Jeszcze raz od początku cz. II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Helenko, przecudne hortensje, chyba też sobie zrobię taką rabatkę, ale te ogrodowe trudno znoszą przeprowadzkę i tak nie chcą kwitnąć (u mnie jest za zimno). I piękne róże, a mieczyki cudo. I na końcu liliowiec wcale nie blady; subtelny.
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Helenko, hortensje boskie, ja też pomału w nie wsiąkam. Następna milość mi się szykuje. Właśnie zamówilam sobie dwie bukietówki. Miłej niedzieli. :D
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

;:oj Szczęka mi opadła na widok hortensji. Są olbrzymie i piękne. Robią wrażenie Ile one mają lat?
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

;:3

Moi panowie uskuteczniają poobiednią drzemkę. Ten starszy, to nie ma z tym żadnego problemu. Może być fotel i pełen odlot Obrazek Adasiowi zdarza się to sporadycznie, ale dzisiaj niespodziewanie zasnął (pomiędzy zupą a drugim daniem). :wink:

Najpierw trochę o moich hortensjach.
W dawnych czasach, w poprzednim mini ogródku mieliśmy hortensję ogrodową (szt. 1.). Przez dziesięć lat zakwitła tylko raz. Wymarzała najczęściej wiosną.
Trudno ją było lubić. :?
Odkrycie bukietówek całkowicie zmieniło mój stosunek do hortensji. Jak rosną zobaczcie sami. Wstawiałam już kiedyś to zdjęcie, ale powtórzę:

Trzy hortensje (Anabelle, Vanille ? Fraise Renhy i Limelight) zostały posadzone pod koniec sierpnia 2010 roku. Mają po dwa lata.

Obrazek

Oprócz nich mam jeszcze ?Pinky Winky?, Phantom i Levanę. Marzy mi się jeszcze kilka odmian...

Spektakularne kwitnienie moich ogrodowych niczym się nie da wytłumaczyć. One naprawdę wymarzły, odbijały od korzenia, szły w pąki i kwitły jak oszalałe. :shock:
Marysiu zmartwiłaś mnie informacją, że ogrodowe nie lubią przesadzania. Muszę z tą rabatą zrobić porządek (z pozostałymi zresztą też). Przesadzanie dotknie również bukietowe. Nie bardzo to sobie wyobrażam. Jaki one mają system korzeniowy?

Misiu sadźce mam dwa, oba takie same. To tez ich drugi rok. Ciekawa jestem jak się będą rozrastały?
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Helenko co Ty im dałaś do tej zupy, że tak posnęli (czy już się obudzili?) Ten pies na podjeździe też chyba zjadł tą zupę bo jakiś taki smętny - zagubiony. Nie martw się Kochana one i tak kiepsko kwitną. Moją jak przesadzałam to się gniewała dwa lata, a jedna przepadła. No ale skoro rzadko kwitną to niech tam , a bukietowe nie wiem, bo nie przesadzałam.
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

;:3
Marysiu - nie skończyłam nawet pisać poprzedniego posta, jak młodszy zakończył drzemkę i było po ptokach...

Pieseczek fatalnie ustawił się do zdjęcia. Miał, a raczej miała, bo to sunia labradorka, dopiero roczek i wszystko jej można zarzucić, tylko nie to, że jest ospała.
Mimo, że ma już dwa lata, to jej adhd nie mija, a raczej się dynamicznie się rozwija. :;230
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Powtórzę za wszystkimi hortensje cudowne ;:138 Jestem ciekawa ile paczek nawozu do nich zużyłaś albo masz taką super ziemię ;:108 W tym roku przesadzałam anabellki o matko ale natyrałam się korzenie niesamowite ;:108
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

W dwa lata tak urosły? No to rzeczywiście masz do nich rękę i muszą Cię lubić. :D
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

;:3

Witajcie!
Hortensji nie nawożę w jakiś szczególny sposób, natomiast bardzo dbam o podlewanie. Ponieważ rosną w pełnym słońcu, każdego dnia wczesnym wieczorem dostają solidną porcję wody. Trudno powiedzieć ile, bo leję z węża, ale bardzo dużo.

Elu pamiętam, że pisałaś o przesadzaniu Anabelki i dlatego się martwię jak ja poradzę. Czy korzenie rozrastają się wszerz czy raczej idą głęboko?
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Pięknie i już :) :) :)

Również przymierzam się do hortensji bukietowych - okaże się czy posadzę, zakupię, jeszcze w tym roku, czy przyszłym.

Wracam oglądać i medytować, w takim ogrodzie to sama przyjemność :)
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

:wit witam padało u mnie dobrze podlało ale burza była ło matko jak bałam się ... :(
dziś nic nie robię w ogrodzie... żar już leje z nieba...robię pertraktacje z M o pożliwości dokupienia troszkę krzewów
ale to trudna sprawa ...słyszę mam inne pilniejsze sprawy...chyba trzeba będzie działać z zaskoczenia... ;:223
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Helenko one u mnie rosły i rozrastały się kilka lat i korzenie były i na szerokość i na głębokość już mokra jestem jak o tym piszę ,ale mówię tylko o anabelkach innych bukietowych nie przesadzałam to się nie wypowiadam ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Jeszcze raz od początku cz. II

Post »

Muszę i ja lepiej zadbać o swoje hortensje, bo te, które są w słońcu, nie mają się za dobrze... :(
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”