Między blokami

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Ależ mnie wszyscy mobilizują... Dzięki.
Ewuniu, witam w Tobie kolejną Annę.
Piotr, jak się ma lekką wielkopolską ziemię, można nie lubić skalniaków. Dziękuję za pochwałę. Skalniaki, są fajny, bo dają zamkniete obiekty do zagospodarowania, który można rozbudowywać. Wiem, że prawdziwy skalniak powinien imitować zbocze góry porośniętej roślinami, a mój to wykiprowana ciężarówka kamieni. ale ja właśnie kamienie lubię. Twój jest ogród genialny i taki ... Wielkopolski. Przemyślany, uporzadkowany i w ogóle. I te żonkiele i dalie w rządkach ... Podziwiam, pewnie tak trzeba, a ja ciągle szukam ostatecznej koncepcji Funkie zachwycające (moje jesienią są całe pogryzione przez beżowe ślimaki bezmuszelkowe). Piotrze będę do Ciebie zaglądać.

A u nas straszył0 deszczem, ale po kilku kroplach się rozmyło.
Obrazek Obrazek
IV 2012
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Między blokami

Post »

Zajrzałam z powodu tych bloków :) , zobaczyć co może miedzy nimi być, a tu ani śladu tychże :D
Nieszkodzi, a nawet lepiej. Ładne, zadbane miejsce, a co do ognika - nie wiem jak ma się teraz, ale mój wysoki na prawie 1m, po zimie wyglądał jak suchy badyl - dzisiaj cały w zielonych listkach. Bardzo lubie ogniki, obserwuję je w róznych miejscach, w różnych porach roku i zawsze jest tak samo - po zimie suche badyle z zeschniętymi liśćmi, na wiosnę zielenieje. Tylko potrzebuje czasu i wody.

Na zdjęciu na skalniaku - zielona polanka, to moim zdaniem kopytnik, ale listki na zdjęciu sa nieco małe, żeby miec pewność.

Pozdrawiam i zapraszam na moje 185 m kw :wink:
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Oto i nasze bloki zza płotu:
Obrazek
VI 2012

Debro, ogniki odżywają. 2. Trzeci jeszcze nie dał znaku życia. A szere listki to skrzydlinka naprzeciwlistna - Jogódka podpowiedziała. Dziękuję za odwiedziny.
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Między blokami

Post »

Witam cię. :wit No to są kamyki na skalniak ;:215 ,a nie takie jak u mnie polne.Bardzo mi się u ciebie podoba będę zaglądać.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Między blokami

Post »

Aniu wspaniałe narcyzy- moje jesienne zakupy ;:333
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Między blokami

Post »

Debro ...to jest fotkakopytnika .

Listeczki jego są o wiele większe od skrzydlinki naprzeciwlistnej .
Aniu...przepraszam , że odpowiedziałam u Ciebie .

Masz piękne poletko anemonów nemorosa ;:138 , to jest gatunek , jak sądzę . Narcyze ciekawe w budowie ...takich odmian nie mam , zwłaszcza ten pierwszy , od lewej jest piękny .
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Między blokami

Post »

Jagodka - dziękuję za fotkę kopytnika, ale rośnie u mnie, więc niejako oglądam go w naturze - wprawdzie daleko mu jeszcze do takiego łanu. Zanim go posadziłam obejrzałam wiele zdjęć. Na fotce u Ani listki były za małe, żeby zobaczyć, że to nie on. A może po prostu ja go bardzo lubię i wszędzie go widzę :wink: ;:oj
Obejrzałam dzisiaj też skrzydlinkę - to zupełnie różne rośliny.

Aniu, cieszę się, że Twoje ogniki też odżywaja. To jednak b. twardzi zawodnicy.
A kamienie masz rzeczywiście cudne.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Między blokami

Post »

Kolorowo już u Ciebie,żonkile u mnie nie pokazują jeszcze pączków :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Między blokami

Post »

Witaj ponownie. A dlaczego uważasz, że tak jak u mnie to "tak trzeba"?! Każdy szuka swoich rozwiązań, i to jest najcenniejsze. Nie ma generalnego założenia stawiającego wyżej bylinowe rabaty na skalniaki, czy an odwrót. Nasze ogrody tworzymy sami dla siebie- przynajmniej my, na tym forum, bo to nasza pasja. Mi twój bardzo się podoba, choć jest inny od mojego. :)
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Jagodka i Debra, nie do końca wiedziałam o jakiej roślince mowa. Jeśli z mojego ogródka, to niestety nie mam kopytnika. Jeśli któraś z Was ma, to gratuluję. U nas rosnie na górze Tuł koło Goleszowa.
Jagdko, jeśli chodzi o moje zawilce, to są tutejsze. Nasz ogrod, pobliskie lasy, to ich naturalne stanowisko.
mmarta1982, nie ma brzydkich kamieni. Ja mam tutejszy łupek i konsekwentnie się go trzymam na tym skalniaku. Twoje polne granity i kwarce też są piękne. Tylko inne. Ponieważ wychowałam się na Kujawach, gdzie przeważał piasek, a w nim naniesione przez lodowiec obłe kolorowe głazy, teraz kanciaste, szare piaskowce mnie zafascynowały. Z sentymentu zwożę inne, ale czasami nie mam gdzie ich pokazać, bo formalnie bardzo gryzą się z moimi. Ja w ogóle lubię rzeczy swojskie; i kamienie, i rośliny, i jedzenie. Jeżdżę po Polsce i świecie właśnie po to, żeby tę swojskość w różnym wydaniu podglądać. A swojskość nigdy nie jest wciaż taka sama, bo wnikają w nią różne nowe elementy. Dlatego lubię ogrody i kulinaria. Bo to sztuka tworzona przez ludzi, zgodnie z ich potrzebami.

Piotrze, przez mnie przemawia tęsknota za ładem i skończonym planowaniem ogrodu. Niestety co wymyślę, to potem widzę, że to jednak nie tak. A u Ciebie widać konsekwencję.
Miriam, żeby Cię (i siebie też) nie drażnić, nie pokażę Ci zdjęć żonkili z ogródka mojej Teściowej. A przecież to tylko kilka kroków ode mnie ! Nawet płot nas nie dzieli. Jakoś im tam lepiej. Zobacz na jakim etapie jest u niej piwonia. Ona ma naprawdę dobrą ręke do kwiatów i wiele dla nich miłości. I nic nie wyrzuca. Jak urosło, musi żyć.
Obrazek Obrazek
20 VI 2012
Ale jak u Ciebie później żonkile wyjdą, dłużej pokwitną.
Awatar użytkownika
Piotr-Sz
200p
200p
Posty: 461
Od: 28 gru 2010, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno (okolice), Wielkopolska

Re: Między blokami

Post »

Uważam, że ogród nigdy nie jest skończony, ale faktycznie- pewne ramy mi koncepcja już tak. Z tym, że gdybyś wiedziała ile miałem złych pomysłów, ile "wtop zaliczyłem". Masakra. To co widać w moim wątku- to ogród od 2010 roku, a zakładam go od... 1995 !! Zaczynałem w wieku 12 lat. Ale ta rozmowa natchnęła mnie do czegoś- w moim wątku pokażę zeskanowane zdjęcia sprzed lat :D Będzie śmiechu ;-)
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Między blokami

Post »

Czy kopytnik jest taką rzadkością? Kupiłam takie zimowe (zamówione w styczniu, wykopane w marcu) sadzonki - dostałam malutkie doniczki pełne korzeni z jakimś marnym listkiem na górze, teraz to już mają po kilka całkiem dużych listków i chyba nic im nie grozi.

Ja też nie potrafię wyrzucić jak mi coś urosnie. Podoba mi się - jak urośnie, musi żyć :idea:
A piwonie niesamowicie ogromne.
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Między blokami

Post »

Debi, ja kopytnika nie widywałam w ogrodach często i w naturze też tylko kilka razy. A uwielbiam jego skórzaste liście. Mi nie chciał sie przyjąć, choć jest cieniście i wilgotnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”