Od ugoru do ... cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Stokrotkę i bratka wrzuciłam w koszyk jako nasiona.
Prymulkę wybrałam siewkę.

Euzebiuszu :)
Pytanie teraz czy to może być pod chmurką? Jeżeli tak to po zimie kiedy zacząć "tunelować"?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Mariusz często zimuje pod chmurką, ja zimowałem dwa razy i wszystko było Ok. Gorzej z prymulką, trzeba naprawde mocno okryć i o to musisz zapytać Mariusza. Co do bratka i stokrotki to wystarczy ciasno ustawić doniczki i okryć agrowłóknina licząc 1 warstwę na każde -5stopni i będzie dobrze. Wyliczenie początku produkicji to największy problem, u na s w tym roku brakuje bratka bo nikt nie spodziewał sie tak wczesnej wiosny. W efekcie jest bratek nieokwitnięty a klienci szukają. Myślę że po tym sezonie będziemy mądrzejsi :uszy
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Z pogodą jeszcze chyba nikt nie trafił.
Tym bardziej że mamy klimat ocieplający.
Nasionka powinny dotrzeć do mnie do końca kwietnia. Kiedy wysiewać stokrotkę i bratka?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Jeśli dobrze kojarzę (muszę poszukać w notatkach) to siałem je pod koniec sierpnia i początkiem września :roll: Zbyt wcześnie posiane kwitły już jesienią, a u nas jesienią nie specjalnie się sprzedają :(
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Czytałam że często zakwitają w tym samym roku a dopiero na drugi rok kwiaty są piękniejsze.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Jeśli zakwitną to mamy dodatkową robotę, trzeba je ogłowić. Późno siane nie zdążą zakwitnąć, ale za późno też źle bo nie zdążą się wzmocnić i przezimować. Na szczęście mamy ostatnio dłuuugie piękne jesienie :roll:
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Zibi_41 pisze:W zakładce profil są miejsca na imię, miejscowość, takie tam drobne informacje... :wink:
Sprzedawać na Mazowszu to tylko pogratulować, u nas na Śląsku ceny są znacznie niższe no i zbyt trochę mniejszy, za to dużo nawozów mamy w powietrzu :wink:

Nooo co do ten to się zgadza, pelargonie stojąca golepo 6-5zł a hybryde 8. zwisające 4-5zł. Surfinia 4zł, begonia stale kwitnąca 2zł :)
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Czyli wszystko na wyczucie.
Taka zła jestem na siebie że te nasiona kiepskiej jakości wysiałam.. ah ! :cry:
Będę mądrzejsza na następny sezon.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Od ugoru do ...

Post »

Łukaszu, to ceny hurtowe czy detal ? U mnie na dziś na stoisku stoi bratek po 1,50zł i podobno jeszcze za drogo :( Begonia za dwa złote? musiałbym ją ozłocić :wink:

Dziewczyno, ja też zaczynałem od nasion z ogrodniczego, myślałem że to co na zdjęciu to w środku :roll: Teraz nawet nie patrzę na opakowania ze zdjęciami, to dla ogródkowiczów. Dobre nasiona są tylko z importu niestety :(
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Nie chce tu wyjść na malkontenta jakiegoś ale Polacy to nie potrafią zrobić nasion nie to że nie jestem patriotką bo jestem :D ale robię tez sadzonki warzyw na przykład i najlepsze jak to zibi mówi z ogrodniczego nie dorównają zbieranym w pierwszym roku ze średniej jakości holenderskich ;:145 ;:145 ;:145 co do cen to tak jak Łukasz pisze ale za to u Was zimy łagodniejsze ;:180 ;:180

Angelika nie przejmój się ,każdy kto zaczynał od zera zahaczył :D o : Zybi pozwól że zacytuję o"ogrodniczy" teraz jest o tyle łatwiej że możesz trafić na takie przyjazne forum w internecie ja mam zgoła inne wyksztalcenie moja wiedza w tym względzie była zerowa o pomocy sąsiadów można zapomnieć no bo konkurencja więc żródłem wiedzy własne porażki :D
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

U nas na śląsku ceny nie są aż takie złe. W tym roku całego bratka sprzedałem w detalu po 1.6 a w hurcie z domu po 1.07-1.25. bez wyjazdów na giełdę do Częstochowy. Ale rok rokowi nie równy. Jak dla mnie nie widzę sensu siania bratka który ma być na wiosnę skoro nasiono kosztuje około 10gr a gotowa sadzonka poniżej 20gr. Siać go trzeba z początkiem sierpnia a on nie znosi upałów i zaraz wybiegnie. SG ma w ofercie paletki mix po 460szt więc na początek odmiana Delta będzie ok. Na dworze po posadzeniu może stać az do połowy listopada porem lepiej tunel. Prymuli z dworu nie widziałem i myślę że ciężko będzie ją utrzymać. Nie każda prymula wytrzyma mrozy!! Odmiany wytrzymujące do -15-20 to "DOBRA" i "EURO" z SG.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Od ugoru do ...

Post »

Forestit, czyli jak zamówiłam prymule na 33 tydzień, to może stać pod chmurką. Na przymrozki wstawić ją do tunelu i tam zimować pod włókniną?
Apropos bratków, mówisz że "bezpieczniej" jest zamówić od SG mix kolorów ?

Stokrotka
- tak! mam ogromne szczęście że mogę zadawać WAM pytania, oczywiście nie wyklucza tu moich głupich potknięć, ale mądry człowiek uczy się na błędach. Notatnik z myślami co poprawić założony, więc na przyszły sezon już będę bardziej przygotowana.

Mąż za bardzo nie interesuje się procesem wzrostu, nawożeniem, ochroną itd. od strony technicznej nie mogę powiedzieć bo mi pomaga. Niestety z całą resztą jestem sama i jakoś muszę sobie radzić. Czytam różne artykuły, komentarze, posty na forum. Staram się jak najwięcej wyciągnąć.

Tak czy siak jakbym stała za sobą to kopnęła bym się konkretnie w zadek że takie "babole" zrobiłam.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Od ugoru do ...

Post »

Zibi, to ceny detaliczne i praktycznie wszystko idzie w detalu. Bratek mi się dopiero zaczął, 25 tysięcy, po 1,5 sprzedaje i trzymac będę cene, ponieważ mam małą sadzonkę z pierwszym dużym kwiatem przy samej roślinie, nie wyciągniety i mam zamiar ani sztuki nie sprzedawac taniej jak patrze na bratki u innych które nie mogą stac prosto są takie olbrzymie. W tym roku postawiliśmy cel 1000 doniczek wiszących w rozmiarze 25, masakra ile to miejsca zajmuje, mam nadzieje że nie bedzie mrozów bo musze je rozstawiać w nieogrzewanym tunelu :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”