Mój fijoł 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewuś te przymrozki mogą wykończyć a to podobno nie koniec, oglądałam niedawno pogody i na jednym portalu u nas przewidują do -5st. to już nie przymrozek tylko mróz brrr. Czyżby miała być powtórka z zeszłego roku. ;:131
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mój fijoł 5

Post »

słyszałam że własnie szafirki szybko się plenią, a z tym poszerzaniem właścicielki chyba nie jest aż tak źle... coo?? kochanego ciałka nigdy za wiele :lol:

Powiedz mi czy wsadzałaś już do gruntu lobelie, bo nie doczytałam...
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewuniu nie nadążam za twoim nowym wątkiem, podobają mi się puchaci "pomocnicy", którzy bacznie obserwują rabaty, u mnie też jest ich kilka. Skalniak okazały, roślin mnóstwo, gdy to wszystko zakwitnie ale będzie widok. Przetacznik armeński to piękna roślinka a zwłaszcza jej niebieskie kwiatuszki. Coraz bardziej u ciebie kolorowo, żeby tylko pogoda dopisała. :D
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewo a myślałam, że to moja forsycja leniwa :;230 Wysiliły się w tym roku, nie ma co ... ;:144
Miałam też strzępiaste tulipany ale nie widzę ich cosik ;:24
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewciu co stało się karmnikowi ościstemu? zamierzałam sobie kupić do zadarniania ;:202
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Mój fijoł 5

Post »

O żesz, co się mu stało?
Ja mam sporo u siebie posadzonego, słyszałam , ze karmnik łysieje, ale że można go poskubać i odbija...albo posadzić nowy w łyse placki, ale tam widze jakiś gąszczu suchych pędów :shock:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewuś, a właśnie rozmawiałam dziś na poczcie z panią, że jej cały dywanik karmnika wymarzł. Była bardzo zawiedziona, bo już mocno rozrośnięty był. No cóż, ja też powiększam listę strat. Nie mogę odżałować brunnery Jack Frost, która dostałam w ubiegłym roku i już była taka ładna i duża. Może jeszcze coś odbije? :wink:
Ja miałam podobną ilość kwiatów na forsycji. :;230
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ja dostałam od koleżanki w tym roku brunerrę Jack. I o dziwo przetrwały nowe sadzonki, takie malusie, a stara, największa część przemarzła. Musze chuchać i dmuchać na swoją
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój fijoł 5

Post »

Chuchanie i dmuchanie tez nie zawsze pomaga :roll: Ludziki tak pozabezpieczali niektore chabazie a i tak gucio, to sama nie wiem czy jest sens chuchac i dmuchac :wink:
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewo, aż tak mocno u Ciebie mrozi? U mnie odpukać jak na razie spokojnie, ludzie mówią, że miejscami było biało, no zwłaszcza wczesnym ranem w okolicach lasów. Ale rośliny na szczęście nie ucierpiały żadne. Ciekawe co będzie w weekend, ponoć znowu ma przyjść ochłodzenie.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 5

Post »

Majka, aż boję się myśleć :( Na razie miałam wyłącznie lekkie przymrozki i tylko rodgersje oraz wyhodowane w domu hosty ucierpiały.
Eliza, dzięki moim ulubionym zwierzętom lobelii mam 10 sztuk, jeszcze ich nie posadziłam.
Irena, gorzej, że koty aktywnie i pasywnie spędzają czas na rabatach, kiedy mnie nie ma :wink: Albo biegają po roślinach, albo śpią na nich :evil:
Elżbieta, to nie pierwszy rok, kiedy tak marnie to wygląda.
Ewa, starsze kępy łysieją od środka i trzeba uzupełniać.
Justyna, ja z brzegów przesadzam do środka. Na szczęście mam mało.
Ewa, do karmnika już się przyzwyczaiłam. Brunnery dały sobie radę, ale mam nieduże sadzonki.
Gosia, nie ma sensu chuchać za bardzo, bo żal będzie większy w razie niepowodzenia :wink:
Jule, zupełnie zgadzam się z Tobą :D Tylko gdzie jest granica między koniecznością zabezpieczania, a chuchaniem :roll:
Ala, dziś w ogóle bez przymrozku, ale ogrodnicy dopiero będą, więc nie ma się co cieszyć :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewuniu , nie zdawałam sobie sprawy, że tak na Warmii macie problemy wiosną z przymrozkami. Tez by mnie wpieniło gdybym straciła kochane roslinki. Cieplutkiego dnia zyczę ;:196
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój fijoł 5

Post »

Ewcia wszystko z umiarem :lol: Ostatnio nawet rozmawialam o tym z Ewa-tuli, bo pod wplywem foruma okryla na zime swoje Rh i po zimie wygladaly tragicznie, co nie zdarzalo sie przez ostatnie 7 lat nieokrywania :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”