Siedlisko z sosnami cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Dorosłym się przegrzewa a co dopiero dziecku ;:7
Marcinki od Ciebie rosną a już się bałam, że coś im się stanie :tan Na razie w donicy dużej.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marzenko ja też po wojażach miejskich umęczona - gorąco! Teraz po obiedzie idę do ogrodu - zobaczę co słychać.
Wypoczywaj, bo jutro codzienność!
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Halinko, w domu mam chyba zawolny net i z zdjęć nici. Jutro w pracy nadrobię jak szef da, bo do kompletu jeszcze prezes przyjeżdża. Na dodatek mamy gościa z DE, żeby nas obejrzał i wznowił lub nie certyfikat TUV.

Edytko, wyszłam teraz na chwilkę, żeby królika przestawić z siatką, bo "włączyłam" ekologiczną kosiarkę z nawożeniem i podlewaniem, czyt. wystawiłam królika na trawnik, i cień mu uciekł. Nie chcę jeść gotowanej na słońcu maskotki synka :;230

Marysiu, ogród ugotowany stoi u mnie omdlony od słońca, a to dopiero drugi dzień tak praży. Co będzie po tygodniu? ;:145 . Ale dla Twoich dzieci poświęcę ogród, żeby tylko oni mieli pogodę na wyjeździe. Wyjazd do miasta w taką pogodę to czyste szaleństwo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marzenko w końcu w dzień może być ładnie a w nocy może popadać. To nawet im odświeży powietrze. Coś o burzach też przebąkują. Bardzo szybko schnie, przedwczoraj plewiłam i super szło a dzisiaj w truskawkach piachokurz.
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6343
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marzenko szkoda Twojej pracy jeśli wypadają roślinki przy takich upałach,może zmień taktykę w ogrodzie.Słaba ziemia bo piasek więc spróbuj robić nasadzenia wiosną i jesienią a wcześniej posadź to do doniczek i doniczki podlewaj.Aby dobrze podlać to trzeba by było zrobić nawadnianie bo takie powierzchniowe są za małe,roślinki szukając wody idą krzonkami nie w w dół tylko płasko bo tam mają wilgoć i szybko się ziemia nagrzewa przy takich upałach,wtedy roślinki kaput,a Ty lejesz i płacisz za wodę a coraz droższa.Jeśli dobrze się ukorzenią w doniczkach,potem wsadzając w dołki trochę kompostu lub lepszej ziemi i będzie powodzenie w uprawie.U mnie też nie jest idealna gleba a roślinki sobie radzą bez podlewania,pozdrowienia Maria
U mnie już teraz piecze i jak tu wysłać paczki ;:185
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Marysiu (Masko) taki układ idealnie mi pasuje. W dzień pogoda słoneczna, a w nocy deszcz. Bajka i marzenie. Jednak czasem marzenia się spełniają i trzeba je mieć ;:172

Marysiu (mar33), sadzenie do donic też fajna sprawa i część tak sadzę, takie małe okazy, żeby nie zginęły w polu. Problem z tym, że daoniczki potem wysychają jeszcze szybciej niż ziemia, bo do czarnego słoneczko mocniej ciągnie. Jak chcę mieć je na oku to w słońcu by musiały stać, a jak dam do cienia, to czasem zdarzy mi się zapomnieć ;:223 i wtedy lipa. No właśnie pomyślałam teraz jak moja katalpa w donicy z ziarenka i świerki czy jodły z szyszek :cry: . No jakoś nie ogarniam się znów w całości. Jak jedno nadgonie (słoiki z wekami), to dom zarasta. Najlepsza ucieczka jest w ogrodzie, bo tu jak coś się zrobi, to po czasie widać efekty na plus, bo rozrastają się rośliny i ogród pięknieje. A w domu można sprzątać na okrągło i tak ciągle będzie na nowo robota ;:14

to czeremchy, które pięknie wyglądają o każdej porze roku, teraz ubierają się w korale z owoców
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiosną tak pięknie kwitła
Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Nie no, kiedy Ty masz czas na FO? przez weekend tyle stron. Ja jak zwykle opóźniona :oops: Wysłałam dziś paczuszkę. Krzewuszkę spróbuj sobie ukorzenić bo mi nie wyszło. Masz też wierzbę z korzonkami, powinna sobie poradzić, choć możesz ją wsadzić na początek do większej donicy i zadołować niech się dobrze ukorzeni. Ona potrzebuje dużo wody. I cebulki przybyszowe Flore Pleno tej nakrapianej, też najlepiej do doniczek żeby urosły. Tylko kilka bo miałam ją tylko jedną niestety.
:wit
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Jolu, stokrotne dzięki za paczuszkę ;:196 . Wierzba pójdzie do donicy i w ziemię. Potem mam już upatrzone dla niej miejsce :tan . Krzewuszka też do donic umaczana w ukorzeniaczu i na ganek. Beton na ganku i tak mam zielony, bo trzymam tu swoje przedszkole doniczkowe, żeby móc podlewać systematycznie. No i jak mam na oku, to pamietam, bo ja sklerotyczka jestem straszna. Jednak jak ma się wszystko na głowie, to czasem pojemność pamięci zamała.
Ukrywałam się wczoraj w domu przed upałem i Młody pozwolił trochę na FO posiedzieć, bo zajęty był bajkami na swoim kompie :wink:


No to teraz zaległy spacer po lesie, mam wsród swoich gości amatorów spacerów leśnych, więc muszę o nich zadbać. Proszę założyć wygodne buty, idziemy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba jednak taki długi ten spacer nie był tym razem. To było w środę 15go i popadywało cały dzień, stąd strój małego towarzysza wyprawy.

To jeszcze nie koniec zdjęć na dziś, zapraszam do oglądania
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7255
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Pędzisz dziewczyno już nowy wątek a ja go nie zauważyłam ,ale już
naprawiam i jestem :tan
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Witam Cię Stasieńko serdecznie. Oj, sama jestem zszokowana, że mam już 2gą część. Nie sądziłam, że tak szybko zleci pierwsza część. W piątek Pani Babuchna poprosiła o nową część i z jej pomocą się udało. Zapraszam w swoje skromne progi, zapraszam
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

pewna obaw i wątpliwości wstawiam szkic siedliska, zrobiony na prędko na kartce A4. Działka ma 140x60m. Całej oczywiście nie szkicowałam, bo za tytułowymi sosnami jest dzicz totalna czyli pagór z rzadkimi sosnami, parę czeremch i nic więcej, nawet ogrodzenia nie ma :oops:

Obrazek całość siedliska, do tego trzeba dodać 90m w dal za domkiem synka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekwidok z tarasu na całość ogrodu, bo tutaj chcę mieć pięny ogród

Obrazek

Obrazek tu tworzy się rabata 30-metrowa

Obrazek widok na altanę i starodrzew, do którego zaproszę wkrótce
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

Trudno zagospodarować taki wąski i długi pas ziemi ale widzę dajesz radę :wit Plany wykonane to teraz zostaje tylko realizacja ;:224
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Siedlisko z sosnami cz.2

Post »

ciąg dalszy
Obrazek z tarasu (którego nie ma, rośnie tu wszystko oprócz paru źdźbeł trawy)skręcamy w lewo

po drodze z prawej strony jestrabatahortensjowo-hostowa+ inne roślinki z prezentów
Obrazek

idziemy dalej i po prawej jest starodrzew, głównie dzikie śliwy, akacje, jest też jarzębina ;:138
po prawej mijamy ruiny starej obory
Obrazek

Obrazek

Obrazek

dochodzimy do brzegu działki, gdzie wiosną sadziłam 80 tui Brabantów, zarastają trawą i proszą o wysypanie kory
Obrazek
obracamy się w lewo i idąc wzdłuż siatki doszlibyśmy do szosy. Za krzakiem akacji jest stary dom
Obrazek

Obrazek

oto stary dom, fragmencik
Obrazek

i wracamy do cywilizacji, czyli zawracamy. w głębi taras z poprzewracanymi krzesłami- robota synka
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”