Ewa - Ogród z Aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Upić bestie piwem...........ponoć,to wypróbowany sposób/piwo wlać do płytkich miseczek/..........................na drutowce-kawałki surowych ziemniaków .....Ja, jestem,bardziej radykalna i stosuję chem. środki.Wiem,od weterynarzy,że trzeba uważać na domowe i nie tylko zwierzęta,ponieważ ten srodek posiada"wabik" i powoduje po spożyciu,zatrucie pokarmowe .Na swojej działce,po zastosowaniu,szczególnie do ochrony host...........oprócz martwych slimaków,innych gryzoni,czy żyjatek nie spotkałam.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Spróbuj z pokruszonymi skorupkami jajek, na pewno coś pomogą, ale warzywka zazwyczaj przegrywają ze ślimakami....
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Comcia - spróbujęTwojego sposobu, bo to co proponuje lancetka próbowałam.
Do piwa ściągneły nie tylko ślimaki z mojego ogrodu, ale i z działek sąsiednich ( a naokoło nikt nie uprawia działek).
Impreza była na całego. Może trochę "upiło" się, ale ile nowych miałam ho ho ho! ;:161
Próbowalam solą sypać po nich, a i owszem działa.
Ale ile "żółci" z nich wylazło i capiło niemiłościernie w gorace dni,
bo rozkładały się jak trzeba. Dobrze, że dzieci wyjechały na wakacje.
Słyszałam, że jakieś kwiatki sadzi się, ale nie wiem jakie.

;:118
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Ewo ja miałam w poprzednich sezonach problemy ze ślimakami. Działka długo stała niezagospodarowana, jak się chodziło po trawie to chrupało pod stopami. Skosiliśmy trawę, to sprawiło, że część ślimaków po prostu wyschła. Część uciekła. Wyzbierałam co się dało do 3L słoików i zasypałam ślimakolem, po kilku dniach na kompost, przysypałam odpadkami roślinnymi i nie było czuć zapachu. I tak kilkakrotnie. Skorupki z czasem się rozłożą całkowicie na pryzmie kompostowej, póki co stanowią dobry drenaż do doniczek. :wink:
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

U mnie w ubiegłym roku pojawiły sie slimaki bezskorupowe,obrzydlistwo.Nawet moja Melcia sie ich bała,jak gdzieś zauwazyła w kwiatach to stała jak zahipnotyzowana bez ruchu i patrzyła im w oczy.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

MagdaMisia pisze:Ewo ja miałam w poprzednich sezonach problemy ze ślimakami. Działka długo stała niezagospodarowana, jak się chodziło po trawie to chrupało pod stopami. Skosiliśmy trawę, to sprawiło, że część ślimaków po prostu wyschła. Część uciekła. Wyzbierałam co się dało do 3L słoików i zasypałam ślimakolem, po kilku dniach na kompost, przysypałam odpadkami roślinnymi i nie było czuć zapachu. I tak kilkakrotnie. Skorupki z czasem się rozłożą całkowicie na pryzmie kompostowej, póki co stanowią dobry drenaż do doniczek. :wink:
Madziu,poniewaz z Ewą mieszkamy "po sąsiedzku" - znam problem.U nas jest plaga ślimaków bezskorupowych:rude,czarne,brunatne ,duże,małe itp...........moja działka jest zewnętrzna i dużo za ogrodzeniem zarośli,podobnie u Ewy.
Musiałaby wykaszać trawę za swoją posesją-pas ochronny...............i przy siatce rozsypać "Slimakol" ,po kilka granulek ,wokół ogrodzenia.....Myślę,ze to jedyny sposób,zeby ochronić ogród przed "najazdem" nieproszonych gości .
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Madziu Lancetka ma rację, to nie ilości które można wyzbierać. Za jeden wieczór zbierałam ubiegłego roku ponad pół wiadra.
I to wieczór w wieczór....
Jedzą wszystko.
Kiedyś słyszałam, żeby sypać igliwie piasek itp. bo się wyśliniają i nie idą przez to.
Nieprawda. Nie idą tylko zasuwają jak wyścigówki.

Małgosiu Obrzydlistwo. Bywają dni, że na dom mi wchodzą. A po deszczu to nie było miejsca, żeby nie nadepnąć.
Najobrzydliwszy widok jaki widziałam jak te gołe ślimaki wsuwały martwą mysz. Flaki jej wyjadały. Brrrrrrrr

One mają płytko jamy i wiem, że przy ostrej zimie duża część ginie. Są dość niskie temperatury może ich ubędzie.

Lancetko sypałam chemię, ale to kosztowny biznes na tak sporej działce z takimi sąsiadami (ugory zakrzaczone).
Niestety, po deszczu nie ma śladu po granulkach i trzeba znowu sypać.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Ewuniu witaj. Dziękuję za odwiedziny i ciepłe słowa. Pieczarki do mu :shock: :shock: :shock: Slimory u mnie też tylko te winniczki, bo te bez skorupek brązowe paskudy to szybko eliminuję. Piękne hiacynty - oby do wiosny :wit
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

GIGA u mnie winniczków mniej, ale pracują nad rozmnażaniem. HI HI HI
Kochają się milusińskie na naszych oczach :;230 :;230

Obrazek
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Ewo,cały czas Ci kibicuje i oglądam Twoje cudeńka.Winniczki będziemy zbierać i do skupu oddawać.Będą pieniążki na nowe roslinki :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Pipio, oj żeby te nagie zbierali, to byłabym milionerem :;230 :;230
Dziękuję za zainteresowanie moimi robotkami :D

Poza ślimakami mój ogród odwiedzają inne zwierzątka. Niestety nie wszystkich mogę odnaleźć zdjęcia
(nie przypuszczałam, że kiedyś będę ich potrzebować).
Przyfruwał bocian i chodził po działce szukając jedzenia. I mam wrażenie, że przylatywał właśnie na ślimaki. nie wiem czy bociany jedzą ślimaki, ale tak wyglądały. Bażanty czasami spacerują po drodze przed domem. Lisy ganiały ubiegłej zimy po polu. Dzików nie widziałam, ale widziałam ślady po nich, na polu trochę bliżej lasu.
Ponadto łaska gania po murku ogrodzenia i te widoczne na zdjęciach (pomijam nornice, myszy, kotki sąsiadów, kosy czy kawki które zjadły mi czereśnie).


Obrazek Obrazek

Widok z okna
Obrazek Obrazek

Krecik opala się
Obrazek Obrazek

;:118
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Ewo,ten kret jest naprawdę żywy?
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ewa - Ogród z Aniołkiem

Post »

Witaj Ewo :wit Ładnie u Ciebie :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”