Ogród w lasku

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maania
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 29 kwie 2012, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

;:1
Jaaaaaaacie .
Jaki fajny efekt na tym zdjęciu z różową różą.
" Jestem zapatrzona jak w obrazek "
Z dnia 18 czerwca, masz zdjęcie ogółu ogrodu. U Ciebie chociaż to wygląda, a u mnie to totalna masakra.
Chciałabym się spytać, czy korzystałaś z jakiś książek, czy projektanta, cokolwiek. Czy może wszystkie pomysły z głowy ? ;>
U mnie chciałabym założyć jakiś przyzwoity skalniak, lecz pomysłów w głowie brak...
A mam jeszcze jedno pytanie, od ilu lat pielęgnujesz swój ogród ? :wink:
Początki mojej przygody
" Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy "
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

konwalia12 pisze:Rzeczywiście, Francji jestem niesamowicie ciekawa, żal mi tylko biednego ogrodu, bo w domu zostaną sami mężczyźni, więc może troszkę podupaść (oni nie interesują się ogrodnictwem, niestety..). Ale będę ich zmuszać do tego, nie będą mieli wyjścia! :;230 Może wtedy poczują tę przyjemność? ;)
Oj-tam... Powinno być dobrze... Byle od czasu do czasu podlali, gdyby była susza, oby nie było wielkiej inwazji szkodników i będzie cacy... Ja kiedyś w wakacje nie miałem zupełnie kogo poprosić o pomoc i wszystko mi na balkonie diabli wzięli...
konwalia12 pisze: Jadę na południe Francji, a mianowicie nad Lazurowe Wybrzeże i wprost nie mogę się doczekać.
Ja bym tam ani sekundy nie wytrzymał w lecie. Zdecydowanie za ciepło jak na moje gusty. :-P
konwalia12 pisze: Zabiorę mnóstwo książek do czytania i do nauki, bo po wakacjach czeka mnie przygoda z liceum (i się trochę boję).
Czytanie dla przyjemności ? fajna rzecz. Ale naukę sobie odpuść. Wakacje są po to, żeby całkowicie wypocząć ? zwłaszcza psychicznie ? a nie po to, żeby się zarzynać. ;-)

Mówię to z doświadczenia ? jako ktoś, kto w swoim życiu nigdy w wakacje ani sekundy na sprawy związane z nauką nie poświęcił. ;-)
konwalia12 pisze: Oczywiście, mam nadzieję, że na forum także będę mogła "surfować" jak teraz, ale co do tego są pewne wątpliwości.. :cry: Może nie być internetu, czyli zupełne odcięcie od Polski, które pozostawia mnie na pastwę Francuzów.. ;:131
Bywa to bolesne... Zwłaszcza jak się potem wróci do siebie i usiłuje bezskutecznie nadrobić zaległości. Mam tak zawsze jak wracam z Polski (gdzie zatrzymuję się u moich rodziców, którzy ? jako że są cokolwiek technologicznie zacofani ? abonament na internet rozwiązali zaraz po tym, jak się wyniosłem do Francji).
konwalia12 pisze: Loctus- Ty mieszkasz w samym centrum Francji ;:oj Pewnie nawet Paryż już Ci się znudził.. ;:145
A żebyś wiedziała, że już mi się znudził. I właśnie dlatego już za tydzień wynoszę się 130km od Paryża do maleńkiego miasteczka, gdzie wreszcie będę miał niewielki domek z niewielkim ogródkiem ? w którym będę mógł spełniać wszystkie swoje ogrodowe fantazje. :heja

Na marginesie: przypomina mi się opis jednej fotki z Paryża, którą widziałem na pewnej fotogalerii. Brzmiał on ?synonimem słowa ?Paryż? powinno być słowo ?śmierdzi??. :lol:

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

No cóż Anula,nie chcę się powtarzać ale muszę,bajecznie w Twoim ogrodzie a i zdjęcia coraz ładniejsze i coraz ciekawsze prezentujesz.
Pozdrawiam Cię i 3maj się :wit .
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Maania- czy ja wiem, efekt mógłby być dużo lepszy, ale robiłam w pośpiechu :oops:
Nie widziałam u Ciebie zdjęcia ogółu ogrodu, więc nie mogę stwierdzić jak to wygląda, choć przypuszczam, że wspaniale, naturalnie! ;:3
Słuchaj, mam dosyć mało latek, jestem początkującą ogrodniczką, zupełnie tak jak Ty. Ogród należy do moich rodziców, ja go tylko nieco udoskonalam ;)
Wszystkie pomysły są z głowy, można się tylko nieco inspirować ogrodami innych.
Ja, tak szczerze, zajmuję się ogrodem dopiero 1,5 roku.
Dziękuję, że wpadłaś zapraszam częściej! ;:180

Loctus- boję się trochę tego gorąca tamtych ziem, bo jeżeli codziennie będzie tam tak jak dziś u nas, albo gorzej?!
A co do nauki, to nie zrezygnuję. Mam zamiar trochę przez te wakacje zmądrzeć, a nie tylko się nudzić, bo to bez sensu! A skoro nigdy się nie uczyłeś w wakacje, skąd wiesz, ze to "zarzynanie"? :;230 :twisted:
Gratuluję nowego miejsca zamieszkania! ;:138 Życzę Ci, abyś miał obok niego swój wymarzony ogród ;:108
Paryż- śmierdzi, Paryż- śmierdzi... Tak samo jak: Genua- śmierdzi :;230
W końcu to najsławniejsze miasto na świecie! Zbiera się tam czasami tego chłamu trochę.. :(
Pozdrawiam i dziękuję za wizytę :)

Arkadius121- no, nareszcie o mnie pamiętasz! :twisted:
Dzięki :)

Wiesiołki z goździkami i liliami
Obrazek

Heidi Klum, nie zawiodła mnie ani trochę
Obrazek

Nareszcie się doczekałam żółtego :heja
Obrazek

Żeby nie było, że czerwonych u nas nie ma- aparat nie łapie czerwonego koloru, dlatego nie fotografuję.
Obrazek
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród w lasku

Post »

:wit Na południe Francji mówisz - to pewnie odwiedzisz Żandarma z Saint-Tropez ;:172 - Różyce zabójcze , szczególnie Ambrige ;:167
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Ogród w lasku

Post »

o! Co za róża i jaki kolor. Chwalisz mój ogród i kolory a u Ciebie chyba jeszcze piękniej! Zazdroszczę goździków, bardzo ja lubię, ale one tego nie odwzajemniają:).
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

@ Konwalia ? słusznie się boisz gorąca. Bierz dużo książek i licz na to, że będziesz miała w pokoju klimatyzację. :-P Pamiętam, że kiedyś tak cały pobyt w polskich górach przeleżałem na kwaterze z książkami, bo temperatura nie raczyła w dzień spadać poniżej 30°C... A o ile w Polsce cały tydzień takich upałów to raczej wyjątek, o tyle na południu Francji to normalna letnia pogoda. Ba ? można wręcz powiedzieć, że to nawet chłodno? Temperatury często przekraczają tam 35°C w cieniu.

Co do nudzenia się ? inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą. ;-) A jest tyle pięknych rzeczy, które można robić w wakacje i które związane są z wypoczynkiem ? czy to biernym czy aktywnym ? że zupełnie nie rozumiem, jak można ten czas wolny poświęcać na przykre obowiązki ? jak np. nauka. :-P :-P :-P

Co do Paryża i jego zapachu ? tu nie chodzi tylko o kloszardów czy mieszkańców mających problem z higieną... Przykładowo największa stacja przesiadkowa metra i kolei miejskiej ? Châtelet Les Halles ? została zbudowana pod dawnym cmentarzem, który istniał tam przez tysiąc lat ? no i ziemia tam już przez te wszystkie lata strasznie przesiąkła fetorem rozkładu, woda przesiąka przez nieszczelności korytarzy i na całej stacji koszmarnie wieje trupem...

Fajna kompozycja wiesiołków i goździków. Łubin też sympatyczny ? bardzo lubię łubiny (i wszystkie rośliny motylkowe).

Pozdrawiam!
LOKI
sasanka_
200p
200p
Posty: 289
Od: 10 maja 2011, o 08:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Silesia

Re: Ogród w lasku

Post »

piękny ogród i śliczne zdjęcia, jeśli pozwolisz z przyjemnością będę zaglądać :wit
Ewa
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród w lasku

Post »

Konwalio :wit Ambridge Rose cudowna, ja mam malutki krzaczek i dopiero jeden kwiatuszek, ale śliczna jest, jak wszystkie Austinki ;:173 Heidi Klum też piękna, mnie również zachwyca - kwitła jako pierwsza już miesiąc temu! Mam nadzieję, że te uwagi o jej chorowitości mocno przesadzone..Życzę udanego pobytu we Francji ;:196 Lazurowe Wybrzeże cudowne, byliśmy w grudniu w Saint-Tropez i pogoda była lepsza niż teraz u nas :;230 I te cudowne fiołki alpejskie na rabatkach przy drodze, coś wspaniałego. Piękne miasto, polecam też wycieczkę do pobliskiego Monako, najlepiej jachtem :uszy Życzę wspaniałego urlopiku, a o ogród się nie mart - ja właśnie wróciłam po 2 tygodniach i taka rozłąka wyszła mu na dobre ;:173 Wszystko kwitnie jak szalone, będzie dobrze :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogród w lasku

Post »

wszystko piękne ale róże mi się u ciebie nabardziej podobają ;:138 BRAWO!!! dla ciebie i dla róż ;:215
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Na dobry początek, dla wszystkich miłych odwiedzających mój ogród, Casanova :

;:180 Obrazek ;:180
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tosiak
200p
200p
Posty: 214
Od: 28 maja 2012, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

konwalia12 pisze:dziękuję AGNESS, róże co prawda z opóźnieniem, ale powoli pokazują czarodziejskie kwiaty. ;:3

Ambrige Rose specjalnie dla Was ;:167
Obrazek


ale piękna - wspaniała i zapewne pachnie ?

-- 22 cze 2012, o 16:10 --
konwalia12 pisze:Na dobry początek, dla wszystkich miłych odwiedzających mój ogród, Casanova :

;:180 Obrazek ;:180


a ta na dobry początek lata ;:3 -śliczna - a pachnie i jaka wysoka rośnie?
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Wiesiu- dziękuję, za miłe słowa. Róża Ambrige pachnie niczym galaretka o smaku truskawkowym, naprawde urzeka swoim wdziękniem. Podczas pochmurnych dni jest takim moim ogrodowym promykiem Słońca. Tylko po deszczu szybko płowieje, robie się bielusieńka :shock: , ale na szczęście płatków nie gubi.
Casanova dorasta najwyżej do 1,2metra, ale moja jest jeszcze młoda i bardzo mała. Zapach jest mocny, ale nie tak sliczny jak u Amb. Ogólnie wszystkie "szlachetne" kupiliśmy w tym roku, a tanie nie były.. Byleby przeżyły zimę ;:224

bina12- będę bardzo blisko Saint Tropez, tylko 30 km mnie będzie od niego dzieliło, więc nie mogę tego nie zwiedzić. Cieszę się, ze Ci się podoba. :)

nemezja- u Ciebie po prostu jest co chwalić! Masz o wiele więcej roślin i kolorków, u mnie to ich za wiele nie ma. Z goździkami różnie bywa..Choć ja tego nie wiem, bo mi się udało jakimś cudem i teraz rosną w wielu miejscach. Bez nich byłoby już totalnie ponuro!

Loctusie-
Locutus pisze:Temperatury często przekraczają tam 35°C w cieniu.
Dowiem się, co to znaczy być na patelni.. ;:111 ;:154 We Włoszech tydzień minął zanim się jako tako przystosowałam do temperatury, a jak wróciłam do kraju czułam się jak na Syberii. Ale lubię tutejsze rześkie powietrze przesycone wieloma zapachami, będzie mi go brakowało.
Po dzisiejszych wynikach z egzaminów, uważam, ze tym bardziej będę się uczyć :;230
Ojej, nie wiedziałam , że aż tak źle jest zapachami we Francji, a przynajmniej nie wyobraziłabym sobie czegoś takiego.. We Francji? Nie pomyliłeś? ;:124
Dziękuję, że o mnie pamiętasz i wpadasz :tan
Sasanko- ależ proszę proszę, ile tylko chcesz. ;:168

Robaczku- widzisz, u mnie Heidi zaczęła dopiero w tym tygodniu kwitnąć. Nie choruje jak dotąd, ale z czasem może się to zmienić. Ale tutaj, w górach, zawsze tak jest. Na przykład ostróżki w ogóle jeszcze nie zakwitły.
Tylko mi nie mów, że będą upały nad Lazurem- teraz jest to moja największa obawa. Nad morze mam zamiar chodzić wieczorami i siedzieć do późnej nocy! Uwielbiam takie spokojne wakacje, bez żadnego pośpiechu. Liczę na to, że będę miała jak dodawać zdjęcia. Na pewno dodam kilka z wycieczki i może tamtejszej roślinności? ;:131

Cytrusowy Hubi- róże i ja do usług! ;:58
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”