Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Jolu upodobania są różne i bardzo dobrze bo inaczej wszystkie ogrody byłyby takie same. ;:108
Dotii przykro czytać o takich stratach mimo a może właśnie że każdy miał podobne. ;:168

Na dobranoc kolejna nówka Raubritter kupiona jesienią 2011 u Sipa, przezimowała właściwie bez uszczerbku a miała tylko niewielki kopczyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek strasznie podobają mi się te kuleczki, które blakną w miarę rozkwitu. ;:215
;:19
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

:wit Majka, masz co pokazać! Pięknie wszystkie kwitną, zażywszy, że to wszystkie tzw. młódki są ;:196
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko, na szczęście jestem wielbicielką wszystkich róż, więc wszystko, co pokazujesz, mnie zachwyca :D Kuleczki też mi się podobają ;:172
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Piękne te Twoje Koszuty ;:167 a skoro tak ślicznie pachną i jeszcze uratowane od zagłady to już je kocham ;:224 Nie mogę przestać zachwycać się Eyes for You, podpowiesz mi gdzie ją można dostać? Jak widzę różę Coco to mi się zawsze kojarzy Koko, koko... i wybucham śmiechem :;230 Może ją sobie kupię, to będzie najlepsza pamiątka kojarząca się z Euro :lol: a dużo miejsca nie powinna zająć, więc co mi tam... Bardzo uroczy cały krzaczek, podoba mi się.
Zachwyciła mnie ta różowa siewka multiflory ;:167 Kwiatki też ma takie drobne jak multiflora?
No i wreszcie pokazała się Pashmina ;:138
W Powsinie jest pnący Raubritter, też chyba nigdy nie przemarza, ładny okaz.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Witam miłych gości :wit ochłodziło się i z przyjemnością można popracować w ogrodzie.

Tosia młódki a takie wigorne, szkoda że nie wszystkie mają tyle woli życia. ;:173
Ewa cieszę się że wszystkie róże Ci się podobają, czytałam u Jule że nawet żółtki które jej zakwitły zamiast Kristal, podobno mają iść do Ciebie. ;:333
Asia Koszuty warte są kawałka miejsca.
Eyes for You były zamawiane bezpośrednio w Anglii u Fryer'sa http://www.fryers-roses.co.uk/Home/ ale zdaje się że w jakiejś szkółce na kontynencie ją widziałam.
Coco to takie maleństwo że wszędzie się zmieści zamiast jakiejś jednorocznej roślinki a że kojarzy Ci się z Euro to nic tylko kupić i sadzić. :;230
Siewka multiflory w tym roku kwitła dość słabo bo jednak zima dała jej się we znaki. Poprzednia zima była surowa ale nie tak groźna w skutki i kwitła mi bardzo ładnie i miała troszkę inny odcień. Kwiatuszki ma malutkie , jak rozkwita to mają kolor różowo-łososiowy i w miarę rozkwitu blakną.

Obrazek tak wyglądała rok temu

Obrazek a tak w tym roku

Co do Raubrittera to liczę na to że będzie tak duży jak w Powsinie. ;:215

Zakwitła kolejna róża z mojej kolekcji pamiątek czyli Souvenir d'Elise Vardon kupiona wiosną 2012 u Petrovica. Maleńka sadzonka o drobniutkich gałązkach a taka wigorna że od razu ruszyła do rośnięcia i dość szybko zawiązała pąki, zostawiłam jej tylko jeden i rozwinął się z niego śliczny kwiat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek dzisiaj pokazuje zielony środeczek, jest ;:167
Kwiat jest dość ciężki w porównaniu do grubości gałązek i cały czas zwiesza się w dół, mam nadzieję że z wiekiem zmężnieją i będzie dumniej pokazywać swoje kwiaty.

A teraz apel który będę zamieszczać codziennie, jak chcecie oglądać dużo pięknych Souvenirów to proszę Was niech aby kilka osób zamówi róże we francuskiej szkółce http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ Mają tam bardzo duży wybór historycznych róż i ogromny Souvenirów. ;:180
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Siewka multiflory w tym roku bardziej mi się podoba. Kolejny elegancki Souvenirek ;:167
Nad tą szkółką muszę się jeszcze zastanowić.
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko, jakie piękne te róże, Souvenir d'Elise Vardon bardzo ciekawy, nie zauważyłam tej róży u Petrovica :roll:
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8554
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Pashmina...o matko jakie cudo...chcę chcę chcę ...koniecznie ;:167
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Asiu zastanawiaj się i zamów choć jedną. ;:180
Aniu ja też na początku nie zauważałam wszystkich Souvenirów, przecież kupowałam u niego już dwa razy a ciągle jeszcze jakieś mam do kupienia u niego. ;:173
Keetee to zgłoś się do Gosi-Deirde i zamawiaj bo warto. ;:108

Na dobranoc takie tam ogólne widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I Pashmina wieczorową porą

Obrazek

Obrazek

Aparat nie radzi sobie z kolorami i poświatą słoneczną a po ostatnim zalaniu zdjęcia są gorsze, chyba będę musiała się obejrzeć za jakimś lepszym, tylko nie mam pojęcia jakim. ;:173 ;:19
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Pashmina niesamowita :D Nie dziwię się, że woda w niej stoi. Moim różom jeszcze sporo brakuje do rozkwitnięcia.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko, dogoniłam Cie w nowym wątku na 6. stronie - oto są skutki zaglądania na FO jak po ogień. Ale to jeszcze tylko tydzień... potem, waakacje!
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Maja, i ogólne widoki u Ciebie przepiękne.Ostróżki też masz wielgaśne.Pashminę podziwiam za każdym razem jak tu wejdę. :wit
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majka, ta pnąca czerwona, aż bije po oczach, co to za róża? O Pashminie nie napiszę, dobra napiszę - zazdroszczę. :oops:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”