Kawałek nieba wiewióreczki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Moim marzeniem od zawsze był duży dom z ogrodem. Od prawie dwóch lat realizuje to marzenie na 360 metrach z ROD. Jest mi jeszcze bardzo daleko do Waszych pięknych ogrodów :oops:

Moje początki. 22 sierpnia 2010 weszłam i zakochałam się.... wszyscy przy zdrowych zmysłach, łapali się za głowę. Cała działka porośnięta trawą na metr, piętrowa altana murowana grożąca zawaleniem, zapchana po dach śmieciami. Cały teren pokryty śmieciami, złomem, gumolitami. Dom z każdej strony był zaduszony winogronem niebotycznych rozmiarów i dzikimi dużymi drzewami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kwietniu 2011 zburzyłam do zera ruinę i od lipca 2011 mam taką altankę :tan
Obrazek

To jest to samo ujęcie, gdzie stoję pod świerkiem, tylko że z lipca 2011 ;:224
Obrazek

W zeszłym roku wyrósł mi piękny słonecznik w kręgu ogniskowym, gdzie całą jesień paliłam graty
Obrazek Obrazek

Uwielbiam tulipany - moje tegoroczne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku mi lilie wymarzły i kwitła, tylko ta biało-czarna. Zeszłoroczne kwitnienia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różyczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólne widoczki lipiec 2012
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję , że przyjmiecie mnie do swego grona... z moim skromnym kawałkiem :roll:

Pozdrawiam ciepło
Aneta
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kawałek nieba wiewioreczki

Post »

Aneto a kto by cię miał n ie przyjąc - witaj kochana, ta twoja działeczka jest coraz to piękniejsza. Jak oglądam zdjęcia to mam wrażenie, że to są dwa różne miejsca, ale zakładając ten wątek narobiłaś sobie ambarasu bo ja jako pierwsza będę cię molestowac na jesieni o te piękne lilie - oczywiście nie za darmo :lol:
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko cudny kawałek Twojego RAJU !!!
Podoba mi się altanka i to co za altanką....z ;:167
Niezła kolekcja tulipanów i lilii .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Anetko o jak ładnie jaka śliczna altanka, kwiaty. Zmieniłaś to miejsce nie do poznania . Zobaczysz tu na Forum jest fantastyczna atmosfera. Za chwile poczujesz się jakbyś była tu zawsze !
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Mam pierwszych gości... jak mi miło ;:138

Witaj w mych skromnych progach Izabelo :wit Widzę że jesteś z Myszkowa, moja babcia tam mieszka czasem ale głównie pilnuje domku cioci w Żarkach Letnisku. W tymi liliami, płakać się chce. Tylko mi w tym roku zakwitła ta biało-czarna. A reszta wymarzła, ani śladu. Na jesień popatrze czy da ją się podzielić, jeśli tak, oczywiście służę cebulką :roll: Te zdjęcia to kropla w morzu bałaganu, o którym chce zapomnieć jak najszybciej. Sił i potu to tam zostawiłam, jak nie jeden sportowiec jakiś wyczynowy. Do dziś z różnych miejsc z ziemi wyciągam szkła.... bo była szklarnia, której już nie było, jak kupiłam. Dowiedziałam się że byłą od sąsiadów, po fakcie. No i się szybko zoriętowałam, jak zaczęłam kopać.... . Hitem była maska samochodu chyba malucha ;:223 i bańka po mleku. Ale gumolity i złom, które były w ziemi i na dachu hmm... tworzyły dach dechy luźno, gumlit luźno i rury żeby się trzymało.... Ludzie mają taką wyobraźnie, że głowa mała ;:224 W tym roku miałam trochę strat, połowa tzn kilka róż, cebulowych... parę rodzajów tulipanów... ale te ze zdjęć dały radę. Hiacynty poszły, lilie, dwa wrzosy, hebe, brunera ta z białym brzegiem... ale coś niecoś wyrównuje innymi roślinkami straty.

Olu znajomi właśnie jak widzą z ... serduszkiem to już nie patrzą na domek... są zakochani w .... i koniec kropka :;230 W tym roku, tydzień temu, doszedł jeszcze schowek. Już częściowo go pomalowałam. Altanę malowałam sama na jesieni 2011.

Mario witaj u mnie ;:138 Bardzo mi się tu podoba i tyle życzliwych osób. Dzięki jednej z nich, mam już podpis ;:138


Pochwale się jeszcze moim jedynym rododendronem który jest dzielny bardzo. Ładnie przezimował i w tym roku zakwitł po raz pierwszy. Sadzony był jesienią 2011.
Obrazek

Poziomeczki
Obrazek

Dynia ozdobna
Obrazek

Bluszczyk na śliwie... nie rodzi ale szkoda mi ją było usuwać... jedyne dużo drzewo poza świerkami i leszczyną które zostało po byłym właścicielu... i jako tako się nadawało do czegokolwiek z tego buszu dziczyzny
Obrazek

Magnolie posadzone niedawno i dereń
Obrazek Obrazek

Obrazek

Szałwie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Włożyłaś w swoje 360 m2 dużo pracy i efekty już widać!
Piękną masz kolekcję tulipanków, a niedługo pewnie przyjdzie czas na bylinki, róże, clematisy i inne chabazie :D .
Powędrujesz trochę po forum i okaże się że i 3000 m nie starczy na wszystkie chciejstwa :;230
A na razie witaj serdecznie :wit w gronie zielonozakręconych!
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Pierwszą i trzecią też mam .
Schowek super !!!Jak wszystko fachowo wykonane ;:63
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Jeżeli schowek dorobiony to dopasowany idealnie. Piszesz o stratach może to nie zima tylko nornice. Czy sadzisz to w koszykach albo zabezpieczając siatką, jeżeli nie to mamy winnego.
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Ładny kawałek nieba . Widać ogrom pracy włożonej pod tym niebem .Tak dalej , grzeb w ziemi -nie ma jak ubabrać ręce na rabatach ;:138 :heja . nie zapomnij pokazać efektów . ;:180
Do miłego . :wit
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Olek ty też tu przydreptałeś ;:oj wszędzie cię pełno :;230

Zarki Letnisko to piękna okolica - pamiętaj że jak ci się coś u mnie spodoba to nie krępuj się tylko mów, czym będę mogła zawsze się podzielę, w końcu masz tam jeszcze trochę luźnego miejsca ;:108
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Witam Anetko, dziękuje ze wpadłaś do mnie,cieszę się że mamy nową koleżanke na forum.Byłam wTwoim ogródku wspaniale się rozwija oby tak dalej ,powodzenia w uprawie ogródka ;:333
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
wiewioreczka
500p
500p
Posty: 902
Od: 11 maja 2012, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno.... Śląsk

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

Asiu... Ja właśnie taki zbieracz jestem... to tulipanki, bylinki, krzewuszki, jakieś krzewy... coś do jedzenia znaczy maliny (chyba się nie przyjmą), poziomki, 6szt borówki amerykańskiej... :tan Sadzę, sadzę i sadzę... i dalej mi pusto :roll:

Olu szałwie są piękne... zwłaszcza ta druga.... którą będę próbowała rozmnożyć ;:138 Marzą mi się jeszcze pergole na róże pnące z takiego drewna.... na razie ani róż pnących ani pergoli ;:223

Basiu no co Ty mówisz ;:3 Jak patrze na Twoją to się większa od mojej wydaje.... A ja po około dwóch miesiącach odkryłam ile metrów kupiłam :;230 Myślałam że mam połowę mniejszą. Tak było zarośnięte że tej części z boku domu... po lewej... w ogóle nie było widać... myślałam że tam już płot się zaczyna sąsiada. Jakie zdziwienie jak wycinałam i wycinałam i mam pasek więcej... :tan

Mario niestety zima.... u mnie czarne piaski... wszystko sadzę w ziemie ogrodniczę... noszoną pod każdą roślinkę.... bo nic by nie rosło. W tym roku w końcu będzie kompostownik (mam nadzieje), to inaczej będzie ;:224 Wszystkie cebulowe sadzę w "koszyczki" tzn kilka mam tych zielonych z ogrodnictwa a reszta to te czarne doniczki produkcyjne w których kupuje rośliny. Duża oszczędność niż koszyczki :heja

Olku witaj u mnie ;:173 Babranie w ziemi i sadzenie to to co wiewiórki lubią najbardziej... :tan Przyjść na gotowe, żadna sztuka ;:224 JUż powoli zaczynam się przekonywać... że nie ma za dużych działek... są tylko za małe.... co się prędzej czy później okazuje ;:3

Izabelo bardzo dziękuję ;:138 Jak moje próby mnożenie sie powiodą też będę miała co nieco ;:224

Irenko witaj w moich progach... mi jeszcze do Was daleko.... 8-)

Z tych floksów szydlastych jestem bardzo dumna... w zeszłym roku sadziłam... a już są fajne poduchy
Obrazek

Obrazek

Jeszcze tej lili udało się przetrwać zimę
Obrazek

Biały bez przy wejściu do altany
Obrazek Obrazek

Naparstnice
Obrazek Obrazek

Serduszka różowa i biała
Obrazek Obrazek

Irysy
Obrazek Obrazek

Parzydło leśne oraz azalia Dolloroso kupione na Święcie Kwitnących Azali w Pisarzowicach
Obrazek Obrazek

na razie cieszą balkon..chryzantema Saba i wiciokrzew pomorski Serotina
Obrazek Obrazek

W nocy była burza ale już nie ma po niej nawet śladu.... Zaduch.... Przyjmę chętnie trochę deszczu dla ochłody :;230
Awatar użytkownika
izabela skula
1000p
1000p
Posty: 3131
Od: 3 sie 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Myszkowa

Re: Kawałek nieba wiewióreczki

Post »

na deszcz dla ochłody to nie tylko ty jesteś chętna ;:108 a ogród to na prawdę powolutku robi się baśniowy ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”