Między blokami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewarb
500p
500p
Posty: 807
Od: 9 lut 2012, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Między blokami

Post »

Anno piękny skalniak, dzwonek cudny. Ładne kamienie czy u Was takie się kupuje? Grujecznik będzie dużym drzewem, też go mam ale trochę kiepsko mi rośnie. Przesadziłam go może w tym roku wystartuje.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Ewo(ewarb), kamieni kupiłam całą wywrotkę z pobliskiego (50 km) kamieniołomu w Wiśle na budowę schodów za domem. No i zostało mi kilka ton. To wyszedł skalniak i murek oporowy. Nie były sortowane, dlatego są różne i różniaste. Ale kruche, a nie tak jak Wasze granity czy kwarce. No i nie tak kolorowe. Ale nie zamieniłabym ich na inne. Dziękuję za wizytę i miłe słowa.

Nie wiem co poradzić w sprawie grójecznika, bo mój rośnie w naszej glinie przemieszanej z łupkiem i ma się nieźle. Ale ziemię, choć ciężką, mamy żyzną. Trochę nawożę okoliczne rośliby, choć duży tulipanowiec, też ma swoje potrzeby i muszą dzielić między siebie i jedzenie i wodę. Ale za to w mgliste jesienne poranki po przymrozkach, tak pachnie ...

Jagódko, a ja myślałam, że dzwonek drobny, to odmiana karpackiego. Wstyd mi.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Między blokami

Post »

A dlaczego Ci wstyd ...nie martw się , bo nikt się z nauką nie rodzi ;:108 . Nie jest wstydem czegoś nie wiedzieć ...
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Między blokami

Post »

Aniu witaj ;:167 dopiero zaczynasz na forum to tak jak ja. Niewiele znam nazw roślin, nie wiem jak i kiedy sadzi się i wszystkiego ucze sie i podpatruję w innych ogrodach. Natomiast ogród masz świetny , zachwycajace zestawienia różnych skał i te rojniki ;:215 zwłaszcza skrzydlinka - nie zauważyłam jej na razie w innych ogrodach- no ale musiałabym nocować przy compie aby przeleciec wszystkie :;230
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Witaj Aniu :D nie było mnie tu trochę a Ty odsłoniłaś następne widoczki z ogrodu.Pieknie ten kamień zdobi a już macierzanka mnie urzekła ;:138 Ja ogniki tnę wtedy,gdy zaczynają puszczać listki.Tak jest bezpieczniej.Ścinam wtedy martwe pędy,łatwo je poznać.Mój też marnie wygląda na razie,ale może drzemie w nim życie ;:131
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Ewo, masz rację, można stracić noc na łażeniu po cudzych ogrodach. :roll: Ale bardzo to lubię. Dziękuję za miłe słowa. Mówisz, że skrzydlinka jest rzadka. Dziwne, bo na skalniaku, ostatnią nieprzyjazną zimę, ona najlepiej przetrwała. Choć słabo kwitnie. Niestety macieżanka ucierpiała, ale pewnie odbije. Taką nieskalniakową lubię jak pachnie na rozgrzanym piasku w sosnowym lesie.
Miriam, miałaś rację z ognikiem ;:138 , 2 już puszczają listki,. Najmłodszy, pomarańczowy, chyba nie przeżył. Ale nie póki co jeszcze daję mu szansę.
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Między blokami

Post »

Aneczko, czemu nie mówiłaś, że masz wątek. ;:80
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Iga, bo się nie m czym chwalić. Jak bym miała taki jak Twój, to bym trąbiła wszem i wobec. Poza tym, znasz moją systematyczność ? Nie wiem na jak długo starczy mi energii. Ja tam wolę podglądać. Ale miło mi Cię gościć.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Między blokami

Post »

Aniu serdecznie witam. Dopiero dziś odkryłam Twój wątek i takie śliczności zobaczyłam. Skalny ogródek jest cudowny, piękne kamienie i roślinki w nim masz. Reszta ogrodu też niczego sobie.
I nie chcę już słyszeć, że nie masz się czym chwalić, rób jak najwięcej zdjęć i pokazuj nam, bo jest co podziwiać.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Między blokami

Post »

Aniu witaj, nie ma Cie dzisiaj w ogródeczku a to chyba pierwszy dzień po brzydkiej aurze i wszyscy gdzies coś sadzili i kopali :;230
Lubie wpadać do Ciebie na skałki mają taki pozytywny akcent ;:167
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Aniu, mam nadzieję,że jednak wytrwasz i będziesz pokazywać nowe fotki. Coraz lepiej się zapowiada. Widzę,że dozujesz nam przyjemności i pomalutku odkrywasz przed nami swój ogród :D
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

slila1 i atena, dziękuję za wsparcie.po przyjeździe już nic mi się nie chciało.
Ewo, niestety powód nieobecności był prozaiczny: ooooooooolbrzymi korek na drodze z Katowic. Dopiero na sobotę szykuję się z pracami ogrodowymi. Niestety poświąteczny weekend przeleżałam z gorączką. A ponieważ bardzo dawno nie chorowałam, to nie wiedziałam, czy właściwie nic mi nie jest, czy umieram.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Między blokami

Post »

Aniu... pokazuj , pokazuj , wszak wszyscy czekamy z utęsknieniem ciepełka i oznak wiosny ...która się w tym roku gramoli i ślimaczy ...a jeszcze liczyć straty trzeba w ogrodzie . Ale nic to , trzeba iść do przodu i ...robić miejsce pod nowe nasadzenia . Byle zdrowie dopisywało ;:108 , czego Tobie i sobie z całego serca życzę ;:196 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”