Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Witam w kolejny upalny dzień :wit praży okropnie że ciężko wydychać przy pracy. ;:3

Jula to jest najzwyklejszy goździk brodaty, u mnie te białe to są prawie jak chwasty bo wszędzie ich pełno, ciemnych mam dużo mniej.

Obrazek

A Burgundy Ice kup sobie koniecznie bo fajne te lody jagodowe. :;230

Ewa majowa żałuj żeś jej nie kupiła bo rzeczywiście jak do tej pory bardzo wigorna różyczka. Koszuty? w tym roku już Ci nie zakwitną musisz czekać cały rok ale warto na takie kwiaty czekać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek zastanawiam się czy nie dałoby się zrobić z nich konfitur ale ciągle ma zbyt mało kwiatów żeby się bawić, czasami suszę jej płatki do woreczków zapachowych. ;:173

Majka ja kupiłam tylko jedną ale Ty masz chyba 3 francuzeczki i twierdzisz że rosną najlepiej czyli jednak starają się żeby róże były wigorne. Jesienią będę zamawiać Souveniry w innej szkółce francuskiej http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ i jestem ciekawa jakie oni mają sadzonki. ;:173

Zosia dla równowagi psychicznej nie będę wyliczać ile mi padło, najważniejsze są teraz te które kwitną i te które raczyły chcieć żyć i powolutku rosną a tych jest znacznie więcej dlatego jestem dobrej myśli. :uszy

Ania oj ociąga się ona bardzo i nie mogę się doczekać jak wygląda kwiat w pełnym rozkwicie. ;:65

Jadzia Pashmina to maleństwo więc wszędzie wciśniesz. :;230

Joasia witam i zapraszam choć kolekcja Souvenirów jeszcze dość skromna. ;:173

Gosia a czy to można nazwać rozkwit, to jest tylko takie preludium do pełnego rozkwitu. Tylko że ona pewnie długo będzie trwać w takim uchyleniu i udawać pompon. :lol:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko ależ cudnie różanie u Ciebie, nie mogę się nasycić widokiem róż, u mnie w tym roku będzie pod tym względem pusto.... w moim ogrodzie zawsze było pełno lilii i róż a teraz zrobiło się pusto, zostało może 20-30 krzaczków ;:145 i to takie rachityczne bidy, że aż płakać się chce, będą się regenerowały przez cały sezon i kwiatuszków wiele nie zobaczę. Całe szczęście, ze lilie ładnie przetrwały, bo można byłoby siąść i płakać. Ale jak widzę takie cudne kwitnienia.....to jeszcze bardziej mi żal....a wydawało się, że już się pogodziłam ze stratami ;:145
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majuś piękne te Koszuty - i kolor i kształt kwiatu mi sie podoba.
Pashmina już chyba bardziej nie otworzy kwiatu. To taki pomponik- sliczny zresztą- u Ciebie pierwszej zakwitła.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Kurczaki tą Pashminą powaliłaś mnie na kolana. ;:180
Burgundy Ice też piękna, a ja już nie mam miejsca. 8-)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

U mnie dzisiaj zakwitnął Burgundy Ice piękniście woni a kwiat kolorem ma podobny do Doktorka i Astrid .No nie wiem u mnie miejsca jak na lekarstwo :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Spodziewam się, że Koszuty? raczej nie zakwitnie w tym roku, rośnie jednak nieźle :D Zostało dla niej całkiem dużo miejsca, jeśli chciałaby się bujać. Moje odrosty chcą rosnąć? :;230 W razie nieszczęścia znajdę nowe :wink:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Agnes każda strata w ogrodzie jest dość długo bolesna ;:168 zostały Ci na pociechę lilie, za to moje są zniszczone przez grad i tylko część zakwitnie pojedynczymi kwiatkami ale najważniejsze żeby aby pokazały jakie mają kwiatki bo dość sporo mam nówek. :uszy

Ida no niby powinien ten pomponik się troszkę bardziej rozchylić ale to pewnie będzie pod koniec życia tego pomponika, ciekawa jestem jak długo będą się utrzymywać na krzaczku. ;:173

Beata na takie maleństwa zawsze znajdzie się kawałeczek rabatki :;230 gorzej zmieścić takiego olbrzyma jak Souvenir de Kean czyli Hippolyte.

Jadzia te maleństwa zachwycają nas każdym swoim kawałeczkiem, i jak tu ich nie ;:167

Ewa jak nie będziesz podbierać jej odrostów to powinna być dość szeroka, ja swojej znowu będę wybierać jesienią bo są chętni na nią.
Z Twoich odrostów widać jeden różowy wypuścił mały listeczek, reszta zbrązowiała i siedzą cicho a fioletowa jest częściowo zielona i tak sobie cichutko stoi, czekam cierpliwie bo dopiero teraz obudził się Joachim du Bellay po przeszło miesięcznym wyczekiwaniu. :uszy

Na dobranoc pokażę Wam różyczkę która każdego dnia się budzi a jak słonko z niej schodzi to idzie spać, powinna dość długo trzymać kwiatki, zobaczymy jak będzie troszkę starsza. Ta róża to Eyes for You.

Obrazek 18.06.2012 w porannym słonku

Obrazek jak wyżej

Obrazek 18.06.2012 słonko schowało się za dom

Obrazek 19.06.2012 w porannym słonku

Obrazek słonko schowało się za dom

Ja też tak jak moje Oczunia idę na zasłużony odpoczynek a jutro mam zabawę z wnuczką Martą. ;:19
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Śliczne te Oczy :D Niby nic takiego, a kwiatki cieszą.
Zachmurzyło się od rana. Jak na tydzień bez opadów, całkiem zachęcająco to wygląda. Nie narzekam na brak deszczu, ale pod krzewami jest sucho :shock:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Eyes for you piękna, tak się zastanawiam czy nie przydałaby mi się do kolekcji - mam już "Panią Goździkową", Grace , która wygląda jak rasowa dalia to i powinnam mieć Oczy jako ketmie :;230
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Ale napakowana Pashmina, już nie mogę się doczekać rozwiniętego kwiatka, będzie cudna ;:167
Burgundy i Doktorek super!
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Maju jak Pashminka ? Rozwinęła się ciut więcej? ;:224
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Oj Majka - ona nawet w pomponie wygląda ładnie, u mnie Royale Palais zaczyna mnie denerwować. Teraz u nas kolejne 3 dni ma być deszczowe - nigdy mi ta róża nie zakwitnie.
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

;:oj wow nowy wątek i już tyle stron... Witam bardzo spóźniona :wit

Pozdrawiam Jola.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”