100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Agnieś! A ja od paru dni myślę o Tobie, co tam u Was słychać...może w końcu chwycę za ten telefon ;-) na razie przytłamczają nas trochę sprawy infrastrukturalno - komunijne ;-)

Wandziu - u mnie poszedł jeden powojnik - Matka Teresa. I też zwalam to na jesienną suszę...

Oliwko - pewnie to nie tylko mróz, ale odsłonięte stanowisko..no mieliśmy tak do minus 27, jak chyba w większości kraju.

Ave - ja już zaczynam być zadowolona. Naprawdę. Panowie są niesamowitymi profesjonalistami, majster zna sie na wszystkim, widać że mają ogromne doświadczenie. Dwa dni temu miałam krajobraz ksieżycowy, a teraz....a-ha!!!!! A teraz obsadzili już krawężniki i mam już zarysy przyszłych rabatek, których zdjęć na pewno nie omieszkam wrzucić jutro, bo muszę się nieco skonsultować ;-) Ale radocha, no wiecie przecież... ;:167

Ignis - już jest piękniej :-) Niestety, nic w życiu nie może iść zbyt łatwo - okazało sie, że studzienka kanalizacyjna, do której mieliśmy sie przyłączyć, jest za płytka :evil: no i trzeba będzie kopać w innym miejscu. A to oznacza wtargnięcie w już obsadzoną część ogrodu...między innymi za kilka dni będę musiała przesadzić moją ulubioną piwonię - Juliana Ursyna Niemcewicza, i doprawdy nie wiem, jak on biedny to zniesie...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Wreszcie trafiłam do nowego otwarcia.Będę jak pisałam wcześniej podglądać Twoje dokonania.Dobrze,że masz profesjonalnych fachowców ,życzę jak najmniejszych strat ogrodowych i szybkiego zakończenia prac.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Agnieszko :wink: piwonią się nie przejmuj, na pewno dobrze to zniesie.
W zeszłym roku , spod mojej piwonii drzewiastej odbiła podkładka, a że kwiaty miała piękne, więc postanowiłam je oddzielić. Teraz widzę, że rośnie mi osobno podkładka a i drzewiasta też się zbiera. Jednak na kwiaty w tym sezonie nie liczę.
A Julian jakoś musi to przeboleć. :lol: Trzymam za niego kciuki. ;:215 \
:wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Niemcewicza zamówiłam sobie w tym roku, więc kwitnienia raczej nie będzie :( Jednak cieszę się, że go mam. Piękne kwiaty :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

A ja dwa lata temu. I mam nadzieję, że w końcu zobaczę te piękne kwiaty :twisted:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

No cóż, Niemcewicz będzie musiał przyjąć moje warunki. I niech lepiej nie narzeka, bo panowie z Inżynierii potraktowaliby go znacznie, znacznie gorzej :;230

A tak otóż wygląda zarys moich przyszłych rabatek:

Obrazek

To bedzie rabata frontowa. Miejsce jest słoneczne i raczej suche, więc będą tam rosły bardziej wytrzymałe rosliny. Na końcu tego "półksiężyca" będą floksy szydlaste, a potem stopniowo w górę - jałowiec "Blue Star" (taki malutki), potem kosaćce bródkowe, no i tu mi się konczy koncepcja jeśli chodzi o byliny. Z krzewów wiem na pewno, że wejdzie tam tawuła nippońska i śliwa dziecięca, pięknie będą kontrastować wiosną i jesienią. Pod śliwą mały cyprysik groszkowy, taki żółty. W tle cztery - pięć jałowców pospolitych "Arnold" . No i jeszcze mnóstwo miejsca d ozagospodarowania, ale na razie posadzę te rośliny, a potem sie zobaczy ;-)

Obrazek

To jest druga, taka mniejsza, tam pewnie trafi nasz Ursyn Niemcewicz ;-)

Jeszcze będzie jedna dziura w ziemi, i tam - mam taką wizję, którą ukradłam z niemieckiej gazety. Na zdjęciu był klon palmowy w otoczeniu bodziszka czerwonego - ja zamiast klonu wrzucę sosnę szczepioną na kiju, bo M. stanowczo sie tego domaga. I ten bodziszek.

Tak wygląda rabata z tyłu domu:

Obrazek

A to moje roślinki w srodku placu budowy. Ave, zobacz, to po prostu cud, wokół szaleje burza, a Twoja miodunka - zielona wyspa :-)

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Was niedzielnie!
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Alez się cudnie zapowiadają te rabatki... normalnie zazdraszczam, ale nie złosliwie ;:138 ;:138
jeśli miodunka tak dobrze sie zaklimatyzowała.. to wiesz... trzeba dzielić, dzielić, coby więcej jej było :)
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Fajnie masz, :wink: jeszcze tyle miejsca do obsadzenie. :roll: Fantastycznie się zapowiada. ;:138
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Bardzo gustownie.
A jak obsadzisz Niemcewiczami i innymi, to dopiero będzie.
Aż zazdroszczę tego szału twórczego :lol:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

O, takiej twórczości by mi się przydało trochę :lol: , ale raczej pod kątem jak by tu jeszcze upchać.. następną różę :;230
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Cieszę się razem z Tobą - Agnieszko, na uporządkowanie terenu przed domem, koniec tymczasowości - wreszcie !.
Pamiętam to błocko podczas kanalizacji :roll: .
Pewnie masz więcej pomysłów na nasadzenia, trudno się zdecydować, prawda?
Najgorsze te straty w roślinach, ale trudno byłoby mieć "pustynię" przed domem do czasu zakończenia wszelkich prac.
Ja przebudowuję rabatę i też wszystko wykopuję. Żeleźniak wyłazi z ziemi a już się martwiłam o niego :wink: .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

Och Elsi - żebyś wiedziała, że trudno ;-) CHociaż powiem Wam, że zakładać od nowa rabatki z tym bagażem doświadczenia, które nagromadziłam dzięki Wam, to zupełnie inna bajka ;-) Staram się robić wszystko z umiarem, no i przełamałam się do iglaków, bo jednak same chabazie straszace zimą przed domem, to nie to...posadziłam więc jałowce - Arnold i Blue coś tam, taki mały, i sosenkę i cyprysika "Sungold" ( drugiego jeszcze dokupię). Oprócz tego, tawułę Snowmound i śliwę dzieciecą (żelazna konsekwencja, już w zimie to tak zaplanowałam) , karaganę, w planach jeszcze jakaś sosenka szczepiona na kijku.

Krysiu - tak, strasznie sie cieszę, nie wiem do końca jeszcze jak to wszystko będzie wyglądać, ale baza już jest.

Aniu, a co - dokupiłam trzy mocne róze ( nie będę się martwić o suszę i mróz) - Lykkefund na ganek, Margueritte Hilling na front i Ballerinę (tę juz wiem, ze jutro przesadzę :;230 ). Klasyka to klasyka.

Oliwko - sugerowałaś, abym znalazła miejsce u siebie na magnolię gwiaździstą, i w sumie OInzynieria mi to załatwiła - ja tę magnolie mam od dwóch lat w dużej donicy, bo szukałam na nią miejsca, no i sięznalazło - będzie rosła właśnie tam, gdzie panowie nam wykopali dziurę.


Ave - miodunkę już dzieliłam, jest u mojej mamy. Ależ ona kaitnie! Już miesiąc, i cały czas ma nowe kwiaty. Coś niesamowitego, trudno znaleźć inny wiosenny kwiatek, które tak długo cieszyłby oko.

Co do kanalizacji, to trudny temat i dołujący, w tej chwili mamy rozkopaną jedną częśćogrodu, jutro jak Bozia pozwoli to panowie moze łaskawie przyjadę i przyłączą nas do dziękuję. Ale trzymajcie kciuki...ja nie wiem, jak to można tak robić projekt wykonawczy bez wizji lokalnej - i stąd te kłopoty...

Mieliśmy przez to doprawdy ciężki tydzień, do czego dołożyła się jeszcze nasza średnia córka...wiecie jak to jest, mówi się dzieciom, aby nie dotykały obcych zwierzątek, ale każde mysli, że go to nie dotyczy, prawda? A tu się trafił taki malutki słodziutki kotecek...i teraz jeździmy do Łańcuta na zakaźny na zastrzyki, a na drugi tydzień będziemy musieli jeszcze opowiedzieć naszą historię Sanepidowi. Pocieszające jest to, że te zastrzyki, wbrew legendom, nie są bolesne (i to, jak mnie pouczyła pani doktor, już od lat siedemdziesiątych ;-) No ale jakby nie było, jest to nieco uciążliwe...

Jejku, w ogóle tyle sie dzieje, szkoda mi zanudzać swoimi historiami, wiec może pokażę, co mam. Zakłądam, że na zdjęciach trafi sie tu i ówdzie jakiś element małej architektury, który zostawiła nam Inżynieria Rzeszów :;230

Prunusy ;-)

Obrazek Obrazek

Obrazek

Nowe rabatki ( część)

Obrazek

Kamulce & Co.

Obrazek

Chwasty ;-)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Milej niedzieli!
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: 100krotka - mój rozczochrany ogródek 2012

Post »

No Aga, szał ciał przed tym domem ;:224 Eligancko, że tak powiem :)
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”