Na końcu tęczy...

Zdjęcia naszych ogrodów.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuś , lepiej , że ''ruda małpa'' wyłażi. wapień nie dla wszystkich roślin dobry. Ba , większości szkodzi. Na skalniak idealne. Myślę także o dodatkowym okryciu. Mam jeszcze dużo kory , te rośliny które ruszyły. Nie chcę by tulipany miały ''poogryzane liście. Pustynniki mogą dostać po ''nosach'' , już pokazały. ;:333
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuniu!
....oznaki przedwiośnia ;:215 , drzewka przycięte...
Szkoda,że weekend przywitać nas ma zmienną pogodą...juz dzisiaj chłodniej niz w poprzednie dni.
Pozdrawiam cieplutko!
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuniu widzę że wiosna u ciebie pomału zaczyna się wprowadzać. Krokusy kwitną, aż miło popatrzeć. :D
U mnie prawdopodobnie jeszcze nie .......nie jestem pewna, bo ostatnio nie robiłam żadnej inspekcji :oops:
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na końcu tęczy...

Post »

U mnie jeszcze jakoś tak bardzo wiosna nie pędzi i kwiatków brak,ale niech ona przyjdzie normalnie i niczego nam nie pomrozi ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewuniu ;:196 czy już coś zaczynasz robić w ogrodzie?
malgosia45
50p
50p
Posty: 54
Od: 3 lis 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewo,przejrzałam jeszcze raz Twój wątek ...i jestem pod ogromnym wrażeniem [nie ja pierwsza i pewnie nie ostatnia ].
Marzy mi się taki ogródek u mnie.
I mam w związku z tym pytanko.
Co proponowałabyś posadzić przy pergoli [południowa strona,w lecie po prostu patelnia]?
Mam bardzo ładną pergolę przy wejściu,a że trochę niecierpliwa z natury jestem,to chciałabym,żeby szybko zakryła ją jakaś kwitnąca roślinka.
Posadziłam tam różę pnącą[nie znam nazwy],okazało się,że kwitnie na drugorocznych pędach i nie bardzo się sprawdziła.
malgosia45
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

:wit Kochani , dziś u mnie Zima na całego ;:223 cały dzień sypie śnieg ;:oj naprawdę już nawet nie chce mi się wyglądać przez okno ;:174

Gosiu - no nie wiem co ty byś bardziej widziała na tej pergoli bo każda z nas ma przecież swoje wizje :lol: jeśli mogę Ci w czymś doradzić to (ponieważ ja też jestem niecierpliwa i chcialabym ,żeby już wszystko bylo duże) moje sprawdzone rośliny - to znaczy te ,które mam i wiem jak się zachowują :D a więc jeśli zdecydujesz się na Róże to pomyśl o Veichenblau u mnie urósł potwór i to w ciągu sezonu , jeśli lubisz ten kolor, może Lykkefund lub Rosarium U. - mogą to być też Powojniki i np Bill Mackennzie u mnie urósł prawie 8 m , w ciągu sezonu lub Purpurea Plena Elegants oba lubią południowe wystawy i szybko rosną. Tak ,że sądzę najpierw musisz zdecydować co byś tam widziała i w jakim kolorze , wtedy łatwiej o wybór - jednak za te przyklady co podałam ręczę bo je mam i wiem co potrafią :lol:
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
malgosia45
50p
50p
Posty: 54
Od: 3 lis 2012, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na końcu tęczy...

Post »

A u mnie dla odmiany padał deszcz,który szybko zamarzał.
Jutro powinny być cudne widoczki,pamiętam z zeszłego roku taki obrazek drzew i krzewów,gdy każda gałązeczka była jakby zatopiona w lodzie.
Dzięki za podpowiedż,też myślałam o powojniku,tylko nie bardzo wiedziałam ,na którą odmianę się zdecydować.
Pozdrawiam w ten świąteczny wieczór.
malgosia45
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Witaj Ewunia w ten mroźny wieczór :wit
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na końcu tęczy...

Post »

Ewunia ;:196 zajrzyj do mnie odpisałam i odnośnie tej szklarenki
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na końcu tęczy...

Post »

:wit Kochani , Zima niestety wróciła , u mnie dużo śniegu i mróz ;:223 Tym razem śnieg mnie ucieszył bo była by powtórka z ubiegłego roku a tak mam nadzieję ,że pod przykryciem wszystko przetrwa :) Ponieważ jednak z zapowiadanych prognoz wynika ,że dopiero po 20-tym znów zachłyśniemy się Wiosną , zamykam tę część wątku aby wraz z prawdziwym porywem Wiosenki i jej ozdobami ,otworzyć 2 część .
Dziękuję z całego serca wszystkim , odwiedzającym mój wątek za miłe wpisy, porady , również tym ,którzy tylko podczytywali i zapraszam wszystkich serdecznie do nowego wątku , bliżej Wiosny :lol:

-- 10 mar 2013, o 09:46 --

:wit Proszę moderatorów o zamknięcie wątku .
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”