Mój wiejski bałagan.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Witaj Ateno!Ależ u Ciebie będzie "mieczykowo" w tym sezonie :shock: Masz już zaplanowane miejsca na nie?A w sprawie kaliny koralowej to zbytnio się nie stresuj.Być może woli ona mokre stanowiska,ale ma wolę walki :;230 Kupiłam swoją w ubiegłym sezonie i posadziłam na podwyższonej rabacie(kaliny kojarzyły mi się z małymi wymaganiami :oops: )i nie pilnowałam zbytnio podlewania z nadmiaru obowiązków.Przed końcem sezonu straciła liście,zawiązała tylko jeden koszyczek korali,ale przeżyła ;:138 W tym roku wynagrodzę jej to zaniedbanie i przedstawię na forum ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Witajcie :wit Ale dzisiaj piękne słoneczko. Wiosna chyba jednak nie zawiedzie i szybciutko nas ucieszy swoim przybyciem. Wróble ćwierkają jak oszalałe. Dzisiaj w klasie, przez otwarte okna słuchałam z dzieciakami tego wiosennego koncertu. A to dopiero preludium ;:138

Byłam na zakupach w ogrodniczym. Kupiłam ziemię pod clematisy i środki ochrony. Robię zakupy na raty, bo wydaje mi się, że mniej pieniążków wtedy znika :wink: Trzeba się jakoś pooszukiwać.

KaRo dziękuję za wizytę i zapraszam, kiedy tylko najdzie Cię ochota na spacer po Zagórku. Masz rację, pokochałam to miejsce i w tygodniu nie mogę sobie miejsca znaleźć w domu, myślami jestem przy weekendzie i działeczce. Cały czas snuję plany i w myślach przemeblowuję działkę.

Miriam dla mieczyków już jest wyznaczona rabata i przekopana jesienią wraz z obornikiem. Teraz tylko cierpliwie muszę czekać na czas wysadzania.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Atenko
Anita nie radzi pod mieczyki dodawać obornika.
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Mewuś, ale to był dany obornik, który praktycznie przerobił się na kompost. Leżał na pryzmie 5 lat. Tak mówiła poprzednia właścicielka i faktycznie, jak się go przerzuca, to piękna czarna pachnąca próchnica się z niego zrobiła. Więc myślę, że mieczykom się to spodoba ;:138
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

To będą w takim razie pięknie rosły . Anitka ma wspaniałe mieczyki pozwolisz że wkleję zdjęcia pięknotek ,które u Ciebie zagoszczą :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli będą Ci zdjęcia przeszkadzały to usuń
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Mieczyki podziwiam u sąsiadki za siatką :D Sama wolę róże, hosty i żurawki, i liliowce, i powojniki, i znów się zapędziłam w wyliczanie :;230 Dzisiejszy dzień wreszcie ciepły i słoneczny, śnieg zniknął. Byłam w ogrodzie, zrobiłam szybki przegląd roślin. Dobrze wyglądają różaneczniki, które po raz pierwszy zostawiłam bez okrycia. Róże tak sobie, ale większość żywa, resztę przytnę. Wschodzą krokusy, przebiśniegi i tulipany. Może jutro trochę obeschnie, to chociaż suche pędy bylin posprzątam.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

:wit Anetko.
Pięknie i swojsko u Ciebie. Spore zakupy mieczykowe poczyniłaś,teraz tylko czekać jak one pięknie zakwitną- oj będzie się działo u Ciebie.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Atenko ślicznie u Ciebie:) piękne widoczki i zazdroszczę tych 4 piwnic do przechowywania wszystkiego :shock:
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Pięknie witam nowych gości- Magnolię i Mikusię, no i oczywiście zadomowione dusze :wit Zaglądajcie do mnie, kiedy tylko chcecie dziwczyny ;:138 Zapraszam.

Jutro weekend, a więc odwiedziny działki. Aparat już wrzuciłam do autka, żeby nie zapomnieć jak poprzednio. W poniedziałek wkleję fotki. Poganiam po działeczce i poszukam oznaków wiosny. No i pozostałe lipki poddane zostaną zabiegowi upiększającemu w postaci postrzyżyn :D Już przebieram nogami z radości,że spędzę weekend na działce.

Mewa zdjęć mieczyków nie zamierzam usuwać- są piękne. Mam nadzieję, że latem będę mogła się pochwalić swoimi własnymi :tan
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Atenko ja też przebieram nogami z żalu że nie spędzę weekendu na działce tylko w szkole...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Wczoraj się wzięłam za porządki :D Nie zrobiłam nic z zaplanowanych prac, bo postanowiłam wypróbować nową zabawkę-nóż do darni. Wyrównałam kilkanaście metrów brzegów rabat i jestem bardzo z siebie zadowolona :;230 Było straszliwie zimno, ale trochę zmian widać.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Witam wszystkich :wit Weekend już się zaczął ;:138 W tym tygodniu byłam bardzo zajęta, ganiałam i załatwiałam mnóstwo spraw. Tak się cieszę, że w perspektywie wolne dni i oczywiście możliwość odwiedzenia działeczki. No i może w końcu temperatury pozwolą na popracowanie trochę w ogrodzie. Lipy już ścięte i straszą teraz kikutkami

Obrazek


Obrazek

Cebulowe też pomału budzą się z zimowego leniuchowania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz trochę ciepełka.....i będzie się działo :tan
Na weekend zaplanowałm pielęgnację trawnika po zimie. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli i trawniczek zostanie wyszczotkowany, bo teraz smętnie wygląda po zimie

Obrazek

Pozdrawiam już wiosennie ;:3
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój wiejski bałagan.

Post »

Witajcie :wit

Wysiałam dzisiaj pomidorki koktajlowe i cynie. Kanny pięknie już poszczają liście. Reszta nasionek i bulwy dalii pójdą w maju do gruntu, bo miejsca na parapetach brakuje. Koty już się nauczyły i przestały się interesować doniczkami na parapetach. Przygotowania do wiosny idą pełną parą.

W czasie weekendu wygrabiłam cały trawnik. Ramiona i barki trochę bolą, ale co tam :heja . Jak popatrzyłam na wyczesany trawniczek, to aż serducho radośniej zabiło. Zapowiadają duże ocieplenie, więc wegetacja ruszy na całego.

I parę fotek z zimowego jeszcze ogrodu. Wkrótce te widoczki zastąpią nowe ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, ale pozdejmowałam już osłony z azalii i hortensji. Wczoraj było tak słonecznie i cieplutko. Tylko porywisty wiatr przypominał, że to jeszcze przedwiośnie.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”