Anjja

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Anjja

Post »

Zdjęcia mojego ogrodu a raczej jego początków powstawania:
za mną wjazd do garażu;) trochę na prawo od rogu ogrodzenia jest kierunek zachód
Obrazek
i wychodzimy za róg domu podchodzimy pod drugi róg mijając po drodze drzwi wejściowe i robimy obrót :heja dach tego domu to nasz zachód a po prawej na rabacie mamy tuje, sosnę mugo, tawułkę, guzikowca i jakiś niski jałowiec
Obrazek
tu ma zostać iglakowo - wrzosowo po lewej stronie będzie mała pergola ( 1,50cm na 2,30) odgrodzenie śmietników na której będzie sie pięła biała wisteria
Obrazek
tu miejsce na kosze ze śmieciami z drugiej strony które będzie odgrodzone pergolą (3,60 x 2,30 w planach) róg siatki to północ
Obrazek
tutaj ten skrawek lepiej widoczny
Obrazek
a tu już koniec ogródka raczej ogródeczka, tu gdzie widać nasza umywalkę ogrodowa jest mniej więcej wschód. Przy ogrodzeniu jest malutki ogródek ziołowy. Końcówka rabatki obsadzona cisem 2 borówkami amerykańskimi i irgą. Na puste miejsce nie mam jeszcze pomysłu.
Obrazek
Zapraszam na spacer :)


Do posadzenia mam 3 hortensje Limelight 1 Grandiflore i 1 Vanilla fraise które miejsce będzie dla dam najkorzystniejsze.
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Anjja

Post »

Ładnie się zaczyna :) Wklej więcej zdjęć. Witamy wśród forumek :wit
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Anjja

Post »

masz tak reprezentacyjny ogród, że warto im jakieś miejsce jako solliter znaleźć - te hortensje bardzo lubią słońce ale i kwaśne podłoże, zobacz w rododendronach jaką ziemię przygotować - w linku "korzeń rododendrona i jak go wsadzamy"
Jak zobaczyłam Twój ogród to tym bardziej jestem za drzewkiem, przynajmniej jedno http://www.google.pl/images?hl=pl&q=hyd ... 60&bih=867
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anjja

Post »

Z hortensji to polecam jeszcze Great Star "la vasterival"
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Anjja

Post »

Dziękuje za miłe słowa dziewczyny. Ogródek tyle co wyszedł spod rak firmy ogrodniczej bo był tak zdewastowany trwającymi pracami (ocieplenie, dach, ogrodzenie) trwało to prawie 3 lata i nic kompletnie w nim nie robiliśmy a i wcześniej był zaniedbany. Przyjemność doboru roślin i obsadzenia zostawiłam dla siebie, a co egoistka ze mnie:)
Mnie doprowadzenie go do takiego stanu zajęłoby wieki a tak to mogę się już cieszyć tym co jest.
Dziękuje Moniko za linka, poczytam dzisiaj.
Dla limelight co byś sądziła gdyby ja posadzić z prawej strony umywalki koło borówki? tylko tyle że tam słoneczko jest rano a później już cień.
Tess dziękuje za podpowiedź.

Kiedyś uważałam że hortensję to są kwiatki do ogrodów starych bab, dzisiaj z dnia na dzień podobają mi się coraz bardziej a jaka różnorodność gatunków jestem zauroczona i zamotana hortensjowo :lol: Tylko krowa nie zmienia zdania:)
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Anjja

Post »

jest ładnie, zobaczysz jak wszystko szybko rośnie, potem tylko latanie po ogrodzie i przesadzanie :D
a gdzie ta umywalka? :D
koło borówki mówisz.......hmmm borówka to krzaczor, w dodatku nie za bardzo go będziesz ciąć, wg mnie średnio. Hortensje paniculata powinny rosnąć jednak w słońcu, myślę, ze powinno to być wyeksponowane miejsce, a podsadzić możesz czymś niskim np wrzoścami kwitnącymi wiosną jeśli już. może znajdziesz miejsce gdzie te dwie symetrycznie limelight coś by stworzyły..najgorzej to powtyćkać, bo one są naprawdę duże i przyciągają wzrok,
przy wejściu masz posadzony rododendron?
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Anjja

Post »

Witaj :wit
Dla mnie borówka to nie krzaczor. :;230 Wszystko zależy od odmiany, lubię jej przebarwienia liści jesienią, no i frajda z owoców. :D
Zapowiada się bardzo ciekawie, bo już wszystko jest uporządkowane. :D
pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Anjja

Post »

monika pisze: a gdzie ta umywalka? :D
umywalka na ostatnim zdjęciu w "nagrobku " z kilinkieru" :wink:
monika pisze: przy wejściu masz posadzony rododendron?
jeszcze rododendrona nie mam żadnego zastanawiam się co Ci go przypomina:)
najbardziej słonecznym miejscem jest ogródek przed domem tam słońce jest najdłużej, no i jeszcze ten skrawek koło garażu jest w słoneczku chyba z nią polatam zaczym ja wsadzę:/
Miałam plan wtrynić te hortensje między drzewa, a tu proszę same zmiany mnie czekają.
Zmykam na kilka dni po powrocie się odezwę :wit
Może zdjęć jakiś dołożę co by bardziej przybliżyć wygląd np. umywalki;)
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Anjja

Post »

monika pisze:j Hortensje paniculata powinny rosnąć jednak w słońcu,
A wcale nie :P Moje rosną w pełnym cieniu (od południa mają ścianę olch za strumykiem), po południu z zachodu dostają nieco słońca, ale to już raczej poziome światło, a nie pełne słońce. I co? Kwitną jak głupie, nie wyciągają się, mają piękne liście i są bardzo wdzięczne :) I wcale nie mają kwaśnej ziemi, tylko zwykłą ogrodniczą, a wiosną dostają azofoskę, po garstce dookoła każdego krzewu, przycinam je na 20 cm od ziemi i kolejny już rok mają po dwa metry :)

A mam właśnie H. drzewiaste i bukietowe, chyba większość dostępnych na rynku. I wszystkie świetnie sobie radzą :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Anjja

Post »

Nie było mnie trochę dłużej niż kilka dni za co :oops: forum odwiedzałam choć jakoś zadęcia do pisania nie miałam (wolę cyferkowe sprawy) głównie studiowałam informacje o moich nowych nabytkach perukowcu "royal purple", cięciu tuji Smaragd i cyprysa Ivonne i ślicznej tfu tfu tfu jabłonki ozdobnej "Ola".
Obrazek

tutaj zdjęcia w całej okazałości tylko bez śmiechu wierzę że ma potencjał by być okazałą jabłonką, a nie tylko "kijkiem" choć przyznacie że ślicznym "kijkiem" Może jakieś wskazówki dostane jak przyciąć by się rozgałęziło :D
Obrazek

w ogródku czasu nie marnowałam...
Kilka roślin wysadziłam, przesadziłam, dokupiłam i dołączę za chwilę zdjęcia ze zmianami (nowe roślinki w większości już wsadzone).
"Kwaśna Rabatka" jako pierwsza i jedyna ze skończonych takich już na zicher. Choć tam ma być jeszcze pergola z glicynia białą zasłaniająca kosze na śmieci, ale to mąż musi znaleźć więcej czasu :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek

I kolejna "kwaśna rabatka" chyba tez już na wykończeniu - choć niedawno też myślałam że już.. już.. prawie skończona i mi się rozmyśliło (borówki wykopałam dam na działkę w lesie tam im powinno być dobrze) cyprysa przesadziłam trochę w lewo dokupiłam RH szt. 4 i żurawinę oraz zjawiskową Skimmie i Pierisa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mój maleńki ogródeczek ziołowy w którym z ziółkami mieszka jeszcze Perovskia i Budleja. Budleje muszę przenieść w inne miejsce i myślę że jej miejsce zajmie rajska jabłonka. Co myślicie o moim pomyśle??
Obrazek Obrazek

Siatka od sąsiada obsadzona pnączami, 3 clematisy i kolejno od lewej Albina Plena, Warszawska Nike, Markham's Pink
Obrazek

myślałam o posadzeniu przed nimi róży Pomponelli szt 5 tak co 50-60cm ale nie wiem czy nie będzie przeszkadzać clematisom :?

Na koniec takie tam różności jeszcze:
Obrazek
zawijaski:
Obrazek Obrazek

i na koniec dzieło mojego syna :D
Obrazek

Upss długawe nieco wyszło

na dodatek samowolka w zdjęciach wyszła totalna
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Kasia_Tomek
500p
500p
Posty: 575
Od: 23 mar 2010, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Anjja

Post »

Pięknie, kolejny zadbany ogród.
Widzę, że dbasz o niego w najdrobniejszych szczegółach. ;:138
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Anjja

Post »

Dziękuje za miłe slowa.
Tak długo trwały remonty wkoło domu i tak zrujnowały wszystko dookoła, że ciesze się nim tak jakbym nigdy wcześniej ogródka nie miała. Ilość roślin jakie bym chciała starczyła by do zagospodarowania 2ha działki a niestety mamy jakieś na oko 3 - 3,5 ary razem z trawnikiem :;230 więc niektóre zieleńce pozostają w sferze marzeń.
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Anjja

Post »

Piękna słonecznikowa mordka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”