Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 728 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 43  
Autor Wiadomość
Alania
 Tytuł: Różany ogród cz.6
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam wszystkich serdecznie w kolejnej odsłonie mojego ogrodu :wit .
Przyszedł czas na koniec pierwszego kwitnienia, więc czas na zamknięcie poprzedniej części i wraz z cz.6 oczekiwanie na powtórne kwitnienie róż. W tym roku różyczki nie są zbyt bujne i duże, bo zima zrobiła wiele złego, a majowe przymrozki dopełniły dzieła zimy. Wiele pąków obcinam, żeby krzaczki się wzmocniły i mam nadzieję, że nadchodząca zima będzie dla nich łaskawsza.
Mój 30 arowy ogród wciąż się zmienia, wciąż trwają rewolucyjne przesadzania, aby zgrać wszystko kolorystycznie tak jak zaplanowałam. Ogród w całości założony jest w kolorach bieli, fioletu i różu. Przednia część ogrodu cała w bieli. Z czasem mam zamiar stworzyć jakąś żółtą rabatę, ale to dopiero jak uporam się z tylnymi częściami ogrodu, gdzie jeszcze poza młodym sadem, kilkoma iglakami, trawą i chwastami niewiele można zobaczyć. Wciąż wiele jest do zrobienia bliżej domu, więc tamte części ogrodu czekają na swój czas.
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

x-ag-a
 Tytuł: Re: Różany ogród cz.6
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:23 
---

0 szt.
Witam w kolejnej części, Moniko! Z przyjemnością przeczytałam wstęp do Twojego różanego ogrodu i będę śledzić zmiany, jakie planujesz... życzę obfitego powtórnego kwitnienia róż... na zdjęciu pokazujesz Pashminę?
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Karo
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:30 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Z przyjemnością odwiedzam Twój różany ogród i podziwiam zmiany jakie w nim zachodzą.
Wróciłam jeszcze do poprzedniej części by popatrzeć na zdjęcia z Twojego urlopu...
Śliczne... a miejsce czarowne,pewnie jak każdy i jak zwykle zregenerowałaś swoje siły tym pobytem w ulubionym miejscu.
Jestem zwolenniczką wyjazdów w Polskę i tu czuje się najlepiej,najbezpieczniej i nawet 5 dniowy pobyt dodaje mi energii.
Moniko Różana - życzę wielu bujnych kwitnień jeszcze w tym sezonie.
Pozdrawiam ;:100

❤ KaRolinki

Alania
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Aguś Tak, to Pompon F.Circus inaczej Pashmina.
Obrazek

Obrazek

Alania
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
KaRo napisał(a):
Z przyjemnością odwiedzam Twój różany ogród i podziwiam zmiany jakie w nim zachodzą.
Wróciłam jeszcze do poprzedniej części by popatrzeć na zdjęcia z Twojego urlopu...
Śliczne... a miejsce czarowne,pewnie jak każdy i jak zwykle zregenerowałaś swoje siły tym pobytem w ulubionym miejscu.
Jestem zwolenniczką wyjazdów w Polskę i tu czuje się najlepiej,najbezpieczniej i nawet 5 dniowy pobyt dodaje mi energii.
Moniko Różana - życzę wielu bujnych kwitnień jeszcze w tym sezonie.
Pozdrawiam ;:100

Krysiu, bardzo Ci dziękuję ;:196 Ja również uwielbiam nasz kraj i piękne miejsca, których u nas przecież nie brakuje. Podobnie jak Ty - czuję się tu bezpieczniej, bo jakoś tak 'u siebie'. Jak jestem za granicą, to tęsknię i nie czuję się swojo, mimo, że wiele zupełnie innych od naszych wspaniałosci można zobaczyć. Z pogodą też może być różnie. Mojego męża bratowa była niedawno w Hiszpanii na tygodniowym wyjeździe. Nie miała ani jednego dnia słońca, cały czas pod chmurką, a niby powinny być pewne upały. Nie ma reguły - nawet i w ciepłych miejscach może być ponuro. Ja, nawet jeśli jesteśmy gdzieś w innym miejscu w wakacje, zawsze oprócz tego ciągnę nad nasze morze, bo nawet, jak piszesz, 5-dniowy wyjazd daje mi tu ogromną procję energii :D

dodad
PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Monia ;:196
Czekasz na powtórne kwitnienie? U mnie też róze pauzują, niestety choroby zaczynają się pokazywać. Mam nadzieje, że rózyce dadza sobie radę.
Czekam na kolejne zdjęcia .

jolcia1212
PostNapisane: 5 sie 2012, o 16:18 
500p
500p

0 szt.
:wit MONIKO
Ja też melduję się w nowym wątku. Początek, tak jak cała reszta- perfekcyjny. Jak u Ciebie z suszą, bo u mnie sucho jak pieprz. Zwykłe podlewanie nie na wiele się zdaje.
Moniś jak tam moje nasionka ostróżek? może już dojrzały?

edulkot
PostNapisane: 5 sie 2012, o 16:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Melduję się i ja :wit
W Kołobrzegu byłam chyba wieki temu i niewiele już pamiętam, zresztą nawet piesku nadmorskiego nie pamiętam, ot ciężkie życie rolnika. ;:223

Twoja Pashmina wydaj mi się ładniejsza niż moja ale to pewnie sprawa zdjęć. ;:215

Moje wątki

jolcia1212
PostNapisane: 5 sie 2012, o 19:38 
500p
500p

0 szt.
Moniko
powiedz czy można jeszcze przycinać bukszpany?
Wiem że masz lawendy, powiedz czy je przycinasz? jeśli tak to kiedy?

Aszka
PostNapisane: 5 sie 2012, o 20:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zostawiam ślad ;:27
Jadąc do Kołobrzegu jechałaś pewnie przez Piłę...szkoda :( ,że się nie zgadałyśmy

Maddy77
PostNapisane: 5 sie 2012, o 21:43 
500p
500p

1 szt.
:wit Moniu i ja się melduję w nowym wątku ;:196 Piękną różyczkę Nam prezentujesz na początek ;:138
Uwielbiam się przechadzać Twoimi ścieżkami, choć czasami nie pozostawiając śladu :wink:
Twój ogród jest oszałamiający :shock:

Margo2
PostNapisane: 5 sie 2012, o 23:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja również szybciutko się wpisuję, żebyś mi nie uciekła

Alania
PostNapisane: 6 sie 2012, o 05:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dorotko, u mnie też zauważyłam plamistość na niektórych różach. 3 już wyeliminowałam zupełnie - wykopane i bez żalu, bo co rok chorowały. Reszta musi dać radę, bo nie stosuję chemii. Nie mam sumienia - tu i ówdzie widzę jaszczurki, które dochowały się w tym roku małego potomstwa. Zamieszkał też w tym roku u nas jeż. No i truć toto środkami chemicznymi? O nieee...

Jolu - u mnie taka susza, że musiałam trochę podlać. Dzisiaj postaram się podlać dalszą część rabaty. Nie tyle dla kwiatów, co dla możliwości pielenia rabaty, bo jest tak sucho, że chwasty się zrywają i korzonki zostają. Sprawdzę dzisiaj jak mają się nasionka - nie ścinałam ich specjalnie dla Ciebie. Zawsze po kwitnieniu ścinam i palę ;:173 Dobrze, że się przypominasz, bo u mnie z pamięcią to różnie jest ;:218
Jeśli chodzi o lawendy i bukszpany... Lawendę tnę tylko na wiosnę - nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale tak robię od czasu, gdy ją mam, a jest jej dużo - będzie ok.100 krzaczków ;:224 Ładnie się zagęszcza i to mi wystarczy. Jeśli chcesz ściąć kwiaty dla sapachu w garderobie, to teraz możesz ściąć i zasuszyć.
Bukszpany tnie się w czerwcu - lipcu, ale jeśli bardzo potrzebujesz, to ostatni dzwonek, bo za kilka dni będzie za późno i jak wypuści nowe przyrosty, to mogą zmarznąć w zimie. Nic wielkiego się nie stanie, bo zetniesz te zmarznięte na wiosnę, ale opóźni to wyastanie nowych przyrostów wiosną. Jeśli masz jezcze ciać, to już, teraz.

Majeczko - moja Pashmina ładniejsza? Może dlatego, że ścięłam jej wszystkie pierwsze kwiaty? Teraz zakwitła naprawdę zabójczo :D Miałam mieszane uczucia co do tej róży, ale teraz mnie zachwyca i chętnie nabyłabym ich jeszcze więcej :lol:

Olu - jeszcze będzie okazja ;:108

Madziu, dziękuję za wpis i pochwały ;:196 Miło słyszeć, że Ci się dobrze spaceruje po moim ogródeczku ;:168

Małgoś :wit Nie ucieknę :lol:

Alania
PostNapisane: 6 sie 2012, o 06:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
W sobotę sporo się napracowałam. Oprócz wyrywania chwaścisków, które narosły w ogromnej ilości i jak widać, nie straszna im susza, zrobiliśmy z M. małą zmianę. Wyrwaliśmy kratki - pergole, które mnie wkurzały w tym miejscu, gdzie były i posadziłam na to miajsce tuje. Są nieco mniejsze niż stare, ale urosną szybko, bo na wiosnę dostaną nawozu. Przybył też nowy mieszkaniec ogrodu - wymarzony od dawna Miłorząb :D :D :D Posadzony już jest pomiędzy okrągłymi klombikami, tuż obok ramblerowej podpory różanej. Mam nadzieję, że dobrze mu tutaj będzie i da troszkę cienia w ogrodzie w przyszłości. Jechał ze mną prawie 50km wystając metr przez okno samochodu :lol: Jest wysoki, ale dość chudy i jeszcze ma słabo rozbudowaną koronę, ale za to dobrze wyprowadzony, ładnie ma przygotowane gałązki do rozrosu na pzyszły rok :D Miłorząb ma tę wielką zaletę, że tworzy głęboki korzeń palowy i nie przeszkadza innym roślinkom rosnącym w pobliżu - to kolejna jego zaleta obok pięknych liści i jesiennego wybarwienia. Kusi mnie też zakup grujecznika. Miałam jednego 2-3 lata temu, ale koparka zniszczyła. Chyba muszę odkupić go na nowo i posadzić w jakimś miejscu. Widziałam wczoraj w jednej z krakowskich szkółek piękne okazy (nie wiem, czy zapakowałabym do samochodu ;:173 ) w bardzo przystępnej cenie.
Czas na fotkę - po lewej widać młodsze tuje zamiast pergoli, a po prawej chudzielca Miłorząbka (tuż obok czarnej donicy, którą nie wyrzuciłam jeszcze po wykopaniu drzewka)
Obrazek

Alania
PostNapisane: 6 sie 2012, o 06:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zakupy, zakupy, zakupy...
Takie fajne trawki w ilości kilku szt. kupiłam. Niskie, o bardzo miękkich, białych liściach - taka rozczochrana czuprynka. Ktoś ją ma? Jeśli tak, to jak się sprawuje (nie jest zbyt ekspansywna?) i jak zimuje? Wydaje mi się, że będzie się mocno rozrastać, ale może się mylę. Póki co bardzo mi się podoba.
Obrazek

Obrazek

16 wrzośców Gold Starlet i kolejne trawki - tym razem wypróbowane, bo mam z ub.sezonu 6szt. Zimuje b.ładnie, rozrasta się w ładną kępkę.
Obrazek

Wrzośce zamieszkają przy kulkach bukszpanowych na drugim boku tej rabaty - podobnie jak te ubiegłoroczne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I lampionik kolejny kupiłam - tym razem na taras od strony ogrodu
Obrazek

Alania
PostNapisane: 6 sie 2012, o 07:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Żurawki kupione wiosną ładnie się rozrosły dzięki ściółkowaniu drobną korą
Obrazek

Obrazek
Właśnie czekam na kolejne 16szt.Obsidian od Igi ;:65

Przedstawię jeszcze ubiegłoroczne hortensje Limelight - dwie już zakwitły, reszta jeszcze w pąkach.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mam na razie pomysłu na obsadzenie miejsca przed świerkami serbskimi. Miejsce czeka już od ub.roku i wciaż nic nie rośnie.
Obrazek

Za to żuraweczki Electric Lime rosną ślicznie, mimo, że niewiele osób dawało im szansę w poprzednim roku
Obrazek

Alania
PostNapisane: 6 sie 2012, o 07:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ostatnie róże z pierwszego kwitnienia
Aphrodite
Obrazek

Larissa
Obrazek

Obrazek

Generous Gardener - mało znana, ładna, b.zdrowa angielka. Myślę, że w przyszłym roku pokaże na co ją stać :D
Obrazek

Obrazek

Granny
Obrazek

Obrazek

Barock - kompletnie nie pasująca do kolorystyki ogrodu. Będę ją musiała przenieść na wiosnę do innej części ogrodu, gdzie docelowo powstanie żółta rabata.
Obrazek

Maria Curie
Obrazek

Pompon Flowers Circus
Obrazek

Baronesse
Obrazek

Obrazek

Comte de Chambord - kwitła bardzo obficie w tym roku
Obrazek

Obrazek

Mounstead Wood
Obrazek

i w słońcu
Obrazek

Etiuda
Obrazek

NN przywieziona 2 lata temu z Węgier. Może to Parade?
Obrazek

Obrazek

Clair Austin
Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 728 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 43  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot] i 51 gości