Ogród w lasku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w lasku

Post »

Anusia stary ogród przepiękny, ma świetny klimat i jakie tło dla roślin. ;:oj Zdjęcia cudne, a film mnie zauroczył. ;:180 Będziesz mieć pole do popisu koło nowego domu. ;:215 Masz już jakąś wizję przyszłego ogrodu, czy jeszcze wiele pomysłów. :?: Będę podglądać. :wit
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Tulap muszę mieć projekty do wiosny, najpóźniej lata, bez tego ani rusz! Ale projektowanie zostawię jednak na te 'specjalne chwile', na siłę się po prostu nie da ;) A to wzniesienie <chyba> już jest zaplanowane, ale na razie jeszcze nic nie mówię co takiego, bo wszystko się może zmienić.. Jeśli chodzi o tuje, to musiałby tam być- i już tłumaczę dlaczego. Zaraz koło tuj jest betonowe ogrodzenie, a zaraz za ogrodzeniem- dosłownie 1 metr dalej- boisko sportowe z hałasującymi dzieciakami, plac zabaw, wcześniej też był sklep.. co ciekawe, to jest na wsi.. ja to miejsce nazywam 'centrum wsi' 8-) więc musiały być tuje, żeby choć odrobinę wyciszyć hałasy, są jeszcze małe, ale z czasem nas odizolują.. Jeśli chodzi o muzykę to racja, cięższych brzmień ogólnie słucham, ale na ekranie monitora jest akurat Secret Garden (najlepiej się przy nich projektuje, bo i nazwa jest idealna ;:170 ), a to muzyka klasyczna :D Tak, w zimę zawsze szaleję z fantazjami, oby tym razem nie było inaczej! Nawet pojadę za kilka dni do Ogrodu Botanicznego, żeby przesiąknąć widokiem wszystkiego i poznać więcej roślin przed zimą.. no cóż, pracowity czas! :D

cyma2704 Dziękuję ;:168 tylko, że za to tło rośliny przypłaciły różnymi chorobami i brakiem światła, przez co jest też większa wilgoć.. więc warunki takie sobie, ale ogród daje z siebie tyle ile tylko może :) O tak, muszę się poważnie zabrać, bo to już przyszłościowa sprawa, na razie jestem na etapie szukania inspiracji, no i od Ciebie też coś pewnie 'uszczypnę' :oops: ;:168 Mam na razie tylko kilka drobnych pomysłów i jeden dość duży, planuję altankę za domem, ze wzniesienia chciałabym zrobić takie schodki na których coś by rosło.. ogólnie moje pomysły zawierają ogromną ilość kamieni i chyba z tym przesadzam.. więc dużo jeszcze zmienię. Chciałbym przede wszystkim wykorzystać rośliny bardzo łatwe w uprawie, bo połowa ogrodu to miejsca zacienione. Wiem, że jak się ładnie i z głową takie rośliny rozplanuje, to będzie rewelacyjnie :) może rzeczywiście założę nowy wątek jak będzie się coś więcej już działo :D

A tutaj zdjęcia z dzisiejszego popołudnia i nietypowej nasady. Nazwałam ją Gwiazdorską Obsadą, widać dlaczego ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomysł zainspirowany przez stronę, którą znalazłam na facebook'u- Garden Answer. Bardzo polecam pooglądać, można zaczerpnąć mnóstwo ciekawych kompozycji. Ja na przykład średnio przepadałam za sukulentami, ale to co oni z nimi robią sprawia, że można je dosłownie pokochać. Jak ktoś nie ma facebook'a, to można też na youtube obejrzeć filmiki, wstawiam linka: https://www.youtube.com/user/gardenanswer

;:167
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Czyli ogólnie wszystko już z góry przemyślane :wink:
Wracając na chwilę do muzyki, ja preferuję celtycką ale i konkretnego wykonawcę,Adriana Von Zieglera. Te emocje jakie on przekazuje ;:173
Te kompozycje sukulentowe są WSPANIAŁE ;:oj ;:oj ;:oj Niby prosta sprawa,ale kupiłem w tym roku kilka-no i jak to umieścić,skoro matka ma krąg piętnastu dzieciaków? ;:306 No to nici z kompozycji, do gruntu poleciały :wink: A czy one nie są sezonowe,korzenie im nie zmarzną?
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

Tulap Fajnie żeby takie było, a co będzie- no to już nie wiadomo ;D
Ooo, ja też właśnie w tych klimatach, nie raz włączałam sobie jego kompozycje.. kto wie, może przy projektowaniu się sprawdzą? Dobrze mi podpowiedziałeś :D A słyszałeś np o zespole Omnia? Też celtyckie klimaty, zresztą znam sporo takich zespołów, bo słucham głównie czegoś mocniejszego w połączeniu z symfonią albo celtyckim brzmieniem :) podsyłam dwie piękne kompozycje, jakby Ci się nudziło: ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Ufk7uoVyOMI
https://www.youtube.com/watch?v=NSBT_r57cnI
Dziękuję ;:168 dopiero ćwiczyłam, bo mam w planach coś znaaacznie ciekawszego, zobaczymy czy wyjdzie.. dobrze zrozumiałam, to masz tyle rodzeństwa?? ;:202 pewno zależy jakie sukulenty, bo te gwiazdeczki, które ja posadziłam zimują normalnie, ale inne mają większe wymagania i trzeba chować w zimę gdzieś w cieplejszym miejscu.
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w lasku

Post »

Anusia rojnikowa filiżanka cudna, ;:oj zazdroszczę umiejętności. ;:180 Mnie nawet po podpatrywaniu tak nie wyjdzie. ;:173 Tulap chyba myślał o piętnastu dzieciach matki rojniczki. :wink:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród w lasku

Post »

Tak, dokładnie, o matce rojniczce pisałem ;:306 Chociaż babcia to 11 rodzeństwa ma ;:306
W jednej doniczce też mam zwykłe sukulenciki, jak przetrzymają to sam spróbuję ;:108
Pierwsza kompozycja dla mnie za mocna, za dużo dźwięków. Druga mi coś nie podchodzi. Ale to już kwestia gustu, ogólnie mamy zbliżony :lol: Bardziej wpasowuję się w klimaty zen garden i coś pod deseń The Dears-Where The World Begins And Ends.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród w lasku

Post »

Witaj :wit . Wpadłam do Ciebie przypadkiem i jestem zauroczona Twoim starym ogrodem ;:oj . Piękny i do tego ten trawnik ;:333 .Mocno trzymam kciuki za Twój nowy, przyszły ogród, który na pewno stworzysz wzorcowo ;:108 . Te rojnikowe filiżanki i pojemniki wyglądają cudownie ;:138 . Pozdrawiam i będę kibicowała :wit .
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

cyma2704 dziękuję ;:196 ale tak jak mówię, w planach mam coś ciekawszego, tylko muszę zdobyć dobrą donicę :) hahaha, widać, że nie załapałam :;230

Tulap ok, już kumam ;:306 pewnie, próbuj, każdy może stworzyć swoją własną kompozycję i to jest najciekawsze :) ciekawe dźwięki, ale dla mnie chyba za spokojne :lol: znaczy, słucham spokojniejszej muzyki, a nawet muzyki klasycznej, ale nie tak bardzo często.

ewelkacha88 Witam ;:168 baardzo mi miło! ;:167 z trawnikiem były nie lada przygody- raz moja mama przycięła go bardzo nisko i w niektórych miejscach widać było nawet ziemię.. w dodatku słonko przyświeciło i trawa się miejscowo spaliła, wyglądało to okropnie.. Powiedziałam jej, żeby nie kosiła trawy przez jakiś miesiąc albo więcej. Dobrze ją za ten czas nawodniło, no i trawa ożyła na nowo i teraz znów jest bardzo dobrze :D bardzo potrzebuję słów zachęty i każde słowo jest dla mnie na wagę złota, więc dziękuję! ;:131

A dzisiaj mała przejażdżka do Ogrodu Botanicznego w Krakowie, żeby zaczerpnąć jakichś inspiracji do projektów. Inspiracji było mnóstwo! Zwłaszcza zależało mi na tym, żeby poznać jakieś rośliny i naprawdę bardzo wiele mnie zauroczyło ;:131 ;:167

Obrazek

Obrazek

Nie znałam tego astra, a jest cudowny ;:167

Obrazek

Hakonechloa też będzie nowym ogrodzie! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w lasku

Post »

Anusia miły dzień, jak można popodziwiać ładne rabaty. ;:215 Ja też lubię podpatrzeć na żywo układ roślin na rabatach, najlepiej jak to widzę w różnych porach roku. ;:108
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

Nie wierzę... Myślałem, że odeszłaś z forum na dobre, jakżeż miło znów Cię zobaczyć.

A krakowski ogród botaniczny jest jednym z najpiękniejszych jeśli nie najpiękniejszym jaki w życiu widziałem. Paryski się doń na przykład nie umywa nawet.

No i też znalazłem tam parę inspiracji. Chociażby koralodrzew czy rutwicę, które zagościły w moim ogrodzie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Ogród w lasku

Post »

cyma2704 właśnie ja mam taki sam zamiar, będę robić zdjęcia w różnych porach roku (oprócz zimy rzecz jasna), żeby mieć całkowity ogląd na wszystko :)

Locutus Witaj! ;:168 też myślałam, że się pewnie nie pojawię, wyszło jakoś spontanicznie, że zaglądnęłam w ogóle na forum.. i myślę, że niestety niedługo znów zniknę, ale tym razem będę chociaż zaglądać co jakiś czas. Zresztą, na razie nawet nie mam za bardzo czego pokazywać, bo w stary ogród już w ogóle nie inwestujemy, wszystko czeka do wymarzonego nowego ogrodu, ale kiedy to będzie.. ;:224 w każdym bądź razie uznałam, że kiedyś na pewno zacznę wątek o nowym ogrodzie, jak będzie oczywiście co pokazywać, więc kibicuj mi ;:131 ;:136 Ja do Krakowskiego ogrodu chodziłam w maju i czerwcu po 2-3 razy w tygodniu, bo mi się tam dobrze uczyło, a mam bardzo blisko.. można powiedzieć, że mieszkam w Ogrodzie Botanicznym :D o widzisz, to koralodrzew jest! :;230v

Obrazek

Obrazek

A ja nie wiedziałam jak to dziwaczysko się nazywa ;:306
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród w lasku

Post »

Witaj. Piękne zdjęcia ;:138 . Warto od czasu do czasu zaczerpnąć inspiracji z takiego ogrodu ;:108 . Studiowałam w Krakowie ale nie byłam nigdy w Ogrodzie Botanicznym . Fakt- wtedy to nie miałam zielonego pojęcia, że w przyszłości pokocham rośliny i ogrody ;:224 . Trzymam kciuki za Twoje plany ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród w lasku

Post »

A kibicuję, kibicuję. Miło Cię znów na forum widzieć, a jeszcze milej by było, gdybyś zagościła na nim na dłużej. Dzięki za piękne fotki koralodrzewu, zakochałem się w nim. No i rozumiem przesiadywanie w krakowskim ogrodzie botanicznym. On jest naprawdę piękny. W środku miasta, a można się poczuć jakby się było gdzieś w leśnej głuszy...

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”