Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Kiciuś :evil: Dobrze, że zwiał z miejsca zbrodni :wink:
Róże liczyłam w niedzielę, całkiem ładnie było, więc sobie spacerowałam przed deszczem. Naliczyłam 107 sztuk. Jedna pomyłka mniej czy więcej nie robi różnicy :D Wymarzło mi trochę, ale nie tragicznie dużo.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

:wit Majeczko, a no dobrze, że kiciuś zwiał. :;230
Przejrzałam róże w Twojej francuskiej szkółce. Ale tam tego jest ;:oj .
Z tego co pamiętam, to poza historycznymi wyłapałam, że oni mają angielki i takie cacuszka jak Colett czy Poesie.
Tą róże mam i polecam niezłe cacuszko z niej. :heja
Sharifa Asma - angieleczka tylko po 8,03 Euro. Jak znam ceny, to tanio. Znalazłam też Abrahama Derby, wiesz u nich róże potwornie wypasione, to takiego aż miło kupić. Z tych zapamiętanych, to jeszcze Jude the Obscure czy Ste Cecilia.
Czy Ty się orientujesz co oznacza brak zdjęcia, czy taka róża będzie. Czy to jest już oferta na jesień 2012 ?
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Witam dziś o poranku :wit ślicznie świeci słonko i tylko iść do ogrodu i napawać się zapachami róż. ;:3

Ewa to masz fajny zbiór a ja już zapomniałam ile ich mam. :wink: A ile Ci jeszcze się zmieści, za parę lat będziesz miała ich pewnie dobrze przeszło 200. :uszy
Pewnie i u Ciebie dzisiaj słonko to może pokażesz tę pomyloną Nevadę. ;:173
Majka za angielkami nie patrzyłam to nawet nie wiem ile kosztują.
Zdjęć nie ma dużo róż, pewnie nie mają swoich a cudzych nie wstawiają tak jak nasi to robią. Teraz wcale nie sprzedają bo pod każdym zdjęciem jest symbol ręki czyli koszyka i wszystkie są przekreślone, z takim przekreślonym symbolem róży nie ma w sprzedaży. Muszę jeszcze raz przejrzeć ich ofertę, może oprócz Souvenirów jeszcze coś wypatrzę. :;230

A teraz apel :!:
A teraz apel który będę zamieszczać codziennie, jak chcecie oglądać dużo pięknych Souvenirów to proszę Was niech aby kilka osób zamówi róże we francuskiej szkółce http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ Mają tam bardzo duży wybór historycznych róż i ogromny Souvenirów. ;:180

Kolejna róża a raczej różyczka bo to maleństwo została sprowadzona prosto z Anglii przez Basię za szkółki Fryer's.
Joie de Vivre

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Jeśli chodzi o tą szkółkę - można dostać u nich naprawdę unikalne róże - zbierają róże zapomniane ze starych ogrodów różanych i je szczepią - widziałam u nich 2 róże z polsko brzmiącymi nazwami. Poszukam później i podam do nich linka - sądzę że warto je kupić by nie zniknęły gdzieś w mroku historii tym bardziej że nimi nie są zainteresowane szkółki.
Te dwie róże to hrabina Braniecka i Dembrowski lub Dąbrowski.
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Po podpowiedzi Ewuni-Taczuni i po namyśle postanowiłam zmienić treść mojego apelu.

We francuskiej szkółce http://www.pepiniere-rosesloubert.com/ dzięki uprzejmości Gosi-Deirde będziemy robić wspólne zamówienie. Mają tam bardzo dużo róż historycznych i unikatowych i Souvenirów na których mi zależy. Ale zamówienie będzie realizowane jak uzbiera się dość spora liczba róż. Dlatego proszę Was wszyscy zajrzyjcie do tej szkółki a może jakaś różyczka wpadnie Wam w oko i ;:167 . Za zainteresowanie i ewentualne zastanowienie z góry Wam dziękuję. ;:180
Deirde pisze:Jeśli chodzi o tą szkółkę - można dostać u nich naprawdę unikalne róże - zbierają róże zapomniane ze starych ogrodów różanych i je szczepią - widziałam u nich 2 róże z polsko brzmiącymi nazwami. Poszukam później i podam do nich linka - sądzę że warto je kupić by nie zniknęły gdzieś w mroku historii tym bardziej że nimi nie są zainteresowane szkółki.
Te dwie róże to hrabina Braniecka i Dembrowski lub Dąbrowski.
Gosia znalazła polsko-brzmiące róże u nich czyli są nawet takie unikatowe róże, może ta Dembrowski to na cześć naszego generała od Hymnu.
Ta hrabina to Comtesse Branicka http://www.helpmefind.com/gardening/l.p ... 5583&tab=1
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/c ... ,2647.html
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Oj to wy aż różne z całego świata ściągacie... podziwiam.. a dużo wyższe koszty wychodzą?
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Alu wiedź na stronę i zobacz ile kosztuje dana róża, do tego koszty przesyłki z Francji do nas i od Gosi-Deirde do zamawiającego. :D

-- 27 cze 2012, o 12:56 --

Znalazłam takie cudo Belle sultane http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.197712
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/c ... ,2260.html
Chyba już gdzieś ją widziałam :roll:
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majutka, zobacz sobie clemka Viola - niby nie wloch ale kwitnie na tegorocznych pedach, tak ze jak przemarznie, to spoko. Beata w topiku viticela wstawila swojego dla mnie - ladniutki jest i jeszcze ciemniejszy niz Night Veil ;:108
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Majeczko a cóż Twojego kociambra tak przywabiło do tej cudnej rabatki....kocimiętki tam wszak nie widzę :wink: :lol:
Joie de Vivre przepiękna , zakochana jestem w takim kolorystycznym połączeniu....róż z pomarańczem....bajka :D na takie zestawy kolorystyczne właśnie polowałam :D
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Jula byłam, widziałam i bardzo mi się podoba ale to pisała Basia a nie Beata. :wink:
Ciemny jest a ja zaczynam szukać niebieskiego bo do Christine Helene chciałabym posadzić niebieskie. Mam Emilia Plater ale taka blada wychodzi :roll:

Obrazek

Obrazek

Czekam aż zakwitnie Christine Helene i wtedy będę kombinować jaki będzie do niej najbardziej pasował. Jak mi jaki nie spasi to mam gdzie sadzić bo 10mb płotka czeka na obsadzenie. :;230

Agnes Edul ma kocimiętki wszędzie pod dostatkiem i jak chce to sobie poskubie, on się nie tarza w niej tylko się pasie. Bardzo często łapie w ogródku myszy lub bije się z przybyszami ale żadnego futra na miejscu zbrodni nie widać. :roll:
Joie de Vivre kupiłam jako dodatek do Westerlanda który góruje z drugiej strony chodniczka i Grace która mi wymarzła. Teraz muszę jakąś wykombinować na miejsce Grace i innej która tam była i też wymarzła i A Shropshire Lad też wymarzła. Aż 3 róże mi w tym miejscu wymarzły a ta maleńka żyje i kwitnie. ;:167
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

o masz ci los..też bym nerwa złapała. Ja mam od kilku dni 2 małe kociaki, mam nadzieję, że nie doczekam się takich szkód ;:202
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Jakie piękne te francuskie róże, o matko! :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Majkowy zielony dom i ... Souveniry cz.6

Post »

Magda takie maluch to dopiero szkód mogą narobić, naucz ich co im wolno a co nie bo wszędzie ich będzie pełno. ;:108
Ewa a co powiesz na tę ;:173
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.198925
Znalazłam Dembrowskiego - Dombrowski - ciekawe czy to na cześć naszego generała Dąbrowskiego. ;:173
http://www.pepiniere-rosesloubert.com/c ... i,399.html
http://www.helpmefind.com/rose/pl.php?n=75169
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”