Ogródek Gosi cz.15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Ogródek Gosi cz.15

Post »

Witam w nowej, 15 części.
Długo zastanawiałam się, czy zakładać nowy wątek. To już tyle trwa. Czy chcecie dalej śledzić moje wyczyny? :roll:
Po dłuższej chwili stwierdziłam jednak, że nie wytrzymałabym bez Waszych odwiedzin.
Więc jestem ;:173

W tym roku całą moją uwagę poświęciłam tej rabacie.
Tak wyglądała w 2010 roku.
Prawda że wąziutka? ;:306
Ale było prosto i stylowo
Obrazek

Obrazek




Centralną część zajmowała przepiękna śliwowiśnia. I to ona była sprawczynią całego tego zamieszania. Pewnej zimy przemarzła i trzeba było to miejsce zagospodarować


Obrazek

Obudziło to we mnie potwora :twisted:


W 2012 jeszcze drzewko było, ale już zaczęło się dziać
Obrazek


Obrazek



Obrazek



W 2014 drzewka już dawno nie było, a rabata coraz bardziej gęstniała
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rok 2015 znowu zapisał się zmianami. Ci co mnie odwiedzają, wiedzą jakie walki wewnętrzne stoczyłam, żeby ustalić co ja tak naprawdę chcę tam mieć. W końcu doszłam do tego. A wyglądają tak.

Obrazek

Obrazek

Tym razem mam nadzieję, że to już ostatnie. Do tej pory nie byłam zadowolona z efektów. Teraz już jestem. Na pewno będą jakieś małe korekty, ale już niewielkie. Chyba, że całkiem mi się zmieni koncepcja



Obrazek


Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, jestem i ja :wit Można powiedzieć, że mam te wczesne zdjęcia na bieżąco, bo przeglądałam twoje wcześniejsze wątki.. niestety jedynie fotki, bo z czytaniem to pewnie ugrzęzłabym na dobre pół roku :roll: Szkoda było tej śliwowiśni i przyznam, że nawet nie spodziewałabym się, że tak duże drzewo może powalić mróz :shock: Ale nie ma tego złego. Obecna rabata nabrała swoich kształtów i objętości i moim zdaniem ma wszystko co najważniejsze: różnorodność gatunkowa, zmienna kolorystyka, a do tego zimozielone bukszpany i zdobiące przez cały "martwy" sezon trawy ;:215 Co do ostateczności wyglądu rabaty lepiej się nie zarzekaj.. widzę spory potencjał w trawniku obok ;:306
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Witaj Gosiu, nie masz czasu a robisz tak wiele, podziwiam i kibicuję w przeróbkach. Ja od pewnego czasy eliminuję wiele roślin, szczególnie te które się wysiewają a Ty czytam, liczysz na wysiewanie. Ot przewrotność ludzi. ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Witaj Gosiu :wit
Jestem i ja , bo lubię to twojego ładniutkiego ogrodu zaglądać ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Ja powiem tak: jak się u Gosi zasiada na tarasie, to ta rabata wygląda ślicznie. Stale coś tam się dzieje. Mnie się bardzo podoba. Ale Gonia lubi zmieniać.
:heja Kasia
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Witaj Gosiu,nie może i mnie zabraknąć w nowym wątku,zmiana super ,teraz jest prawdziwy kawałek ogrodu który przyciąga wzrok ,bo pięknie Ci wyszła,zawsze bardzo podoba mi się Twój ogród,o czym nieraz pisałam ,widać ,że kochasz swoje miejsce na ziemi i wkładasz w nie całe swoje serce,dlatego tak wypiękniało,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

:wit
Historia jednej rabaty ;:215 Nie robiłam na początku zdjęć całych rabat, bo po co chwasty fotografować. Zwierząt nie mam, więc kolejny powód do uwieczniania większych fragmentów ogrodu odpadł ;:306
Czytałam, że popracowałaś w weekend i kończysz już prace na ten rok. ;:138 U mnie róże czekają na zmianę miejscówek i przyjdzie jeszcze parę sztuk nowych. Pewnie takiej pogody to już nie będzie.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

O, masz fotki porównawcze ;:333 Sporo się zmieniło, rabatki nabrały ciałka ;:306 Uległy znacznemu uporządkowaniu.
To pewnie zaczęłaś już plany na kolejny sezon ;:224 znów będzie poszerzane?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosia stworzyłaś super rabatę ;:333
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, ja też się zapisuje do oglądania Twojego ogrodu. :lol:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

A jednak goście są :tan
Trochę się bałam, że po takiej ilości części nie będziecie mieli ochoty na kolejną

Kasiu, cieszę się, że Ci się podoba

Sabinko, ja też byłam bardzo zdziwiona i zmartwiona, bo bardzo lubiłam to drzewko. W sumie pasowało bardzo do całej rabaty. Mam tak z niektórymi roślinami, że po zimie niby żyją, ale coraz słabiej. Z nią było to samo. Własnie mi tego brakuje w tej rabacie. Bo gdyby było to drzewko, a rabata została wysunięta do przodu to byłoby idealnie, a ja powsadzałam w jego miejsce masę drobiazgu, co przy tak dużej powierzchni tworzy pewien zamęt, ale już tego nie zmienię. Za dużo roślin chcę mieć.
Trawnik jest na razie bardzo bacznie pilnowany przez mojego m. Na razie nici z jego aneksji, ale poszalało by się ;:173

Iguś, ja powoli zaczynam dojrzewać do wywalania. Wczoraj oświadczyłam m., że trzeba wyciąć wszystkie iglaki, które wyglądają jak miotły. I o dziwo przyznał mi rację. Jak ja żałowałam, że to niedziela i praca piłą spalinową w takim dniu nie jest najlepszym pomysłem. Także będę sadziła w ich miejsce jakieś inne drzewka. Mam całą zimę na zastanawianie się.
Jednoroczne wynikają z charakteru mojej rabaty. Czyli ma być kwieciście. To co jest plus jednoroczne czyli naparstnice, werbeny, astry, bratki i niezapominajki. A jak to będzie zobaczymy. Najwyżej znowu zmienię koncepcję :wink:

Aniu, ;:196

Kasiu, a Ty nie lubisz? :wink:
Kto mnie ciągle namawia na kupno nowych roślin?
Kusicielko ;:173

Martuś, wiem, że zawsze pisałaś, że podoba Ci się mój ogród. A ja cały czas nie wierzę, że komuś może się podobać i ciągle chcę zmieniać. Chociaż powoli zaczynam doświadczać spokoju ducha myśląc o rabatach. Już zaczyna mi się w miarę podobać. Większych rewolucji na razie nie będzie. Może za 2 lata? ;:306

Aniu, ja też czekam na róże. I mam jeszcze tulipany do wsadzenia. Wczoraj pół dnia podlewałam. I chyba znowu mnie to czeka. Także prac jeszcze trochę jest, ale nie aż tak spektakularnych.
W sumie to będę miała 6 nowe róże, ale 2 wylatują. Miałam kupić więcej, ale kasy brak. Z resztą poczekam do wiosny.
Ja bardzo lubię oglądać zdjęcia ogólne ogrodu, bo można sobie w ten sposób wyobrazić jak on wygląda w rzeczywistości. Portrety roślin są śliczne, ale nie można poznać dzięki nim charakteru ogrodu.
Szkoda, że nie robiłaś u siebie takich zdjęć.

Jola, może i nabrały ciałka, a raczej zostały ubrane w kolorową sukienkę, ale na pewno nie zostały uporządkowane. ;:173
Nadal panuje chaos, ale artystyczny ;:306
Plany są. Przecież muszę dokończyć trawnik, zrobić ścieżkę. Na pewno jakieś rośliny dojdą. Już wiem, że różane zakupy dokończę wiosną. Teraz zabrakło mi kasy.
Poszerzania już nie będzie. No chyba, że zmienię całą rabatę. :roll:

Aniu, dzięki :D

Alu, cieszę, że do mnie zaglądasz. Musimy się umówić do Wa-wy na 16 października.


No to na razie zdjęcia bieżące. Kolejne porównania może zrobię zimą

Wariacje na temat..


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


c.d.n. ;:306
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Witaj Gosiu ;:196 pewnie już nie zdążyłam na pierwszą stronę .

Ta rabata po przeróbkach cudnie wygląda napracowałaś się ,wiem ile sił potrzeba na żeby robić przeróbki w ogrodzie .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”