Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1123 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  
Autor Wiadomość
beata68
 Tytuł: Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6
PostNapisane: 17 lis 2012, o 21:42 
1000p
1000p

1 szt.
Majka, jak ja Ci zazdroszczę tych ilości róż na które możesz sobie pozwolić. U mnie coraz bardziej się kurczy, a zachcianek mnóstwo.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

robaczek_Poznan
PostNapisane: 17 lis 2012, o 21:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Majeczko, szkoda tych pąków, z których już nie zobaczymy kwiatów....Joie de Vivre cudna! zamówiłam sobie wczoraj ;:173
Zachwycił mnie powojnik Alba Luxurians - u nie wszystkie powojniki mają już brązowe liście, przekwitły dawno. Z cięciem czekam do wiosny, ale patrzeć nie mogę na te brązowe kikuty :evil:

MaGorzatka
PostNapisane: 17 lis 2012, o 23:36 
Konto usunięte na prośbę.

0 szt.
Nie do wiary, jak ślicznie jeszcze u Ciebie wygląda ogród. U mnie już całkiem jesiennie.

edulkot
PostNapisane: 18 lis 2012, o 01:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Asiu no niektórym jakoś tak się nie spieszy spać, Rose de Rescht ma jeszcze kilka pąków, może rozkwitną , szkoda tylko że już nie pachną tak jak w lecie. :uszy
Beata ale całkiem serio to ja zazdroszczę wszystkim tym którzy mają małe ogrody, tak szybko można je zapełnić i już tylko podziwiać i odpoczywać. ;:170
Kasiek Joie de Vivre czyli Rose of Garden jest tak zmienną różą że mnie ciągle zachwyca, takie maleństwo a wytrwale kwitnie. ;:167
Clematis Alba Luxurians rośnie w takim miejscu że ma dość ciepło a że przycięłam go w lecie do ziemi to teraz przeżywa drugą młodość. Chyba sadzenie po dwa takie same powojniki razem i ścinanie jednego może dać takie śliczne efekty kwitnienia aż do silnych mrozów. Ale rok temu też miał w listopadzie kwiaty. ;:173
Małgosiu czy ja wiem czy ślicznie, rok temu było dłużej bardziej kolorowo, teraz dość szybko kolorowe liście opadły choć chryzantemy dzielnie się trzymają. :uszy

Moje wątki

JAKUCH
PostNapisane: 18 lis 2012, o 01:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Majka tyle róż znów sadzisz ;:oj Fajne krzaczki dostałaś i oby tylko przezimowały dobrze .Powojnik kwitnie na całego a Canina chyba straciła miarę ,że tak wysoko zawędrowała .

ewamaj66
PostNapisane: 18 lis 2012, o 15:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Cornelia jeszcze bardziej mi się podoba :D U mnie oprócz Mary Rose kwitnie jeszcze Gentle Hermione, ale na wściekły róż. I tak się cieszę, bo wciąż obywa się bez przymrozków, więc mogę sprzątać. Róże raczej zadołuję, rabata niegotowa :(

Jule
PostNapisane: 18 lis 2012, o 20:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Z tym sadzeniem powojnikow podwojnie, to tez mi przyszlo do glowy jak scielam Polish Spirit i zakwitl pozniej ze zdwojona sila.... no to dosadzilam mu drugiego i będę ciac naprzemiennie ;:108
Takie puchacze tez mi sie podobaja, moja Hanna takie tworzy i wygladaja zjawiskowo ;:167

Margo2
PostNapisane: 18 lis 2012, o 22:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Może i ja zrobię tak z powojnikami?
jakoś u mnie słabo kwitną. Może to ten sam powód co u róż?
Czyli zbyt słabe nawozenie?
No, ale 2 obok siebie na pewno będa dawały fajny efekt

majka411
PostNapisane: 19 lis 2012, o 19:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:
Beata ale całkiem serio to ja zazdroszczę wszystkim tym którzy mają małe ogrody, tak szybko można je zapełnić i już tylko podziwiać i odpoczywać. ;:170

:wit Majeczko, a gu.... ,a gucio.... :;230 jeszcze nie miałam okazji odpocząć :;230 :;230
w małym jest gorzej, bo musisz się mocno ograniczać co wsadzić :;230 :;230
Ale mi się podoba pomysł na posadzenie dwóch powojników i przycinanie na zmianę jednego z nich, żeby mieć ciągle kwity. Zmałpuję to od Jule ;:oj

Tosia1
PostNapisane: 19 lis 2012, o 20:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Majka, ta Mercedes też mi się podoba i wpisałam ją do wiosennego zamówienia. Siedzę w chacie, bo miałam postawione bańki.
U mnie pod domem chryzantemki też pięknie kwitną. Wiosną przyjadę po sadzoneczki Twoich. Te bordowe są śliczne.
Majka, będziesz miała przepiękne róże!!! Podziwiam Cię, że nie masz problemu z ich rozróżnieniem. Jak przy swoich paru się gubię!! Mistrzostwo!!!! ;:196

edulkot
PostNapisane: 19 lis 2012, o 20:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Oj dziewczyny, fajnie się wam zazdrości takich chciejstw jak moje ale która zazdrości tego nawału pracy :? no która chce się zamienić na areały :?
Powoli szykuję różyczki i rabatki do zimy, kolejny dzień obcinania listków i usypywania małych kopczyków , jak na razie. Udało mi się wysadzić bukszpany na tyły dwóch rabatek i troszkę je poplewić i pokopać bo strasznie zarosło ostatnimi czasy. A gdzie koniec tej roboty ;:202 czy któraś z Was go widziała, może Majeczko u Ciebie się zawieruszył mój koniec :?
Z tymi powojnikami to jest fajny pomysł, jak Jula pisała ciachać na przemian i cały sezon będą kwiatki. Gosiu, Majeczko małpujcie do woli, ważne żeby ślicznie kwitły.
Gosiu moje też nie wszystkie obficie kwitły, nawozów chyba miały za mało a i młodziaki co niektóre. Wiosną kupuję kilkanaście na płotek to i wiaderko nawozu do nich zakupię jak nic.

Obrazek

Tu widać ten płotek 10mb, między dwoma pergolami a przed płotkiem ławka stoi. Posadziłam już dwa, włoski Little Nell bo udało mi się kupić z wyprzedaży i atragene Pamela Jackman rosnący w doniczce od wiosny.
Obrazek

Reszta muszę dokupić wiosną a na każdy słupek jakoś śliczną różyczkę czyli powojników minimum 10 i 3 róże pnące. No i nowe zakupy wiosenne jak znalazł. :;230

Ewa z tymi przymrozkami to macie w tym roku chyba ulgę, u nas dopiero druga noc bez mrozika i oby tak jeszcze tydzień potrwało albo dwa, to może uda mi się posadzić reszta róż bo podobno czeszki już w drodze. ;:65
Jadziu ano sadzę i końca nie widać bo kiedy one wszystkie dojadą do mnie :roll:
Tosia zdrowiej bo działeczka czeka. ;:168
Przyjeżdżaj wiosną, na pewno coś dostaniesz.
Rozróżnić je nie mam problemów bo każda ma swoje imię na karteczce wypisane, to jak robię zdjęcie róży to i napis na karteczce też. ;:173

Moje wątki

robaczek_Poznan
PostNapisane: 19 lis 2012, o 22:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Majka, jeszcze kilka miesięcy temu nazwy róż to była dla mnie czarna magia 8-) Kilka miesięcy i moje znam po imieniu :D
Z resztą jak do nich mówię, śpiewam i takie tam to nie mogę bezosobowo :;230

ewamaj66
PostNapisane: 19 lis 2012, o 23:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Przypomniały mi się słoniowe ogrody :;230 Ja swój ciągle grabię, choć przecież mniejszy od Twojego.
Przymrozki mnie zaskakują, mało ich i na razie mało straszne. Niech jeszcze to wszystko poczeka, bo jutro mam zamiar przekopać warzywnik. Zadołuję w nim róże, raczej nie zdążę z rabatą :evil:

Margo2
PostNapisane: 20 lis 2012, o 00:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
O tej porze roku ten zakątek też slicznie wygląda.
Ale zobaczyć te kwitnące krzewy, które posadziłaś to byłaby bajka.
To wiosną obie bedziemy biegały z nawozem.
W poprzednich sezonach dodatkowo w sezonie podlewałam róże biohumusem.
Może to on spowodował lepsze kwitnienie?
W każdym bądź razie na 100% nawoziłam więcej niż w tym roku. I były widać tego efekty

edulkot
PostNapisane: 20 lis 2012, o 00:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
robaczek_Poznan napisał(a):
Majka, jeszcze kilka miesięcy temu nazwy róż to była dla mnie czarna magia 8-) Kilka miesięcy i moje znam po imieniu :D
Z resztą jak do nich mówię, śpiewam i takie tam to nie mogę bezosobowo :;230

Kasiek ja mam to samo :;230 gadam do nich po imieniu ale tak bardziej swojsko, do Paula Ricault to ciągle gadałam 'Pawełku rusz żeś się wreszcie' a do Gabrielle Privat zawsze mówiłam Gabusiu a do Souvenir de Francois Gaulan - Francik. Ot takie rodzinne a zarazem przyjacielskie pogawędki. :;230

Ewa jeszcze nic nie grabiłam, M. dzisiaj zaczął ale kiepsko się palą liście dębowe bo mokre jeszcze. Jak w tym tygodniu nie przyjdą różyczki to też zadołuję bo zapowiadają już mrozik i w dzień. ;:108
Gosiu jeszcze nie stosowałam Biohumusu w ogrodzie , tylko do domowych ale chyba muszę zacząć bo jakoś mało efektownie kwitną krzewy choć nówek z zasady wcale nie nawożę, najpierw muszą się zakorzenić. ;:173

Moje wątki

Margo2
PostNapisane: 21 lis 2012, o 00:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja stosowałam i chyba im to służy. Nie podlewam tak często jak doniczkowe, tylko co 2,3 tygodnie, bo przecież dostają jeszcze inne jedzonko. Zakończyłam podlewanie w sierpniu. W przyszłym roku musze do tego wrócić

majka411
PostNapisane: 21 lis 2012, o 19:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:
Oj dziewczyny, fajnie się wam zazdrości takich chciejstw jak moje ale która zazdrości tego nawału pracy no która chce się zamienić na areały

Majeczko, ja szczerze mówiąc zazdroszczę tego, że możesz swobodnie dobierać różyczki do swojego wielkiego ogrodu.
Masz rację, że w tej zazdrości zapominam ile pracy musisz włożyć, żeby o nie zadbać.
Masz wspaniałą wizję i dużo zaparcia żeby osiągnąć cel. Na forum nie ma drugiej takiej pasjonatki jak Ty.
Podziwiam Ciebie za to co robisz. ;:168
Gadanie do każdej różyczki, drzewka czy roślinki i u mnie jest na porządku dziennym.
Róże mają swoje przezwiska, a drzewka nadane nazwy takie jak Gruba Kaśka czy Kajtek .... :;230

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1123 ]  Idź do strony nr...        1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: jarha i 93 gości