Moje chwastowisko - SoniaJ

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Moje chwastowisko - SoniaJ

Post »

Witajcie!
Uff...zebrałam się dziś na odwagę i pokażę Wam coś,co na pewno ogrodem jeszcze nie jest.Ale,kiedyś...
Mam nadzieję,ze się nie przestraszycie...
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Widoki mam piękne,bo na las,ale niczym innym pochwalić się już nie mogę.Bo ziemia jest cała zalana chwastami.

Obrazek
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

"Nie od razu Kraków zbudowano" ;)

Soniu, sama powiedz, co to by była za satysfakcja - przyjść na gotowe? A tak już teraz wiesz, że wszystko, co tam powstanie będzie nosiło ślady Twojej ręki i Twojej ciężkiej pracy. Poza tym las masz fantastyczny - a jak wiadomo: nie ma lasu bez chwastów ;)
Fotki koniecznie zachowaj i wróć do nich za jakieś dwa-trzy lata. Ależ to będzie przyjemność... No i duma :)
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Kari,kochana jesteś,ale ja nie wierzę,że za już 2 lata będę miała ogród. na razie jest tak:

Obrazek
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Zdjęcia,które wklejam pochodzą z zeszłego roku.Niestety niewiele się od tamtej pory zmieniło na mojej działce.Trochę karczowaliśmy z mężem(głównie ja-mam większą motywację,bo "ogród mój widzę ogromny"),ale jeśli chodzi o moje chwasty to końca nie widać! Wydaje mi się,że są nie do zdarcia.......


Obrazek


Może nie powinnam jeszcze otwierać tego tematu,może powinnam zaczekać tak z rok czy dwa,kiedy już coś ładnego można by pokazać,ale nakręciło mnie to forum niesamowicie...
Oglądam Wasze ogrody,działki,parapety i jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem!
Bo można,tylko trzeba włożyć trochę pracy,a nie tylko marzyć,że i ja kiedyś będę ogrodniczką pełną gębą.
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Trzeba realizować swoje marzenia - ja też zaczynałam od zera ,a teraz sama się nie mogę nadziwić jak przez te lata zmieniliśmy wraz z mężem otaczający nas krajobraz i Wam też sie uda :D
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Babopielka:dziękuję za miłe słowa.Wierzę w to,wierzę...
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

s..onia masz piękne pole do popisu :) Na pewno Ci się uda. Te Twoje chwasty to tak gdzie wzrok sięga do tego lasku czy gdzieś wcześniej się kończą? :)
Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że niesamowita satysfakcja i frajda jest jak się patrzy na zdjęcia ze stanem początkowym, a potem po jakimś etapie prac. Człowiek taki dumny z siebie wtedy jest :) Przynajmniej ja tak mam :D
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Na dobranoc jeszcze to:




Obrazek
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Pauzalka-chwasty są pod sam las.Dlatego nie sądzę,żebym opanowała teren jeszcze w tym dziesięcioleciu...
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Jak mówi moja sąsiadka Tereska ,,najważniejsze to zacząć,później już samo się robi".
Soniu to prawda,u mnie się sprawdziło.Ja wyrywałam chwasty,kopałam, a już z tyłu była Tereska
z nowymi roślinkami.Już przez rok pracy naprawdę dużo można zrobić.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Soniu ręcznie tego nie odchwaścisz :? będziesz potrzebować pomocy zmechanizowanej.Czy tam można wjechać ciągnikiem? :roll:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Soniu, nie chcę Cię bardzo namawiać ale zapraszam, zajrzyj do mojego ogrodu. Osiem lat temu była tu tylko trawa po pas ileś tam lat nie koszona, a teren trudny, podmokły, pod spodem ił i glina. I wszystko ręcznie z pomocą chemii. Zamówiony traktor, do zaorania kawałka terenu pod nasadzenia, zakopał się. Koń /jego właściciel/ powiedział, że nie da rady nic z tym zrobić. A mój M szpadelkiem kroił pomalutku, kawałek po kawałku, tę darń. A resztę jak chcesz to zobacz sama.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”