Mój fijoł 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój fijoł 4

Post »

Przychodzę do gorącego wątku,a tu mnie zmroziły wieści o mrozie ;:202
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 4

Post »

Aga, nieco się zdziwiłam, choć klimatem u siebie już nie powinnam :;230 Strat nie widać, pojedyncze liście na hoście, pędy dalii, która w piwnicy się puściła-drobiazgi. I dobrze :D
Oliwko, nic strasznego się nie stało, liście odrosną (mam nadzieję :wink:). Największa widoczna strata to tegoroczne liście rodgersji stopowcowatej-jakoś dziwnie leżą. Kasztanowcolistna bez zmian.
Iza, cóż począć-taki klimat :( Roślinna ruletka-coś przeżyje, a coś nie :wink:
Marta, serio. Za to burz w czasie długiego weeekendu jeszcze nie było, zawsze to jaki plus. Teraz się chmurzy, ale deszcz już potrzebny.
Bernadetko, chciałabym, żeby to już Zośka była, bo potem wszystko wiadomo i można różne rośliny sadzić. Na razie mam opalone stopy :D
Filip, u Ciebie na pewno cieplej niż u mnie. Wszędzie jet cieplej :wink:
Stasiu, nie należy przywiązywać się do prognoz :D W jednej widziałam nadchodzący przymrozek, w innych nie-oczywiście założyłam, że skoro większość go nie przewiduje...I to był błąd.
Gosia, do suszy to u mnie jeszcze daleko, ale deszcz niech już pada :D
Iwona-wzajemnie, róża zaczyna rosnąć i pokazuje liście :D
Kasia, nie było tego dużo. Koło 6 rano 0 stopni, więc założyłam, że mogło być więcej. Chyba nie było, skoro nie ma widocznych strat. Sąsiadce poczerniała fuksja, ale tylko z góry-reszta żywa.
Irena, różnica temperatur wyniosła co najmniej 30 stopni :shock: Dziękuję za miłe słowa :D
Gosia, aż trudno mi samej dziś uwierzyć, że wczoraj mroziło :;230 Jest pochmurno, ale ciepło. Mam jeszcze Venustum pedatum, dopiero wschodzi :D
c.d.n.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 4

Post »

Majka, pokażę paprocie, kiedy urosną :D Na razie to chude sadzonki.
Mirka, każdego by zmroziły :D

Moje ulubione strzępiaste :D
Obrazek

Samosiejki.
Obrazek

Zeszłoroczna rabata.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój fijoł 4

Post »

W ubiegłym roku przecież 6go maja było -7 u nas.Trzeba słuchać wieczorami co zapowiadają,bo wszystko wystawione na tarasie.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 4

Post »

Gosia, u mnie było jeszcze więcej, koło -10 :( Niedługo zacznie się bieganie z donicami :;230

Jeszcze brak liści, ale to już niedługo :D
Obrazek

Trzeba się cieszyć pierwiosnkami :D
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój fijoł 4

Post »

Ależ piękne te widoki :)

U mnie też się ochłodziło .. chyba wysadzę siewki .. bo przy tych upałach to się bałam....
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój fijoł 4

Post »

Nie kracz,nie kracz,bo kręgosłup i tak obciążony nadwaga,jeszcze donice do tego?I to taka ilość.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 4

Post »

Bernadetko, ze swoimi siewkami poczekam do zimnej Zośki :D Już przeżyłam chwilę stresu wczoraj, wystarczy. Jednak dziś po powrocie od fryzjera przesadzę pod płot siewki Echinocystu, niech mnie zasłania, póki żywopłotu jeszcze nie ma. W ten upał bez sensu było próbować.
Gosia, jak trzeba będzie, będzie noszenie :;230 Oby nie było konieczności, ale zimna Zośka nie bez powodu tak się nazywa :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11285
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Mój fijoł 4

Post »

Będę zaglądać u Ciebie Ewuś na paprocie ciekawa jestem jakie masz odmiany ? Ja też mam ich troszkę chociaż część bezimiennych. Widzę,że się rozbujała onokleja w tym roku i zaczyna "łazić" nie wiedziałam,że ona taka ! ;:173 To także jedne z moich ulubionych ...Tymi przymrozkami mnie powaliłaś :shock: dobrze,że nie masz strat.!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 4

Post »

Maryniu, na szczęście przymrozek nie wyrządził strat, ale nie spodziewałam się go przy takiej wysokiej temperaturze w dzień :? Z paprociami dopiero zaczynam (pióropusznik się nie liczy :wink: ) i to na życzenie M (choć to się całkiem dobrze zbiegło z rozwojem moich zainteresowań :;230). Na szczęście mam gdzie sadzić nawet rozłażącą się onokleę. Niech się rozłazi :D
Pokazuje się podtopiona Osmunda regalis :D Tej jestem szczególnie ciekawa ze względu na rozmiar.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Mój fijoł 4

Post »

Przerazajace to co piszesz :roll: U mnie tez beda duze spadki nocna pora ale przymrozkow nie zapisali, tylko tak kolo 1 stopnia w jedna najzimniejsza noc.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój fijoł 4

Post »

Samosiejki świetne Ewuniu wiecej takich :) . A mnie przyplatał sie jeden dziki fiołeczek po zachwycaniu sie u Ciebie Twoim fiołkowym dywanem. Czy to możliwe, że posłałas wirtualnie Ewciu :;230
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój fijoł 4

Post »

Jak zapowiadają + 1 czy +2 to u nas najczęściej przymrozek jednak łapie.
Ewcia mam prośbę... obejrzyj kwiatki truskawek jeśli Ci kwitną, czy nie mają czarnych środków. Zobacz także na drzewka, bo u mnie w tamtym roku zmarzły wszystkie wiśnie, kwiatki niby były ok, ale jak rozerwałam kwiatek, to słupek nie był zielony, tylko brązowy... to samo miałam z czereśniami i większością śliwek.
Mam nadzieję, że jeszcze było zbyt wcześnie, by drzewka owocowe straciły zawiązki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”