Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1123 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 67  
Autor Wiadomość
ewamaj66
 Tytuł: Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6
PostNapisane: 27 cze 2012, o 07:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Kiciuś :evil: Dobrze, że zwiał z miejsca zbrodni :wink:
Róże liczyłam w niedzielę, całkiem ładnie było, więc sobie spacerowałam przed deszczem. Naliczyłam 107 sztuk. Jedna pomyłka mniej czy więcej nie robi różnicy :D Wymarzło mi trochę, ale nie tragicznie dużo.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

majka411
PostNapisane: 27 cze 2012, o 08:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
:wit Majeczko, a no dobrze, że kiciuś zwiał. :;230
Przejrzałam róże w Twojej francuskiej szkółce. Ale tam tego jest ;:oj .
Z tego co pamiętam, to poza historycznymi wyłapałam, że oni mają angielki i takie cacuszka jak Colett czy Poesie.
Tą róże mam i polecam niezłe cacuszko z niej. :heja
Sharifa Asma - angieleczka tylko po 8,03 Euro. Jak znam ceny, to tanio. Znalazłam też Abrahama Derby, wiesz u nich róże potwornie wypasione, to takiego aż miło kupić. Z tych zapamiętanych, to jeszcze Jude the Obscure czy Ste Cecilia.
Czy Ty się orientujesz co oznacza brak zdjęcia, czy taka róża będzie. Czy to jest już oferta na jesień 2012 ?

edulkot
PostNapisane: 27 cze 2012, o 09:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witam dziś o poranku :wit ślicznie świeci słonko i tylko iść do ogrodu i napawać się zapachami róż. ;:3

Ewa to masz fajny zbiór a ja już zapomniałam ile ich mam. :wink: A ile Ci jeszcze się zmieści, za parę lat będziesz miała ich pewnie dobrze przeszło 200. :uszy
Pewnie i u Ciebie dzisiaj słonko to może pokażesz tę pomyloną Nevadę. ;:173
Majka za angielkami nie patrzyłam to nawet nie wiem ile kosztują.
Zdjęć nie ma dużo róż, pewnie nie mają swoich a cudzych nie wstawiają tak jak nasi to robią. Teraz wcale nie sprzedają bo pod każdym zdjęciem jest symbol ręki czyli koszyka i wszystkie są przekreślone, z takim przekreślonym symbolem róży nie ma w sprzedaży. Muszę jeszcze raz przejrzeć ich ofertę, może oprócz Souvenirów jeszcze coś wypatrzę. :;230

A teraz apel :!:
A teraz apel który będę zamieszczać codziennie, jak chcecie oglądać dużo pięknych Souvenirów to proszę Was niech aby kilka osób zamówi róże we francuskiej szkółce http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ Mają tam bardzo duży wybór historycznych róż i ogromny Souvenirów. ;:180

Kolejna róża a raczej różyczka bo to maleństwo została sprowadzona prosto z Anglii przez Basię za szkółki Fryer's.
Joie de Vivre

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje wątki

Deirde
PostNapisane: 27 cze 2012, o 10:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jeśli chodzi o tą szkółkę - można dostać u nich naprawdę unikalne róże - zbierają róże zapomniane ze starych ogrodów różanych i je szczepią - widziałam u nich 2 róże z polsko brzmiącymi nazwami. Poszukam później i podam do nich linka - sądzę że warto je kupić by nie zniknęły gdzieś w mroku historii tym bardziej że nimi nie są zainteresowane szkółki.
Te dwie róże to hrabina Braniecka i Dembrowski lub Dąbrowski.

edulkot
PostNapisane: 27 cze 2012, o 13:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Po podpowiedzi Ewuni-Taczuni i po namyśle postanowiłam zmienić treść mojego apelu.

We francuskiej szkółce http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ dzięki uprzejmości Gosi-Deirde będziemy robić wspólne zamówienie. Mają tam bardzo dużo róż historycznych i unikatowych i Souvenirów na których mi zależy. Ale zamówienie będzie realizowane jak uzbiera się dość spora liczba róż. Dlatego proszę Was wszyscy zajrzyjcie do tej szkółki a może jakaś różyczka wpadnie Wam w oko i ;:167 . Za zainteresowanie i ewentualne zastanowienie z góry Wam dziękuję. ;:180

Deirde napisał(a):
Jeśli chodzi o tą szkółkę - można dostać u nich naprawdę unikalne róże - zbierają róże zapomniane ze starych ogrodów różanych i je szczepią - widziałam u nich 2 róże z polsko brzmiącymi nazwami. Poszukam później i podam do nich linka - sądzę że warto je kupić by nie zniknęły gdzieś w mroku historii tym bardziej że nimi nie są zainteresowane szkółki.
Te dwie róże to hrabina Braniecka i Dembrowski lub Dąbrowski.

Gosia znalazła polsko-brzmiące róże u nich czyli są nawet takie unikatowe róże, może ta Dembrowski to na cześć naszego generała od Hymnu.
Ta hrabina to Comtesse Branicka http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.25583&tab=1
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/catalogue,1/comtesse-branicka,2647.html

Moje wątki

snowflake
PostNapisane: 27 cze 2012, o 13:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Oj to wy aż różne z całego świata ściągacie... podziwiam.. a dużo wyższe koszty wychodzą?

edulkot
PostNapisane: 27 cze 2012, o 13:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Alu wiedź na stronę i zobacz ile kosztuje dana róża, do tego koszty przesyłki z Francji do nas i od Gosi-Deirde do zamawiającego. :D

-- 27 cze 2012, o 12:56 --

Znalazłam takie cudo Belle sultane http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.197712
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/catalogue,1/belle-sultane,2260.html
Chyba już gdzieś ją widziałam :roll:

Moje wątki

Jule
PostNapisane: 27 cze 2012, o 13:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Majutka, zobacz sobie clemka Viola - niby nie wloch ale kwitnie na tegorocznych pedach, tak ze jak przemarznie, to spoko. Beata w topiku viticela wstawila swojego dla mnie - ladniutki jest i jeszcze ciemniejszy niz Night Veil ;:108

AGNESS
PostNapisane: 27 cze 2012, o 14:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Majeczko a cóż Twojego kociambra tak przywabiło do tej cudnej rabatki....kocimiętki tam wszak nie widzę :wink: :lol:
Joie de Vivre przepiękna , zakochana jestem w takim kolorystycznym połączeniu....róż z pomarańczem....bajka :D na takie zestawy kolorystyczne właśnie polowałam :D

edulkot
PostNapisane: 27 cze 2012, o 14:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jula byłam, widziałam i bardzo mi się podoba ale to pisała Basia a nie Beata. :wink:
Ciemny jest a ja zaczynam szukać niebieskiego bo do Christine Helene chciałabym posadzić niebieskie. Mam Emilia Plater ale taka blada wychodzi :roll:

Obrazek

Obrazek

Czekam aż zakwitnie Christine Helene i wtedy będę kombinować jaki będzie do niej najbardziej pasował. Jak mi jaki nie spasi to mam gdzie sadzić bo 10mb płotka czeka na obsadzenie. :;230

Agnes Edul ma kocimiętki wszędzie pod dostatkiem i jak chce to sobie poskubie, on się nie tarza w niej tylko się pasie. Bardzo często łapie w ogródku myszy lub bije się z przybyszami ale żadnego futra na miejscu zbrodni nie widać. :roll:
Joie de Vivre kupiłam jako dodatek do Westerlanda który góruje z drugiej strony chodniczka i Grace która mi wymarzła. Teraz muszę jakąś wykombinować na miejsce Grace i innej która tam była i też wymarzła i A Shropshire Lad też wymarzła. Aż 3 róże mi w tym miejscu wymarzły a ta maleńka żyje i kwitnie. ;:167

Moje wątki

lulka
PostNapisane: 27 cze 2012, o 15:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
o masz ci los..też bym nerwa złapała. Ja mam od kilku dni 2 małe kociaki, mam nadzieję, że nie doczekam się takich szkód ;:202

gajowa
PostNapisane: 27 cze 2012, o 16:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jakie piękne te francuskie róże, o matko! :D

edulkot
PostNapisane: 27 cze 2012, o 17:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Magda takie maluch to dopiero szkód mogą narobić, naucz ich co im wolno a co nie bo wszędzie ich będzie pełno. ;:108
Ewa a co powiesz na tę ;:173
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.198925
Znalazłam Dembrowskiego - Dombrowski - ciekawe czy to na cześć naszego generała Dąbrowskiego. ;:173
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/catalogue,1/dembrowski-dombrowski,399.html
http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=75169

Moje wątki

camellia
PostNapisane: 27 cze 2012, o 19:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Powiem tak: Elmshorn był w ubiegłym roku nr 1 w moim ogródku.
Piękna historia Dr W. Van Fleet, też bym chciała jakąś pięknotkę uratować, ale jeszcze nie spotkałam... :wink:

Widzę, że znalazłaś tę pięlnotkę La Belle Sultane. Muszę o tym wspomnieć, bo gdzieś o niej czytałam, ale nie pamiętam gdzie. Mianowicie, ktoś (jak sobie przypomnę, kto to napiszę) uważa, że prawdziwa La Belle Sultane wyginęła, a to co sprzedawane jest pod tą nazwą to inna róża galijska - Violacea. Czasem ktoś sprzedaje różę podając obie nazwy jako synonimiczne. Jak jest faktycznie, tego pewnie już nigdy się nie dowiemy.
Jakby nie było, na zdjęciach jest piękna.

Jule
PostNapisane: 27 cze 2012, o 20:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dzięki za sprostowanie, fakt to Basia byla :oops: Ja jeszcze za Charles sie rozgladalam ale u mnie nie bylo ale on chyba taki sam blady jak Emilia - chociaz mnie by pasowal na mate.
Jak cos znajdziesz ladnie niebieskiego z tym ze ciemniejszego i z takich co to sa bezproblemowe, to daj znac ;:196

x-ag-a
PostNapisane: 27 cze 2012, o 21:14 
---

0 szt.
Straciłam rachubę o czym gadacie, dziewuszki... muszę nadrobić najpierw, zanim zabiorę głos :oops:

majka300
PostNapisane: 28 cze 2012, o 12:54 
1000p
1000p

1 szt.
Maju same śliczności ;:196 a moje kotki też narobiły mi bałaganu ;:223 bawią się w moich kwiatach :wit

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1123 ]  Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 67  

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Google [Bot], IIIapcIII, sofijapz i 53 gości