Aprilkowy las

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Aprilkowy las

Post »

Jak hortensje to i pnące; z bukietowych jest jeszcze kilka super odmian - przejrzyj co ma Szmit w ofercie ;:224

Aha, ogrodzenie takiej wysokości moja sucz przeskakuje jednym susem ;:223 , nie robiła tego, póki nie skojarzyła, że może ;:145; u nas odgrodzona jest część użytkowa i kompostownik, w którym się fajnie ryje ;:14
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las

Post »

:wit
Piękny zakątek na pewno stworzysz w nim swój raj wiewióry są odjechane jak Czip i Daile psiaki też są bardzo urocze ja nie mogę sobie pozwolić na zwierzęta pomimo ze mam warunki ,ale przez częste wyjazdy nie miał by kto się nimi opiekować .Pocieszam się że na starość pewnie założę zwierzyniec :lol:
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Aprilkowy las

Post »

Jolu, tak-tak hortensje to dobry pomysl ... jakbym miala tak duzo-duzo miejsca, to zalozyla bym hortensjowy raj ;:167
Wesołego zająca, co śmieje się bez końca oraz mokrego ubrania w dzień polewania ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las

Post »

Dziewczyny mają rację co do hortensji.
Niestety dopóki nie posadzisz jakiegoś wiatrochronu rh będa wymarzać.
Ja bym posadziła kosodrzewiną przed cisami. Ma kwształt kulisty, a na dokładkę można ją formować przez uszczykiwanie młodych przyrostów.
A z Zurawkami to jest różnie. Mam tylko 3, czy 4 odmiany, które przezimowały rewelacyjnie. Resztę trzeba wyciąć całkiem, ale dają oznaki życia. Ale są i takie, które raczej nie odżyją.
Nie pamiętam nazw tych co przetrwały. Jeśli nie zapomnę to w przyszłym tygodniu sprawdzę.
A marne liście trzeba obciąć.

Wesołych Świąt :wit

Pomyziaj psiuny, a szczególnie Goldiego
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Aprilkowy las

Post »

Piękny las i cudne zwierzaki. Będę podglądać :)
Agata
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las

Post »

Super las i super zwierzaki ;:215 . Gdyby nie było podpisu pod wiewiórkami, to chyba bym nie zgadła, co to za stworzenia ;:7 .
A z której strony Warszawy mieszkasz?
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Aprilkowy las

Post »

Witaj Jolu, cieszę się że założyłaś wątek i że mogłem do niego trafić. Ale u Ciebie będzie oglądania aż zacieram ręce, to bardzo inspirujące obserwowanie zakładania ogrodu, podstawę w postaci lasu już masz a wkomponowanie w niego własnych pomysłów to nie lada wyzwanie, chwała że się go podjęłaś. Z przyjemnością będę przypatrywał się jak rozwija się Twój ogród, może i mnie uda się czasem coś doradzić :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
jolcia1212
500p
500p
Posty: 930
Od: 8 gru 2009, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Aprilkowy las

Post »

:wit Jolu
Trafiłam dziś do Twojego ogrodu i chciałabym zostać na dłużej. Leśne klimaty bliskie memu sercu i chociaż od dwóch lat jestem posiadaczką domu to zawsze twierdzę że na emeryturę daleko za miasto. Jeśli pozwolisz będę wpadała bo będzie się działo. Pozdrawiam Jola
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las

Post »

Witam wszystkich po świątecznych rozkoszach podniebienia. ;:136 Nie wiem jak Wy ale ja jestem ociężała jak niedźwiedź przed snem zimowym i najlepiej właśnie w taki bym zapadła. Najazd rodziny na święta spowodował że nawet nie otworzyłam kompa, a tu tylu miłych gości. ;:180

Francesco, moja lista do Szmita niebezpiecznie przekształca się w książkę. Jeszcze trochę i będzie drugi tom. :;230 Moja sucz też metrowe bierze bez rozbiegu. Ostatnio zaczęłam rozpatrywać zamontowanie elektrycznej obroży. :evil: Nie wiem tylko czy na nią podziała bo ma bardzo gęstą sierść. A kompostownik ? wiadomo, ulubiony plac zabaw piesków. Jakby im czegoś w diecie brakowało. :roll:

Cześć Joanno, zapraszam chociaż do odwiedzin zwierzątek. Ja też kiedyś wracałam do domu żeby się tylko przepakować, ale w pewnym momencie już mnie to męczyło więc się troszkę przekwalifikowałam i teraz siedzę. To też nie jest fajne. ;:185 Ale zwierzątka w domu to dużo radości, zawsze coś miałam i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Jak M gdzieś wyjeżdża a syn pochłonięty swoimi sprawami to choć do psa można pogadać. Robi takie mądre miny jakby rozumiał, bo roślinka nie za bardzo. Choć też czasem do nich gadam. ;:223

Jule, piękne życzenia, dziękuję i wzajemnie choć trochę się spóźniłam. :oops: Ja hortensje odkryłam dopiero w zeszłym roku. Nie wiedziałam że istnieją jakieś poza ogrodowymi. A ponieważ róż to nie mój ulubiony kolorek to uznawałam tylko niebieskie. Ale człowiek się zmienia a ja to chyba już wybitnie podlegam wpływom, oby tylko tym dobrym ;:14
Więc hortensje tak, jak najbardziej, jakaś duża rabata poprzeplatana czymś zielonym. :uszy

Witaj Gosiu, niestety masz rację. Te wiatry unicestwiają RH, nawet wrzos w tym miejscu zmarzł. Dlatego chcę u Szmita kupić trochę cisów większych, może u niego będzie taniej, bo u mnie takie 60 cm kosztują aż 26 zł. A nie kupię malutkich bo b.długo rosną. Fajny pomysł z tą kosodrzewiną, zwłaszcza że z 8 m dalej już rośnie jedna i świetnie sobie tam radzi. :tan Ostatnio u Pamelki oglądałam jej archiwalne wątki i zaniemówiłam z wrażenia ile jest rodzajów kosówki. ;:oj Muszę tam zajrzeć znów bo chyba jest taka z igłami częściowo żółto ? zielonymi. Na tle cisów ? malina. A i fajny motyw powtarzający się na rabacie. Dzięki.
Żurawki chyba wszystkie u mnie zmarzły. Dlaczego ich nie okryłam? ;:223 Znaczy próbowałam ale małe, białe wredne, na czterech łapach zabrało z nich agro, bo się fajnie darło na strzępy. Jak nie odżyją to posadzę nowe, bo uwielbiam. Tylko już te mocniejsze odmiany. Ja też nie pamiętam jakie były, chyba carmel, jakaś zielona i bordowa. Na szczęście też nie dużo. Ja na początek przyjęłam metodę po kilka sztuk wielu gatunków, a co da radę to będę dosadzać żeby tworzyć duże plamy kolorystyczne i gatunkowe. Małe roślinki, pojedynczo sadzone na takim terenie znikają, zupełnie ich nie widać. Będę wdzięczna za nazwy terminatorów żurawkowych. ;:180 Burki wymiziane, bardzo szczęśliwe z tego powodu

Riane, zapraszam serdecznie. Z pewnością przydałaby mi się Twoja wiedza z kursu projektowania. ;:65

Heja, Edytko, dzięki w imieniu lasu i zwierzaków. Wiewióry były naprawdę słodziaki, takie bezbronne. Prawie płakałam jak je zobaczyła, zwłaszcza że jedna była lekko ranna przez te paskudne kawki, czy sroki. Ale najistotniejszy happy end. Mnie wywiało z Wa-wy na PN-wsch. Sporo tu takich naturalnych obszarów. W weekend podziwiałam domki bobrów które zaczęły się niebezpiecznie zbliżać w naszą okolicę. Oczywiście bobry, nie ich domki. ;:219

Tomku, zapraszam. Bardzo będę wyczekiwać na wszystkie rady. Zdaję sobie sprawę że ogrodnika takiego jak Ty może nieraz rozbawić nieudolność początkujących ale jak zdobędziesz się na odrobinę wyrozumiałości to będę wdzięczną i pracowitą uczennicą. A jak tam Twoje poprawki ogrodu po remoncie? Zaczynasz już coś sadzić na rozoranych miejscach?

Witaj imienniczko, miło Cię gościć, a wpadaj kiedy dusza zapragnie. Muszę teraz zajrzeć do Ciebie.
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las

Post »

:oops: Aprilko żeby to chodziło o kwalifikacje akurat nie o prace chodzi co do wyjazdów tylko o hobby często mamy treningi i zawody a tym bardziej że i ja chcę w tym roku wystartować w Pucharze Kobiet w motocrossie :wink:
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las

Post »

O, to Ty jesteś mocna kobieta, podziwiam. I oczywiście wszyscy tu będą trzymać kciuki i Ci kibicować. ;:172
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las

Post »

Dzięki na pewno podium nie zajmę bo to debiut ale może w 10 chociaż :oops:
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las

Post »

Joanno, nie żartuj. Z pewnością wiesz że skromnością w sporcie daleko się nie zajedzie. Trzeba być pewnym siebie, to połowa sukcesu. Zakasujesz starych wyjadaczy swoim entuzjazmem, czego Ci życzę.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”