Działka korzo_m cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

To mnie Aniu zagięłaś tym pytaniem ;:108 Na pewno powinny być te z niższych, nie wiem czy są odmiany o kwiatach lekko fioletowych, mogą być też odcienie czerwieni- borda, chciałabym kupić tak ze 3- 4 sztuki.
Mam piękne bezproblemowe okrywówki w ilości 4 sztuk, sadziłam jesienią 2010 roku, kwitły całe lato do pierwszych przymrozków.
Tak kwitła w lipcu, nazwy dokładnie nie pamiętam, ale chyba ma coś z Różowej damy, leydys.
Obrazek
a tak wyglądała w pażdzierniku
Obrazek
Mam też maleństwo białe, nie wiem czy przeżyje, bo dostałam malutkiego kikutka i sama ukorzeniałam, jesienią zakwitła
Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Dorotko widzę, że Ty także nie możesz oprzeć się nasionkom :uszy
Prawda, że to takie miłe przebierać w kolorowych torebkach :D
Ja w każdym razie lubię.
Po przeczytaniu tego wątku mam do Ciebie pytanie. Czy próbowałaś kiedyś siać pelargonie ? Czy to w ogóle warte zachodu ?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Ruda2011 mnie tak nasionkowo co roku o tej porze zakręca ;:108 pózniej mi przechodzi tak do końca lutego to trwa.
Wiesz jak ja lubię sklepy ogrodnicze w których nasiona wiszą na stelarzach, wtedy zakładam na nos okulary biorę torebkę po torebce i czytam instrukcje wysiewu. Jak kupię nasionka póżniej w domu co kilka dni je wyjmuję i robię to samo :;230, a mąż na mnie dziwnie spogląda ;:7
Pytasz czy próbowałam wysiewać pelargonie, tak jednego roku dostałam torebkę ich nasion (sama zapewne bym ich nie kupiła, bo cena dość wysoka) nasion w torebce było mało, nie wszystkie wykiełkowały. Ale miałam chyba 6 czy 5 sztuk własnych pelargonii. Sadzonki może nie były tak wypasione jak te kupne, liście i kwiaty miały mniejsze. Pamiętam, że kolory to jakieś dwa odcienie czerwieni i róż. Kwitły bardzo ładnie, nawet udało mi się je przechować przez zimę, ale w następnym sezonie już nie były takie ładne, nie miały tak dużo kwiatów.
Jeżeli mogę doradzić, to kup nasionka i próbuj, radość z własnych sadzonek ogromna.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Dzisiaj rano w programie Rok w ogrodzie pan Witold namawiał na pędzenie cebulki szalotki w doniczkach.
Ja tak robię każdej zimy mam swój szczypiorek, sadzę w dwóch doniczach z tygodniowym odstępie czasowym, u mnie nie tylko jest szalotka jest też mała cebulka nazywana potocznie rodzinką. Szczypiorek bardzo smaczny, polecam.
Obrazek
W dyskusji z adamiec o kotach wspomiałam o kotku sąsiadów (teraz mam wątpliwości bo chyba to nasz wspólny kot) jest to młody kotek ma tak ok 10 miesięcy, żarłok niemiłosierny. Przychodzi do mnie na stołówkę, wyskakuje na parapet kuchenny i stuka w okno aby mu dać michę żarcia. Dziś spóżnił się na śniadanie o 15 min, rozumiem chciał nam dać pospać przy sobocie :;230
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Witaj Dorotko! pospacerowałam po Twoich ogrodach ale zaczęłam od początku i zapowiada się dłuuuugi spacer . Prosze powiedz mi do jakiej ziemi siejesz petunie ,bo juz wiem że nie należy nasionka przykrywać ziemią i delikatnie zraszać.Ślicznego masz kota "sąsiada". :D Pozdrawiam . Hanka
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

pisanka witaj :wit zapraszam do moich wątków zawsze.
Petunie i wszystkie inne roślinki, które wysiewam mam w specjalnej ziemii do wysiewu, kupuję ją w ogrodniczym, dodaję też do niej specjalny nawóz Substralu przeznaczony do siania (kupuję małą torebkę) daję go mniej niż piszą na opakowaniu. Robię tak od kilku lat, co ma wykiełkować i rosnąć- rośnie.
Wszystkie siewki bardzo delikatnie spryskuję, mam taki malutki spryskiwacz, wolę to robić codziennie małymi ilościami niż zalewać sadzonki wodą z polewaczki.

Z kotkiem od początku jak zamieszkał u sąsiadów był problem, przechodził pod płotem i większość czasu spędzał u nas, może dlatego, że ja miałam dwa kotki z którymi on chciał się bawić, może dlatego że u mnie miał spokój (sąsiedzi mają trzech małych synów i męczyli zwierzę) Z moim psem od razu doszedł do porozumienia, jak przychodzi i siada na parapecie, a ja go nie zauważę, to właśnie mój pies daje mi znak szczekaniem, że przyszedł. Na początku go zanosiłam, przekładałam przez płot, ale to nie pomagało wracał szybko i mnie wyprzedzał. Rozawiałam z sąsiadem i żoną, prosiłam aby go pilnowano, bo ja nie chcę trzeciego kota, ale to nie pomagało. Więc dałam sobie spokój, on ma kupione swoje chrupki (moja Pusia takich z marketów tanich nie zje) ma swoją miskę. Jakąś lukę po stracie mojej drugiej kici- Pumy mi zapełnił.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Igor jak Ty wysiałeś już szałwię, to ja jutro zrobię to samo, myślałam aby wysiać w lutym, jednak przyśpieszę. W moim pokoju szklarni nie ma zbyt wysokiej temperatury, wszystko kiełkuje powoli ( jak mieszkałam w bloku nasionka kiełkowały z prędkością światła, a póżniej połowa siewek padała, tu jest dużo inaczej, powiedziałabym, że dla wysiewów idealne warunki)
Ja mam dwie duże donice pelargonii od mamy, trzymam je w jasnej piwnicy. Donice trzeba oddać, więc w tym tygodniu je przesadzę do skrzynki, będą czekały na wiosnę. Jak widzę, że pelargonie powoli zabierają się za wzrost przenoszę je do pokoju- szklarni, uszczykuję wierzchołki lepiej mam rozkrzewione. Ja pelargonie trzymam dwa sezony, co dwa lata kupuję kilka nowych.

Chyba coś ze mną nie tak ;:14 byłam z mężem w markecie budowlanym, jak wyrwałam do nasion :heja wiem, że nie potrzebuję, ale jak zobaczyłam napisy rośliny balkonowe, nie mogłam się oprzeć. Tego roku większość nasion kupuję do skrzynek na balkon i taras
Obrazek
a wilce będą rosły przy pergoli, która dopiero jest w naszych zamysłach, a w środku ma stać ławeczka, która planuję upolować na wiosnę w Biedronce.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

U mnie też każdej zimy na parapecie kuchennym szumi szczypiorek i pietruszeczka.......świeże ziółka prosto z parapetu są pyszne :D W tym roku jeszcze wysiałam bazylię, bo bardzo ją lubimy :D
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Dziekuje Dorotko,tak zrobię z moimi nasionkami .No cóż Kicia was pokochała i nie ma zmiłuj sie będzie przychodziła,nawet wasz pies ją lubi ,to chyba nie masz wyjścia :D ;pozdrawiam w ten mroźny ,słoneczny :wit . Hanka
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Dorotko dzięki za radę w sprawie siania pelargonii. Myślę, ze przez zimę rozbestwiam się jak przysłowiowy dziadowski bicz i wydaje mi się, że mogę sobie siać, pikować i kombinować ;:224
Ale mierząc siły na zamiary - kupię chyba gotowce bo kosztują mniej.....nerwów.
zobaczyłam u Ciebie okrywowe różyczki i....zapragnęłam ich. Ja po prostu nie mogę surfować po FO ;:223 . Ja podejrzewam, że wszyscy tak mają i ściągam cugle ale... ;:170 nie za bardzo :;230
Dzięki także za niezamierzoną ale cenną radę. Napisałaś, że wyjmujesz sobie torebeczki nasion i "medytujesz" sobie z nimi. Takiej rady było mi trzeba ;:196 . Tak robię :uszy
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

pisanka ciesze się, że mogłam coś podpowiedzieć.

Ruda Mariola nie chcę Cię martwić, ale każdy nowy członek forum na początku dostaje roślinnej głupawki. U mnie trwała ona dwa lata, co oglądałam jakiś ogród, już chciejstwo rosło ;:14 dopiero po dwóch latach przyszedł rozsądek zaczęłam na nowo mądrze myśleć :;230
Każdy z nas musi to przejść, więc głowa do góry, dzięki temu nasze ogrody sa piękniejsze, a portfel szczuplejszy :;230
Różyczki okrywowe są piękne, ja mam odmianę bezproblemową, rośnie szybko, kwitnie obficie do mrozów- polecam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Witaminki jak widzę rosną już na parapecie.
A ja zapomniałam i jutro zaraz nadrobię.
Widzę, że jednak kupiłaś nasionka do skrzynek.
Ten rok zapowiada się u Ciebie Dorotko bardzo kwieciście. ;:224
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka korzo_m cz. 5

Post »

Grażynko mnie bardziej taki szczypioek smakuje niż kupny. Praktycznie na każda kanapkę go kroję i ziemniaczki do obiadu posypuję, mniam.... :lol:
U mnie większość nasionek tego roku do skrzynek.
Chciałabym abym miała taki odważny hamulec w sklepie koło siebie, który w odpowiednim czasie dałby mi po łapach :;230 bo mój mąż na wszystko się godzi, jeszcze zmuszam go do oglądania kupionych nasion w domu.
Grażynko wyczytałam, że pod koniec tygodnia ma ruszyć akcja zamawiania nasion pomidorowych, ja cały czas trzymam rękę na pulsie i pilnuję.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”