Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo tak kartony chodzą na FO od dawna, a pomysł angielskich ogrodników ;:215 kartony, gazety tylko oni to kładą mokre w otworach sadzą i ściółkuję korą. Ja kładłam ale kartony z czasem się dziurawią i pewnie trzeba dać parę warstw i efekt był połowiczny :? Rośliny potrafią nawet w jeden sezon zaróść całą grządkę ;:215
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Małe rewolucje się u mnie działy, stąd brak czasu na FO. Nieważne, ważne że teraz zamiast 500km do ogrodu mam 80 :)
W tym roku największą frajdę sprawiły lilie z nasion od Mirzana

Obrazek

I roślinki z patyczków od Marysi

Obrazek

budleja wymiata towarzystwo :)
Obrazek

Z Marysiowych patyczków wyrosło i nieźle przyrasta "coś"; podejrzewam to coś o bycie hortensją ogrodową; albo wejgelią; ale może to coś zupełnie innego?
Obrazek

Wiem, że siatka jest paskudna, ale jak wszystko tak szybko będzie rosło jak budleja od Marysi, to za rok siata powędruje na plecy rabaty i tylko psy ją będą widziały :)
Obrazek

A na balkonie rośnie powoli magnoliowy las...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo jak miło że jesteś ;:196 a zdjęciami zrobiłaś mi ogromną przyjemność. Masz tą łapkę zieloną ;:138
Ta ostatnia to wajgela, bo na pewno wysyłałam. A lilie z nasion od razu kwitły?
Awatar użytkownika
u Antosi
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2014, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z lubelskiego

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj! Działeczka ciekawie zagospodarowana, wiele roślin. Najbardziej podoba mi się powojnik, żurawka też śliczna, a pomysł z kartonami wyczytałam dopiero u Ciebie. Rabatka koło domu ładnie rozrośnięta. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu masz u mnie specjalne względy, mogę na FO wpaść na sekundę, ale do Ciebie muszę zajrzeć :) Wszystko co mam z patyczków od Ciebie szaleje. To ostatnie bardziej podejrzewałam o bycie hortensją ogrodową, ale nie mam pojęcia czy mi ją wysyłałaś czy nie. Wydaje mi się, że to jest jakaś wejgelia:
Obrazek

Lilie siałam w styczniu/lutym 2013; na wiosnę wysadziłam do ogrodu, a w tym roku zakwitły po raz pierwszy. Według tego co pisał Mirzan właściwe kwitnienie będzie w przyszłym roku i następnych. To obecne było przedsmakiem:)

Kasiu miło Cię gościć - zapraszam częściej. Mam nadzieję że uda mi się teraz więcej zrobić w ogrodzie i więcej zdjęć wstawiać. Za chwilę zajrzę do Twojego wątku.

Jesień to moja ulubiona pora roku: wrzosy, chryzantemy, grzyby, złote liście i te cudne zapachy... W ogrodzie w końcu coś drgnęło i oczyszcza się miejsce pod drugą część rabaty płotowej. Bardzo dobrze, bo jak widać patyczki już nie są patyczkami a pełnowymiarowymi sadzonkami i szkoda, żeby dusiły się na rozsadniku pod iglakiem. Tak więc niebawem druga odsłona orki na ugorze :)

Dawno Księciunia nie było w wątku, na szczęście miewa się nieźle jak na swój wiek i dolegliwości. Niestety kąpiel go nie ominęła Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Swojski bałagan

Post »

Czyżby Księciunio z tych psów co nie lubią kąpieli?
Olga magnolie wysiewałaś z własnych nasion? Moja w tym roku nie miała nasionek ale bywały lata że zawiązywała ich sporo, nigdy nie myślałam o sianiu, jestem ciekawa jak zakwitną.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Swojski bałagan

Post »

Te lilie wyhodowane z nasion piękne aż nie chcę się wierzyć że z nasion :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Jolu - nasiona magnolii dostałam od Cioci, a to jak z nimi postępować wyczytałam oczywiście na FO :) Swojej magnolii do tej pory nie miałam, co więcej nie mam pojęcia gdzie posadzę którąś z tych siewek, bo ogród za mały na takie drzewa. Tak więc siewki będą do oddania, oby tylko tę pierwszą zimę przetrzymały. Właśnie jeszcze nie wiem co z nimi zrobić, skłaniam się ku schowaniu z donicą do nieogrzewanego garażu... Co do kwiatów na nich to jeszcze trochę poczekamy, bo jak wszystko z siewu zakwitną później.
Psisko lubi taplać się w błocie, rzece i bajorze, ale kąpiel higieniczną znosi niechętnie, choć grzecznie :)

Bartoszu dzięki za komplement w imieniu moich lilii :) Tu jest cały wątek o sianiu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=364
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo to na pewno krzewuszka, bo hortensji nikomu nie wysyłałam (nie było zapotrzebowania). Może przytuliłabym jedną siewkę magnolii, bo już parę sadzonek nie chciało u mnie być, ale tylko jakbyś miała na zbyciu ;:168 Tego ślicznego rudzielca wygłaskaj ode mnie ;:215
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziękuję za link może jak moje wytworzą nasiona to spróbuję ;:138
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Przy porannej kawusi odwiedzam Twój ogródek. Powojnik http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/028/0 ... djecie.jpg wymiata. Rewelacja. Marzę o takim. Lilie cudne. Z nasionami już raz mi się nie powiodło, ale to z mojej winy :( A jaka dorodna żurawka ;:333 Ty dziewczyno masz rękę do roślinek. Pomysł z kartonami mnie zaskoczył...Kto wie, może i ja w kolejnym sezonie o nim pomyslę. Miłego, słonecznego dzionka życzę :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

No to czekamy na jakieś zdjęcia może coś Ci już kwitnie? Pozdrawiam serdecznie ;:4
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Wracam z wiosną :)

Kwiaty nieśmiało zaczynają pokazywać swoje uroki, a zaczęło się od tego:

Obrazek

Obecnie wygląda to nieco okazalej:

Obrazek

Krokusy z biedronki, ciekawe czy będą się mocno różnić od moich starych

Obrazek

I na przełamanie krokusowej hegemonii coś niebieskiego :)

Obrazek

Ogólnie to z tymi krokusami podejrzana sprawa - miało ich być co roku więcej, miały się mnożyć i stworzyć kolorowy "dywan", a z 45 cebul zostało w ciągu kilku lat naście... Złe warunki? brak wykopywania?

Pozdrawiam serdecznie tych co jeszcze tu zaglądają :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”