Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

No to trytoma rzeczywiście leciwa. moja ma dopiero drugi rok. One nie lubią zimą wilgoci. Ja swojej związuję liście i lekko kopczykuje. Mam nadzieję że zakwitnie.
Obecnie mój ogródek zaczął się budzić, mimo że ostatnie noce było do - 20. Hiacynty wypuściły liście takie już 10 cm. Ciekawe czy przeżyją - jest szansa bo zaczął padać śnieg. Może zakwitną.
Fajne zimowe obrazki
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

pamelka witaj Joluś ;:7 Śniegu u nas dużo i spacerowanie po ogrodzie ciężkie - przydałoby się odśnieżyć ścieżki :;230 A tak tylko fotki pozostaje zrobić z okienka...Moje daturki jeszcze śpią ale chyba masz rację ,że czas już o nich pomyśleć i przenieść do jasnego i ciepłego pomieszczenia ;:108

April Witam w moim wątku i zapraszam na kolejny spacer ;:108 O trytomę specjalnie się nie troszczę, a zawsze kwitnie więc Twoja po takiej troskliwej opiece powinna się odwdzięczyć pięknym kwieciem ;:108
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Wiosny za oknem nie widać, w ogrodzie biało i wielkie zaspy . I dalej dzisiaj sypie śnieg:

Obrazek

Dokupiliśmy jeszcze jeden karmnik dla ptaków i dzisiaj na śniadanko była wielka ptasia awantura.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj Jolu!
fajnie, ze znów jesteś ze swoim ogrodem. Widzę, że u ciebie ostro sypało.
Ptaki bardzo potrzebuja teraz naszej pomocy. U mnie tez codzienne awantury przy karmniku :)
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj piękny ogród ,a trytona super ;:138
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu z wielką przyjemnością przespacerowałam się po Twoim, Waszym ogrodzie. Przepiękne miejsce, które kosztowało wiele czasu i pracy. Dodatki do roślin w postaci np. altanki. metalowych ozdób ;:180 ;:180
Jolu pytanko - w jaki sposób formujecie te "pokręcone" iglaki?
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

dodad Miło ,że nas odwiedzilaś :tan Z tym śniegiem to jest tak ,że wczoraj jeszcze mocno sypało i wiało. Wszystko było zasypane ,utworzyły się wielkie zaspy. Mieliśmy taki plan: żeby odśnieżyć wszystkie ścieżki w ogrodzie, a to po to żeby zrobić zdjęcia zimowe ... A tu dzisiaj :shock: leje deszcz ;:108 i nici z planów- zdjęć iglaków w zaspach nie będzie.

roza333 :wit Witaj i zapraszam ponownie na przechadzkę


imwsz witam w naszym ogrodzie i dziękuję za miłe słowa ;:108
imwsz pisze:Jolu pytanko - w jaki sposób formujecie te "pokręcone" iglaki?
... troszeczkę na "oko" , ale też wspomagam się sznurkiem ,którym owijam iglaka i tnę po jego linii. Dużo już o tym pisałam w swoim pierwszym wątku . Wiem ,że zablokowane są tam pierwsze zdjęcia ale chyba od 7 str coś opisuję o cięciu iglaków a na str.50 pokazywałam jak tnę na przykładzie bukszpana- Zapraszam do poczytania ;:108
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witam Jolu
Dzisiejszy wieczór (parę ładnych godzin) poświęciłam na spacer po Twoim ogrodzie.
Ostatnim razem jak tu zajrzałam, to zrobiłam to tylko pobieżnie ale obiecałam sobie, że tu wrócę i dokładniej pooglądam.
Jesteście prawdziwymi pasjonatami Waszego świata.
Ilość pracy, zwłaszcza przy kamieniach jest imponująca.
Roślinność poddaje Ci się, bo masz do niej rękę.
Mnóstwo pochwał składam, jak wszyscy moi poprzednicy. ;:3 ;:3
Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła zobaczyć Wasz ogród w realu.
Pozdrawiam serdecznie.

;:118
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj :wit pięknę te wasze tajemnicze zakątki ;:167 lecę nadrabiać cz.I
Pozdrawiam ;:196
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu, zajrzalam z rewizytą i...nakladam sobie szlaban na oglądanie Twojego ogrodu, dopóki pracy nie skończę, bo bym tu utknęła na wiele godzin :) Ciekawi mnie niezwykle Twój ogród, bo z tego co podejrzałam parę stron, to widzę, jakie cudo stworzyliście, no a skoro mieszkamy po sąsiedzku, to mam nadzieję też podkraść parę sprawdzonych pomysłów na rośliny, ktore udają się na tych terenach :wink:
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

ewa_tuli ;:196 dziękujemy za miłe słowa. Praca w ogrodzie raczej nie należy do lekkich, a już na pewno targanie kamieni nie jest dla słabeuszów ;:180 Wiele razy odczuliśmy ich ciężar na swoich gnatach ... ale co tam - jak się lubi to co się robi - to i ciężka praca wstaje się przyjemna . A co do odwiedzin w realu to wszystko przed nami ;:108

amatorka015 Witaj Justynko- spaceruj, spaceruj naszymi krętymi ścieżkami ,a jak się zmęczysz przycupnij sobie na ławeczce... albo w altance... Zapraszamy

survivor26 :wit Witaj Pat. Miło ,że do nas wpadłaś choć na chwilkę. Z doświadczenia wiem , że im więcej zwiedzisz naszych forumowych ogrodów tym więcej pomysłów będzie się Tobie kłębiło w główce... :;230 A one są podstawą do projektu własnego ogrodu. Wiem to z doświadczenia , bo kiedy tworzyłam swój ogród nie miałam dostępu do forum i pomysłów innych i wszystko co u nas powstawało było bez ładu i składu. Moje rabatki zmieniały się po kilka razy , a roślinki dobierane były najczęściej metodą prób i błędów. Wiele roślin na naszym terenie wymarło, zgniło lub zmarzło, wiele z nich przesadzałam po kilka razy ;:223 I właściwie wciąż muszę zmieniać, poprawiać i upiększać... Tak więc nie "zakładaj szlabanu" tylko oglądaj, szukaj pomysłów i planuj ;:132 a ja będę kibicowała i podglądała Wasze poczynania.

Co raz więcej spotykam "Sąsiadów" na forum więc może i nam uda się kiedyś zwiedzić nasze ogrody w realu ;:108
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj Jolu,załapałam sie na 3 strone dopiero,a wszystko przez te balangi ostatkowe u mnie w watku.
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj Jolu :)
Oj mi u Ciebie też się bardzo ,ale to bardzo podoba...tylko nie wiem dlaczego nie otwierają mi się wszystkie zdjęcia z pierwszej strony ;:111
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”