Mój wymarzony ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Kronia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 cze 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój wymarzony ogród

Post »

Witam serdecznie gospodarzy i użytkowników forum. Postanowiłam zwrócić się z pomocą przy organizacji mojego ogrodu. Powtarzając za słowami piosenki "tu na razie jest ściernisko ale będzie...", no właśnie co będzie? Pomysłów mam mnóstwo, trochę gorzej z ich realizacją. Po pierwsze obecnie jestem uziemiona, wychowują swoje pociechy, w tym najmłodszą latorośl, która domaga się jedzenia co godzinę. Po drugie działka to jeszcze plac budowy, a po trzecie ogranicza mnie kasa. Zmobilizowałam się jednak do działania odkąd mąż zaorał działkę i teraz żal jest mi patrzeć na ziemię, która aż się prosi żeby ją zagospodarować.
Co prawda już mam przy granicy posadzone trochę kwiatów, ale jest to miejsce tymczasowe.
Gleba to piach. A plan mam mniej więcej taki. Działkę za domem podzieliłam na trzy pasy. Tuż za domem pas trawnika, dla męża. Dalej ogród kwiatowy, a za nim ogród warzywny. Na samym końcu działki przy ogrodzeniu będą rosły drzewa owocowe, oraz wzdłuż ogrodzenia widocznego po prawej stronie.
Ogród warzywny wiadoma sprawa, warzywa. Natomiast ogród kwiatowy... no i tu pojawia się problem. Wiem, co chcę mieć. Otóż: wydzielone miejsce na róże, lilie i liliowate, ogród w stylu wiejskim, ogród skalny i ogród japoński (ale może te dwa ostanie z przodu domu?). A i jeszcze ogród, nazwałam go lawendowy. Tak racja to straszny miszmasz, ale lubię takie trochę chaotyczne połączenia.
Czy jest ktoś gotowy mi pomóc?
Dodam, że łączny teren do zagospodarowania za domem to ok 6-8 arów, nie wiem dokładnie.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Wow... faktycznie spore wymagania i duży miszmasz ;D
Chętnie bym doradził kilka rzeczy, ale po opisie to trochę cieżko, wstaw może jakieś zdjęcia.
A skąd jesteś? To też ważne, w każdym regionie panują inne warunki.
Sam dopiero zaczynam zakładać ogród, niestety mam bardzo ograniczony budżet, ale trochę pracy i chęci i wszystko jest możliwe.
Kronia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 cze 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Witam krajana ;:oj Mój region to północne Podkarpacie a dokładniej okolice Sandomierza.
Do zagospodarowania mam całą działkę więc myślę, że dla wszystkich rodzajów ogrodów znajdę jakiś kącik. Zawsze można trochę pokombinować. Np. ogród różany i lawendowy razem lub obok siebie i np. ogród skalny w sąsiedztwie japońskiego.
Na zdjęciu widok z okna salonu. Południowa strona. Działka ma dość nietypowy kształt, stąd skos po prawej stronie. W najwęższym miejscu, pod płotem jest 11 m i tam posadzone są dwie morele, na jesień przesadzę je pod skośny płot a ich miejsce mają zająć borówka i jagoda kamczacka.
To jest właśnie ten teren od którego chcę zacząć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Witam Cię na fo. Czeka cię dużo pracy,ale na brak miejsca nie będziesz narzekać.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Fakt, działka ładna, ale czeka Cię mnóstwo pracy. Widzę, że już zaczęłaś. Proponuję Ci od rozrysowania sobie mniej więcej planu na kartce. Chętnie będę Cię obserwował i liczę, że od czasu do czasu wstawisz zdjęcia z postępami w pracy...
Kronia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 cze 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Plan już mam mniej więcej w głowie. I faktycznie prace ogrodowe, pomimo że to nie pora rozpoczęte. Trochę kwiatków już jest, posadzonych przy granicy z sąsiadem m.in. kilka róż, marcinki, dwa bzy, serduszka, mieczyki nawet jedna tuja. Moją dumą jest glicynia (którą niestety grad połamał trochę) i powojnik, kupiony rok temu. Wyglądał marnie, a właściwie wcale nie wyglądał. Wiosną zrobił niespodziankę i pięknie wyrósł. Jak komuś coś zbywa to biorę wszystkie roślinki. Sadzę je przy płocie, aby później znaleźć im odpowiednie miejsce. Mało ich ale i tak cieszą oko. A to mój również po gradowych perypetiach powojnik.
Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Mój wymarzony ogród

Post »

Tak jak obiecałem wpadam z kontrolą, ale tutaj niestety cisza... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”