Ogród w lasku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

dorcia- dziękuję i zapraszam ponownie :)
Monia68- również dziękuję za ciepłe słówka i cieszę się, że Ci się podoba. Ogród w lesie robi przecudowne wrażenie.
cytrusowy hubi- jest to charlotte davida austina. W tym roku zakupiliśmy mnóstwo nowych róż i nie mogę się już doczekać aż się wreszcie w pełni zaprezentują! ;:3
Pozdrawiam :wit
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród w lasku

Post »

Wpadłam z rewizytą, pięknie u Ciebie i masz to, co lubię - przestrzeń! ;:oj Wzrok może błądzić to tu, to tam! Murku aż zazdroszczę! a nowa rabatka całkiem pokaźna. oj przydałyby mi się Twoje kamienie! Będę wpadać i obserwować dalsze poczynania ogrodowe :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród w lasku

Post »

Aniu masz ogromny piękny ogród.....mnóstwo przestrzeni i pięknych roślin. Z wielką przyjemnością będę po nim spacerowała :D
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród w lasku

Post »

A nie myslalas w tym miejsu np o hortensjach i hostach? Tam masz taki jasny cien i chabazie mialy by dosc dobrze. Mogla bys hosty posadzic blisko kamieni, tak zeby zrobily obwodke skarpy ala zywoplocik a jak liscie beda "spadac" na kamienie, to moglo bybyc bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród w lasku

Post »

Zachwyciły mnie piękne łubiny, śliczne kolory.
Pomimo, że je bardzo lubię, wyniosły się z mojego ogrodu, ale pozostawiły sporo siewek, które staram się pielęgnować.
Ciekawe, jakie będą kolory. :)
Awatar użytkownika
i_graszka49
50p
50p
Posty: 60
Od: 24 wrz 2008, o 12:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród w lasku

Post »

Ja w sprawie dzwonka... :)
U mnie zimuje, taki z kwiaciarni..
Pozdrawiam
Grażka

-- Pt 01 cze 2012 15:59 --

Ja jeszcze w sprawie skarpy :)
Popieram pomysł z hostami i hortensjami.
Iglaki? W lesie? Jak to było..... drzewo do lasu nie nosić ;:14


A na co lepisz te kamienie? też bym tak chciała...

Pozdrawiam
Grażka
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Lukrecjo- miło, że wpadłaś :) Zapraszam ponownie :wit
AGNESS- Och, bardzo mi miło. Spacerować możesz ile tylko chcesz! :)
Jule- z mamą myślałyśmy o jakimś "zwisającym" kwiecie, np. o floksie szydlastym. Wydaje mi się, że byłoby cudownie, gdyby tego rodzaju kwiaty zwisały na kamienie, przeplecione- raz biały raz różowy. Hortensje- sama nie wiem.. U nas one jakoś nigdy nie chcą zakwitnąć, więc nie ma po co ich sadzić, zwłaszcza dlatego, że jest tam dosyć kiepska jakościowo ziemia.. Za to hosty jak najbardziej.Myślę, że jeżeli miałby być to żywopłocik, to mama raczej wolałaby wrzosy- ona uwielbia wrzosy! :)
a radę bardzo dziękuję, na pewno skorzystam. :)
Tajka- łubinów jest cała masa. Pamiętam jakie męczarnie przechodziłam z tymi wszystkimi roślinami, kiedy dopiero zaczynałam się uczyć je sadzić. Myślałam, że nic z tego nie będzie,a tu takie zaskoczenie! Teraz większość roślin kwitnących zajmują łubiny, goździki brodate, ogrodowe, niezapominajki, orliki, wilce itd.
i_graszka49- mój dzwonek przeszedł już etap hartowania, żeby przeżył w ogóle... Mówię tak dlatego, że prymulki z kwiaciarni przeżyły tylko tydzień. Aktualnie nie ma ani jednego kwiatu, wszystko opadło. Ale nie jest uschnięty, więc może jest jakaś nadzieja. Jak to mówią- nadzieja umiera ostatnia.. :;230 Co do tych iglaków, to nie był mój pomysł. Tak jak ty uważam, że to trochę absurdalne. Trzeba posadzić tam coś innego, niż to co mamy dookoła... Murek jest wukonany z betonu.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ;:cm

Ależ teraz pięknie pachnie. Czerwone tak nie pachną jak te.. ;:167
Obrazek

Moj ulubiony łubin ;:167
Obrazek

Już przekwitnięte..
Obrazek

Te niestety też :(
Obrazek

Nasza MINI grządka 8-)
Obrazek
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród w lasku

Post »

Hortensje mialyscie na pewno ogrodowe a te jak przemarznal, to faktycznie nie kwitnal. Hortensje bukietowe, tnie sie wiosna i kwitnal na tym co wyrosnie, tak ze czy przemarznie czy nie, to jest rybka :wink:
Floksy szydlaste sa nieziemskie, tez mam do nich slabosc - tylko troche za krotko kwitnal ale nawet jak nie kwitnal, to maja fajne zielone poduchy.
A z hortensjami i hostami jako obwodke mialam cos w tym stylu na mysli. Hosty na podwyzszeniu, przewieszajace liscie na murek byly by zjawiskowe i zwarte wyzsze hortensje w srodku tego wyszytkiego tz od plotu w strone host.
Ale jest tyle mozliwosci i rozwiazan, ze zawsze cos sobie wybierzecie.
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród w lasku

Post »

Łubiny miodzio,nie wiem co to za piękne żółte kwiaty no i ten fajny na dzień mamy
ale najbardziej spodobała mi sie grządka bujna prościutka jak z pod linijki
jak Ty to robisz? ;:196
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Jule ;:167
Zapomniałam napisać, że myślimy też o hibiskusie. Zapewne będzie to zwykły hibiskus, ale do ogrodu planujemy kupić tego przerośniętego :lol: :
http://global.images8.fotosik.pl/514/85 ... 7686e2.jpg
http://moes.com.pl/public/photo/bigimag ... d_0413.jpg
http://global.images8.fotosik.pl/514/c9 ... 4e5786.jpg
Ciekawe czy urośnie taki mutant? Jakoś nie chce mi się wierzyć... :;230
Co do hortensji to myślę, że jednak zrezygnujemy. U nas sprawiają więcej kłopotu niż radości. W ogóle nie kwitną, a poza tym na wjazd powinno to być coś łatwego w uprawie, bo trochę wyżej rośnie olbrzymi świerk. "Smrek" obrasta całą skarpę tak, że jest ukorzeniona i mało w niej ziemi... Musi tam rosnąć coś, co prawie nie ma wymagań ;:131 Tym zdjęciem z hostami mnie przekonałaś! Rzeczywiście niezłe wrażenie to robi. Tylko nie wiem czy przed to mogę jeszcze wcisnąć te floksy? ;:124
Ogromnie Ci dziękuję! ;:180 Teraz przynajmniej cokolwiek mi wchodzi do głowy :;230

drewutnia- dzięki dzięki dzięki. :) Ja właśnie też nie wiem jak się te kwiaty nazywają. Muszę się zapytać.. Jak widzisz jestem początkującą ogrodniczką, jeszcze wiele wiedzy mi potrzeba! :) Ale większość roślin rośnie u nas już długo i niektórych po prostu nie znam z nazwy ;:131 A ta grządka to nie moja zasługa. ;:204 Jest mała, ale i tak dużo na niej rośnie. Dużo pracy kosztowało to moją mamę, sama ją robiła, a jak widać wykopywania i rycia DUŻO.
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
beatann
500p
500p
Posty: 863
Od: 18 wrz 2010, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

Piękne łubiny ;:215 ale najbardziej podoba mi się ten łupek którym wyłożyłaś rabatkę ;:224 ;:224 ;:224 To takie zboczenie na punkcie kamieni ;:174 ;:174 ;:174
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Witaj Konwalio12 :wit
Masz przepięknie zaprojektowany i urządzony ogród,bajeczny wprost,kolorowy zawrót głowy,wyjść mi się z niego nie chce.
Warto było tak długo czekać na Twój wątek.
Będę tu częściej zaglądał bo nie sposób ogarnąć to wszystko za jedną wizytą.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ogród w lasku

Post »

Dla mnie Hibiskusy sa bardziej kaprysne niz hortensje bukietowe :wink: Przemarzaja dosc czesto, do tego lubia przepuszczalnie wilgotno ... a jak mowisz ze w tym miejscu ziemia kiepska, do tego korzenie beda wypijac cala wode, to jednak dobrze sie zastanow czy hibiskusa tam jednak dawac.
A moze faktycznie skupisz sie tylko na ala skalniakowych roslinach - one nie potrzebuja duzo zachodu i wytrzymuja dosc ekstremalne warunki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”