Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witam Was kochani w nowej części

Poprzedni wątek znajduje się tutaj :arrow:

Zaczęłam nowy wątek ze względu na to, że tamten ma już 70stron a z tego co wiem to już wystarczająco dla lepszego działania Forum. Dla tych którzy mnie nie znają to jestem tu przeszło od roku, a trafiłam tu przez pytanie o podział bergenii (bo mi się nudziło- był wrzesień a jak od października dopiero na studia, koleżanki i ówczesny chłopak wtedy w szkole to sobie człowiek szukał roboty :P ). W tym momencie nie studiuje nic, jedynie pracuje. Planuje iść na ogrodnictwo. Zobaczymy kiedy mi się to uda. Ale dość o mnie. Tytuł wiadomy- Soczewiański, bo w Soczewce, a bezcegiełkowy no bo w poprzednim wątku 'cegiełka do cegiełki'.. ah miały być obrzeża rabat z cegieł a nie ma w ogrodzie nadal ani jednej ;:224
No i co. Teraz może kilka zdjęć tak ogólnie.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

To może ja pierwsza zacznę.
:wit witam w nowym wątku.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

:wit to już przez rok nazbierałaś wystarczającą liczbę cegiełek :D
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Ślicznie tu u Ciebie, tak naturalnie :) pozdrawiam :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witajcie kochani :wit
Marzenko, Andrzejku i Reniu bardzo dziękuje za miłe słowa. Zamiast cegieł nakupowałam roślin. Na razie skupiam się bardziej na tym żeby były rośliny potem będę to porządkować cegłami :wink:
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witaj ponownie :-)
Kasiek czy Kasia nie ma znaczenia ;-) Dzięki za wyczerpujące info ;:180 ! podoba mi się zwłaszcza ten przetacznik siwy, kolory tego cudaka idealnie wpisują się w kolorystykę mojego ogródka, więc myślę, że w tym roku u mnie zagości :-) U Ciebie rośnie w słoneczku? Czy woli w półcieniu? nadaje się na rabatkę czy zbyt ekspansywny? Jak wysoka urasta ta roślinka?zastanawiam się czy będzie mu pasowało towarzystwo ostróżek, żagwinów i floksów..hmm
Z jednej strony szkoda, że jeszcze zima za oknem i mróz taki silny...ale przynajmniej jest chwila do zaplanowania nasadzeń, przeprowadzek i innych zmian ogrodowych ;-) Ja całymi wieczorami rysuję, czytam, planuję, kreślę, zmieniam koncepcje, a potem oglądam zeszłoroczne rabatki w poszukiwaniu inspiracji :lol: fajnie mieć towarzystwo przy takiej zabawie ;:4
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Patryk witam Cię cieplutko ;:196
O i witaj Kasiu w nowej części ;:196 Za info nie ma sprawy, co wiedziałam mogłam napisać, po to jest FO żeby sobie pomagać. Szczerze mówiąc to nie wiem co woli, u mnie rośnie w słoneczku, w półcieniu ani cieniu nigdy go nie miałam. W słońcu daje sobie świetnie radę, kwitnie obficie i długo. Rośnie raczej wolno, więc na spokojnie- nie jest ekspansywny, przyrasta ale w miarę wolno i łatwo go ograniczać. Roślinka rośnie stosunkowo niska, tak normalnie jak trawa, gdy kwitnie z 20-30 cm. Jedyne co przy niej robię to piele, podlewam i po przekwitnięciu obcinam przy samym dole suche kwiatostany. I tyle. Nawet nie zasilam :) Znając tą roślinkę to wsadziłabym koło niej coś co ma jasnozielone liście albo kwitnie na żółto. Srebrne liście fajnie kontrastują z tymi barwami. Ostróżki w bezpośrednim sąsiedztwie? Hm nie jakoś nie widzę. To karzełek a to duże..Mówię Ci jak coś celuj w żółte! :D A co do planowania to ja już nawet nie planuje- nie opłaca się i tak zawsze wszystko robię inaczej :?

I na dobry wieczór, coś pachnącego, fiołek 'Rebeeca'. Niesamowita mała roślinka z dużym wigorem. Może już w tym roku uda mi się rozmnożyć. Bardzo bym chciała ;:108
Obrazek

Do następnego kochani :wit
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Steasi pisze: ...Mówię Ci jak coś celuj w żółte! :D
Hihihi, ok, będę celować w żółte ;-) a co żółtego drobnego polecacie? :lol:
Te fiołeczki faktycznie słodziaki ;:65
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witam i ja :D Poznawanie Twojego ogrodu przede mną,ale sądząc po fotkach,jakie obejrzałam,przypomina mi mój klimatem.Tylko,że u mnie cegły są.... :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witajcie porannie :wit

Kasiu nie wiem.. mi przychodzi do głowy oregano złote, macierzanka albo floksy skrzydlaste (co prawda kwiaty nie żółte ale są niskie i ładnie kwitną, nie zagłuszą przetarcznika).. I gdzie nie gdzie powtykać czosnki żeby potem nie było nudno. No i na wiosnę ranniki albo krokusy ;:108 Ja tak to widzę. A fiołek na pewno ostatni nie będzie, już mam na oku dwa kolejne :) Czemu nie masz swojego wątku ogrodowego?

Miło mi Cię gościć u siebie Mirko :) W takim razie zazdroszczę cegiełek ja na swoje to jeszcze poczekam parę sezonów. Mój ogród dopiero się tworzy więc klimat się jeszcze z pewnością zmieni. Przynajmniej w większej części.

O i Ty jesteś Basiu, no i po co biegłaś? Przecież ja nigdzie nie uciekam :D
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paula, dzięki za podpowiedzi, floksy i żagwiny chodziły mi po głowie jako dobre towarzystwo dla przetacznika i chyba zostanę z tym pomysłem :-) A krokusiki uwielbiam, posadziłam ich całe mnóstwo! juz nie mogę sie doczekać widoku tych kolorowych połaci pod sosnami :heja
Widzę, że też lubisz fiołeczki, ja wprost szaleję za ich zapachem, ale z gatunków ogrodowych posadzonych kiedyś miałam tylko niebieskie i bardzo szybko zdominowały liśćmi całą rabatę. Musiałam się ich pozbyć :-( Ale miłość do fiołków mi nie przeszła, więc przerzuciłam uczucia na cyklameny, które wysadzam na zacienioną rabatkę przed wejściem w kwietniu i cieszą mnie aż do października, nieprzerwanie kwitnąc, cudo! potem łopatka, donica i do domku na zimę :D Niestety klimat u nas nie pozwala na ich zimowanie, ale jest jedna odmiana przystosowana do naszych warunków - cyklamen hederifolium, czyli cyklamen bluszczolistny lub neapolitański. Niestety nie udało mi się trafić tej odmiany, czy ktoś ją ma u siebie? jak się spisuje po zimie?

Paula, a te Twoje wdzięczne fiołeczki to jakaś konkretna odmiana? własna hodowla?
:wit

ps. jestem "świeżynką" na FO, mój wątek jeszcze w bliżej nieokreślonych planach :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witaj Paulu :wit Podziwiam twój piękny krzaczek tawułki, bardzo lubię te roślinki, one są takie zwiewne i delikatne, wspaniale wyglądają i same i w połączeniu z innymi roślinami :D Twoja ma cudowny delikatny kolorek.....to jest taki bardzo blady róż, tak?
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Kasiu bo na żółto kwitnie smagliczka ale ona też ma kolor liści srebrnoszary więc nie będzie takiego uroku.. Nie wiem. Jak mi tylko coś do głowy wpadnie to dam znać :wink: O! A pragnia syberyjska? Kwitnie na żółto i ma zimozielone liście- zawsze jakaś dodatkowa ozdoba w ogrodzie- do tego szybko rośnie do słońca i półcienia. Obejrzyj sobie na FO czy w Googlach :) Ja bardzo lubię ranniki, chyba bardziej od krokusów, może dlatego że są wcześniej. Takie małe słoneczka :D Oj krokusów to też tej jesieni nasadziłam :wink: Niestety ja nie posiadam cyklamena, nie wiem tez kto ma, a co za tym idzie jak się spisuje po zimie.
Fiołki które pokazałam to odmiana 'Rebeeca'. Fiołki wieloletnie oczywiście. I żadna tam moja odmiana tylko kupna :D W tym roku dojdzie jeszcze odmiana 'Mars' i 'Freckles'. Też będą kupne.
Skoro się podoba to proszę 'Rebeeca' raz jeszcze i przetarcznik
Obrazek Obrazek

Agness ja też bardzo lubię te roślinki bo praktycznie żadne licho je nie bierze. Tak ta kępa ma jasnoróżowy kolor. W tym roku troszkę nie zdążyła się z zgrać z clematisem 'Multi blue' A miało być tak pięknie :roll:
Obrazek
Ponad tą kępkę mam jeszcze 3 inne- białą, czerwoną i ni to róż ni to fiolet. Biała nie kwitła jeszcze- nabytek z tego roku, czerwona za wcześnie ruszyła i mi zmarzł kwiat, więc też zdjęcia nie posiadam. Ta ostatnia kwitła, ale zdjęcia znaleźć nie potrafię. Jak na złość. Więc pokaże co odkopałam w pokładach fotosika :) Parzydło blekolistne- w sumie jedna rodzina. Lubie je bo jest takie drobniutkie, idealne na mój cienisty skalniak
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”