Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Dominika latała trochę po forum, pewnie nawet nie wie, że miała gości u siebie :wink:

Ja się tak dopytuję, bo mi się zdaje, że masz jednak jednego derenia i na dodatek Ci owocował.
Zeznawaj !!
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Ło matulu, zaglądam do Was, a do siebie nie :oops:

Wszystko przez ten niedoczas. Okropność.

No więc derenie mam aż 3, ale tylko 2 kwitły, w tym jeden dopiero pierwszy raz, kilkoma kwiatkami. Nie mam pojęcia, czy będą owoce (pewnie okaże się za kilka dni), natomiast rok temu nie było - wtedy kwitł tylko jeden, no i ilość kwiatków nie była powalająca. Rosną dość daleko od siebie, pewnie ze 20 m. Próbowałam pędzelkować, ale nie wiem, czy wyszło :roll:

Sporo winorośli nie obudziło się po ostatniej zimie - to te, które bardzo mocno ucierpiały rok wcześniej i nie pozbierały się tak do końca. Zaraz idę wykopywać. Został Prim ;:167 , jakiś lekko labruskowaty glutek (z tego wszystkiego zapomniałam nazwy, Aga -to ten od Ciebie, co miał być Ametystem... co to było?) i Muskat Letni. Mam zamiar posadzić tam 3 sadzonki odmiany na wino i może jednego Marszałka (też na wino), no i mam jeszcze jakieś 3 sadzonki deserówek. Będzie to ostatnia próba z deserówkami "w polu" - jeśli nie zechcą współpracować, to się żegnamy i zostają tylko te wzdłuż ściany domu, z którymi nie muszę się tak cackać.

Zdjęcia mówicie... zaraz zrobię zdjęcia kamieniom, które Rysiek wykopał z kawałka przy tarasie (bo ryje tam od 2 tygodni, po trochu) 8-)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Jak tam Twoje piwonie, wyszły wreszcie większe kiełki? U mnie mają już z 10-15cm i rosną błyskawicznie. Całkiem ładne kępki mi wylazły. Ciekawe ile będą potrzebowały czasu by zakwitnąć. Hortensje też dzielnie przetrwały przesadzenie, maja już zielone kiełki.

Z dereniem nie wiem sama co robić... może kiedyś dokupię jeszcze jeden, a tymczasem poobserwuje ten. Nad dereniami się zastanawiam jeszcze pod kątem ptaków... ja się narobię, a ptaszory i tak mi wszystko wyżrą i tylko złościć się będę...

Przesadziłam 7 krzewów winorośli. Ciekawa jestem jak sobie poradzą. Też już nie mam siły na nie... ciekawe jak przetrwają maj, oby się upiekło. Muskat Letni dla mnie okazał się paskudny, oddałam go :)

Czyżby przy tarasie było wreszcie wycackane na tip top?? Kamienie mi podeślij, akurat są potrzebne :tan bo jak wiesz od 2 lat murek buduję ;:173
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

No i gdzie te zdjęcia?
Musisz mieć strasznie daleko do tych kamieni ;:306
Nie no żartuję. Mam to samo. Kiedy pracuję szkoda mi czasu na robienie zdjęc. Taki niedoczas. Ale wychodzę na prostą
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Dominiś? Czekam na relację z ogrodu... nie ociągaj się, plizz ;:196
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Naobiecuje, naobiecuje i co i gucio ;:306
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Domi :wit wszystkie piwonie się przyjęły ;:196 wypuściły długie pędy. Będzie ślicznie :tan
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Dominiko, zlituj się, pokaż parę fotek. Lubię patrzeć na Twój ogród, zresztą chyba nie tylko ja.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Dlaczego omijasz swój watek?
Pokazuj co tam u Ciebie rośnie i kwitnie
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

No i przez przypadek Cię odnalazłam Dominisiu.Tak się cieszę ,że zaczynasz znowu bywać na forum razem z Agą . Nie wiem czy ten mój jedyny sztorb w tym roku zakwitnie .Reszta poszło ,ale na pierwszy raz dobre i to .Pozostał chyba Prim, ale sama nie wiem, bo napisy mi sie pozamazywały ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Mój pas startowy, czyli wąska działka - cz. 4

Post »

Hejka :wit
jak dobrze, że znów jesteś ;:196 witam się i lecę nadrabiać od początku bo dawno mnie nie było ;:65
Doczytałam w przelocie, że Prim ci się ostał... mi też, jako nieliczny po przenosinach i poprzedniej mroźnej zimie. Potem dojadł go pies skracając na maxa ;:306 w tym roku odbija i może w najbliższym dziesięcioleciu wyjdzie na ludzi 8-)
Czekam niecierpliwie na twoje winobranie !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”