Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majka, jak ja Ci zazdroszczę tych ilości róż na które możesz sobie pozwolić. U mnie coraz bardziej się kurczy, a zachcianek mnóstwo.
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko, szkoda tych pąków, z których już nie zobaczymy kwiatów....Joie de Vivre cudna! zamówiłam sobie wczoraj ;:173
Zachwycił mnie powojnik Alba Luxurians - u nie wszystkie powojniki mają już brązowe liście, przekwitły dawno. Z cięciem czekam do wiosny, ale patrzeć nie mogę na te brązowe kikuty :evil:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Nie do wiary, jak ślicznie jeszcze u Ciebie wygląda ogród. U mnie już całkiem jesiennie.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Asiu no niektórym jakoś tak się nie spieszy spać, Rose de Rescht ma jeszcze kilka pąków, może rozkwitną , szkoda tylko że już nie pachną tak jak w lecie. :uszy
Beata ale całkiem serio to ja zazdroszczę wszystkim tym którzy mają małe ogrody, tak szybko można je zapełnić i już tylko podziwiać i odpoczywać. ;:170
Kasiek Joie de Vivre czyli Rose of Garden jest tak zmienną różą że mnie ciągle zachwyca, takie maleństwo a wytrwale kwitnie. ;:167
Clematis Alba Luxurians rośnie w takim miejscu że ma dość ciepło a że przycięłam go w lecie do ziemi to teraz przeżywa drugą młodość. Chyba sadzenie po dwa takie same powojniki razem i ścinanie jednego może dać takie śliczne efekty kwitnienia aż do silnych mrozów. Ale rok temu też miał w listopadzie kwiaty. ;:173
Małgosiu czy ja wiem czy ślicznie, rok temu było dłużej bardziej kolorowo, teraz dość szybko kolorowe liście opadły choć chryzantemy dzielnie się trzymają. :uszy
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majka tyle róż znów sadzisz ;:oj Fajne krzaczki dostałaś i oby tylko przezimowały dobrze .Powojnik kwitnie na całego a Canina chyba straciła miarę ,że tak wysoko zawędrowała .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Cornelia jeszcze bardziej mi się podoba :D U mnie oprócz Mary Rose kwitnie jeszcze Gentle Hermione, ale na wściekły róż. I tak się cieszę, bo wciąż obywa się bez przymrozków, więc mogę sprzątać. Róże raczej zadołuję, rabata niegotowa :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Z tym sadzeniem powojnikow podwojnie, to tez mi przyszlo do glowy jak scielam Polish Spirit i zakwitl pozniej ze zdwojona sila.... no to dosadzilam mu drugiego i będę ciac naprzemiennie ;:108
Takie puchacze tez mi sie podobaja, moja Hanna takie tworzy i wygladaja zjawiskowo ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Może i ja zrobię tak z powojnikami?
jakoś u mnie słabo kwitną. Może to ten sam powód co u róż?
Czyli zbyt słabe nawozenie?
No, ale 2 obok siebie na pewno będa dawały fajny efekt
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Beata ale całkiem serio to ja zazdroszczę wszystkim tym którzy mają małe ogrody, tak szybko można je zapełnić i już tylko podziwiać i odpoczywać. ;:170
:wit Majeczko, a gu.... ,a gucio.... :;230 jeszcze nie miałam okazji odpocząć :;230 :;230
w małym jest gorzej, bo musisz się mocno ograniczać co wsadzić :;230 :;230
Ale mi się podoba pomysł na posadzenie dwóch powojników i przycinanie na zmianę jednego z nich, żeby mieć ciągle kwity. Zmałpuję to od Jule ;:oj
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

:wit Majka, ta Mercedes też mi się podoba i wpisałam ją do wiosennego zamówienia. Siedzę w chacie, bo miałam postawione bańki.
U mnie pod domem chryzantemki też pięknie kwitną. Wiosną przyjadę po sadzoneczki Twoich. Te bordowe są śliczne.
Majka, będziesz miała przepiękne róże!!! Podziwiam Cię, że nie masz problemu z ich rozróżnieniem. Jak przy swoich paru się gubię!! Mistrzostwo!!!! ;:196
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Oj dziewczyny, fajnie się wam zazdrości takich chciejstw jak moje ale która zazdrości tego nawału pracy :? no która chce się zamienić na areały :?
Powoli szykuję różyczki i rabatki do zimy, kolejny dzień obcinania listków i usypywania małych kopczyków , jak na razie. Udało mi się wysadzić bukszpany na tyły dwóch rabatek i troszkę je poplewić i pokopać bo strasznie zarosło ostatnimi czasy. A gdzie koniec tej roboty ;:202 czy któraś z Was go widziała, może Majeczko u Ciebie się zawieruszył mój koniec :?
Z tymi powojnikami to jest fajny pomysł, jak Jula pisała ciachać na przemian i cały sezon będą kwiatki. Gosiu, Majeczko małpujcie do woli, ważne żeby ślicznie kwitły.
Gosiu moje też nie wszystkie obficie kwitły, nawozów chyba miały za mało a i młodziaki co niektóre. Wiosną kupuję kilkanaście na płotek to i wiaderko nawozu do nich zakupię jak nic.

Obrazek

Tu widać ten płotek 10mb, między dwoma pergolami a przed płotkiem ławka stoi. Posadziłam już dwa, włoski Little Nell bo udało mi się kupić z wyprzedaży i atragene Pamela Jackman rosnący w doniczce od wiosny.
Obrazek

Reszta muszę dokupić wiosną a na każdy słupek jakoś śliczną różyczkę czyli powojników minimum 10 i 3 róże pnące. No i nowe zakupy wiosenne jak znalazł. :;230

Ewa z tymi przymrozkami to macie w tym roku chyba ulgę, u nas dopiero druga noc bez mrozika i oby tak jeszcze tydzień potrwało albo dwa, to może uda mi się posadzić reszta róż bo podobno czeszki już w drodze. ;:65
Jadziu ano sadzę i końca nie widać bo kiedy one wszystkie dojadą do mnie :roll:
Tosia zdrowiej bo działeczka czeka. ;:168
Przyjeżdżaj wiosną, na pewno coś dostaniesz.
Rozróżnić je nie mam problemów bo każda ma swoje imię na karteczce wypisane, to jak robię zdjęcie róży to i napis na karteczce też. ;:173
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majka, jeszcze kilka miesięcy temu nazwy róż to była dla mnie czarna magia 8-) Kilka miesięcy i moje znam po imieniu :D
Z resztą jak do nich mówię, śpiewam i takie tam to nie mogę bezosobowo :;230
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Przypomniały mi się słoniowe ogrody :;230 Ja swój ciągle grabię, choć przecież mniejszy od Twojego.
Przymrozki mnie zaskakują, mało ich i na razie mało straszne. Niech jeszcze to wszystko poczeka, bo jutro mam zamiar przekopać warzywnik. Zadołuję w nim róże, raczej nie zdążę z rabatą :evil:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”