Na końcu tęczy...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuniu u Ciebie tez tak zimno i wietrznie? Boję sie że to zimno zaszkodzi nowym nasadzeniom ;:223
Awatar użytkownika
rosiowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2177
Od: 14 cze 2008, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Łodzią

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Rany, jakie ja tu widzę możliwości.... :shock:

Kolekcja tulipanów piękna, ale jednak psiur futrzaty mnie urzekł najbardziej. Pomiziaj mocno ode mnie.

U mnie też piszczące urządzenie przestało zdawać egzamin. Ale pomogły śledzie z czosnkiem zakopane w korytarzach.
pozdrawiam - Gosia
Moje wątki
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewo, a coś postanowiłaś już z tymi śliwami? Może warto zostawić chociaż dwa drzewka ale je dobrze przyciąć. Jeśli to nawet tylko ałycza to nalewka z nich super ;:3 A na cień może jakaś katalpa albo lipa?
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Misiu ja mam ten problem ,że kocham wszystkie kwiaty a teraz tyle nowych odmian się pojawia i krzewów i ja od razu chciałabym to mieć więc robi się busz , w ubiegłym roku Dalie mi oszalały niektóre urosły ponad 1,70 ,posadzone były wzdłuż ścieżki po obu stronach , jak szłam były o wiele wyższe ode mnie i zaczepiały mnie kwiatami ,ja to uwielbiam :heja

Simbi z obstawą mówisz :;230 , no to by nie było dobrze , M się wkurzył bo mu powędrował do nowo posadzonych drzewek owocowych i ma go potraktować świecami dymnymi ;:oj

ewa w u mnie lało przez dwa dni a dziś siąpi i wieje , nie wiem co się dzieje z tą pogodą , strasznie :evil: dziś mam dostać paczkę z nowymi nabytkami i jak je wsadzić :roll: wszystko się zatrzymało ,tylko chwasty rosną ;:219

rosiowa witaj ;:196 , faktycznie możliwości są duże ale to wymaga czasu i nakładów finansowych bo rodzice mocno zaniedbali wszystko , ale to frajda urządzać tak od początku , oby tylko zdrówko dopisało :tan Zoran wymiziany , on to uwielbia ;:138 Śledzie muszę wypróbować ale sama bo M toby zaraz sam zjadł :;230

Izo Te Śliwy są bardzo stare , nawet rodzą ale się już wydziczają , są do usunięcia ale muszę coś posadzić ,żeby w miarę szybko rosło bo to jedyne miejsce na podwórku ,gdzie jest cień , to jest taki zaułek z Bzem ,tam mam latem ławeczkę ,stolik no i rosną cienioluby , Rodki i inne . Posadziłam z tyłu za Śliwami Żłotokap , Perukowce i Tamaryszki ale oprócz Złotokapu ,reszta marnie rośnie i jak na razie cienia nie da ;:185 w dodatku moje podwórko jest na górce i prawie całe od południowej strony no i jak teraz wytnę te Śliwy to będzie patelnia :D
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ja lubię brzozy, szybko rosną i dają taki sielski klimat.
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Zależy jakie rośliny masz otrzymać. Jak nie ciepłolubne to jest dobra pogoda na sadzenie. Nie wszystko zatrzymało się we wzroście. Bób , groszek i rzodkiewka rosną jak na drożdżach ;:224 ;:224 . Chwasty także , a jeszcze przedwczoraj bitwa z chwastami była wygrana , poległy co do jednego ;:202 ;:202 Moje nornice także płotu trzymają się . Zmieniły zwyczaje :?: :?:
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

jdz11 - miałam 3 Brzozy , które miały chyba ze 100lat ,były ogromne , rosły po drugiej stronie niedaleko ogrodzenia sąsiada i z czasem zrobiło się niebezpiecznie bo ze starości przechylaly się bardzo i groziły zawaleniem i to na budynki sąsiada , zostały ścięte 3 lata temu :( ale myślę ,że to dobry pomysł bo z tej strony miały by miejsce , może purpurowe ;:224

tade k - Grzeczne te twoje nornice :;230 . wiesz nie będą to jakieś delikatne rośliny ale mnie i tak ich szkoda na taką zimnicę , ja warzywka mam w polu a koło domu tylko ozdobne dlatego mi się wydaje ,że stoją w miejscu a z chwastami u mnie to naprawdę masakra :evil:
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Te mniej delikatne rośliny mają lepsze wrunki na przyjęcie przy takiej pogodzie , chyba że ze szklarni , wtedy odradzam. Gorzej z ogrodniczką , zmarznie i zmoknie ;:7 ;:7 Nornice nie do końca ,,grzeczne'' , czasami robią wypady ,,w działkę '' ale nie za daleko.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Na końcu tęczy...

Post »

No właśnie zamiast radykalnej wycinki trochę odmłodzenia [przynajmniej na początek] A brzozy szczepione dają fajny parasol
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewciu zawitałam do Ciebie i widzę że podobnie założyłyśmy wątki ...od tulipanów :)
Oglądając dalsze strony zachwyciłam się ilością kwiatów,mieczyki,dalie,liliowce...super!
Podziwiam tych którzy wykopują i przechowują kwiaty :uszy
Brzozy należą do pięknych drzew ze względu na korę ale jeśli stwarzają zagrożenie to nie ma co żałować :wink:
Pozdrawiam cieplutko.
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuś ja w swoim starym ogrodzie zostawiłam kilka śliwek, żeby mnie trochę osłaniały od słońca, od wiatru i dawały trochę intymności. Obok posadziłam sosnę czarną i jodłę kalifornijską, jak się rozrosną wytnę śliwki.
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Na końcu tęczy...

Post »

fajnie ,że założyłaś wątek . Te tulipany są cudne :wit
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

;:3 miłej niedzieli...
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”