Wczesniej kwitną jeszcze smagliczki
Te też do mrozów kwitną. A jeżówki?
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Opowieści z mchu i paproci

Post »

Witaj Margo ! Masz rację astry dla pszczół o tej późnej porze to rewelacja. Ja niestety nie miałam astrów marcinków w swoim ogródku. Przez to , że często maja mączniaka jakoś ich unikałam, nie lubiłam. Teraz kupiłam kilka nowych kolorków i odmian, niskie i średnie , bo do wysokich dalej nie mam przekonania, może to się zmieni. Co do cebulek to zakupy robiłam w B....ce i w O...I. Ten drugi mnie dość zaskoczył , bo wsypali do koszy wszystko co mieli przedtem w dość wysokich cenach. Naprawdę jest w czym wybierać , przynajmniej u nas. Ceny cebulek w zależności od wielkości paczek są trzy : 2,99, 3,99 i 5,99 .Wypad zakończył się wczoraj kolejnymi 200-toma krokusami , 10 -cioma irysami i 12-toma tulipanami. Tak, że ten ..... gdzie ja to powtykam ? ;:223 Najgorsze, ze ciągle mnie jeszcze korci , bo kosze w O..I są tak przepastne , że do dna nie sposób było się dobrać . Na usprawiedliwienie powiem tylko , że cebulowe to moja od zawsze choroba. Jak by tak zliczyć te choroby , to nie powinnam już żyć hahahaha !!! Ale jakoś tak dziwnie się składa, że te ogrodnicze ,,choroby" to mają dobry wpływ na zdrowie taki paradoks :) ;:306
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”